Parafia pw. św. Rocha Jasienica
DRUGA NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM 2010 PDF Drukuj Email
sobota, 02 stycznia 2010 09:18

DRUGA NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM 2010

1. Nadal przeżywamy radość Narodzenia Pańskiego, choć to już druga niedziela po świętach.

2. W najbliższą środę, 6 stycznia, będziemy obchodzić uroczystość Objawienia Pańskiego, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras, języków. Pokłon należny królowi oddali Mu przedstawiciele narodów pogańskich. Tego dnia w kościele poświęcimy kadzidło i kredę, którą później oznaczymy drzwi naszych domów inicjałami K+M+B, co oznacza prośbę, by Chrystus błogosławił nasz dom. Msze Święte o godz. 9.00. 11.30. i 17.00. Po Mszy Świętej o godz. 9.00. poświęcenie kredy i kadzidła. Kredę bierzemy od pana Kościelnego przy wyjściu z kościoła. Ofiary składane panu kościelnemu przy kredzie są naszym podziękowaniem i naszą zapłatą za jego pracę tu przy kościele. Starajmy się jak najhojniej wynagrodzić naszego Pana Witolda za jego gorliwą pracę na rzecz naszej parafii. Taca w tym dniu przeznaczona jest na misje.

3. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia.

4.Od 7 stycznia rozpoczynamy w naszej parafii wizytę duszpasterską zwaną kolędą.  Prosimy by w miarę możliwości podczas tych spotkań z duszpasterzem rodzina była w komplecie. Na stole przykrytym białym obrusem powinny znajdować się : krzyż, 2 świece, Pismo Święte, woda święcona i kropidło i zeszyty od religii dzieci i młodzieży. Z racji religii w szkole kolęda odbywać się będzie również po południu. Składając ofiarę przy kolędzie wyraźnie mówimy jaką sumę przeznaczamy na kolędę dla duszpasterzy, a jaką na potrzeby kościoła i parafii. Sami widzimy, że potrzeby te są dosyć duże. W tym roku planujemy zakończyć prace związane z wymianą tynków i malowaniem kościoła, zakończyć budowę garażu i zrobić tam łazienkę z której będą mogli korzystać parafianie, ułożyć polbruk przy plebanii i uporządkować podwórko plebanijce, zrobić odprowadzenie wody deszczowej z dachu kościoła, upiększyć nawę główną obrazami stacji różańcowych w pięknych ramach gotyckich, zrobić neogotycki konfesjonał do kościoła, rozpocząć dorabianie ławek i rozpocząć prace administracyjne związane z powiększeniem naszego cmentarza Ofiary składane przy kolędzie na kościół będą przeznaczone na te cele. Pojazdy po księży prosimy przysyłać na 15 minut przed rozpoczęciem kolędy. Porządek kolędy w tym tygodniu będzie następujący:
Czwartek 07.01.od godz. 9.00. Żachy Pawły – 1 Ks. Zacznie od 1 numeru a drugi ksiądz od 14.00 Bardychowo i od sołtysa w Żachach
Piątek 08.01.od godz. 14.00. Nieskórz dawny PGR –  1 ks. Od  9.00. Daniłowo Parcel–  1 ks.
Sobota 09.01. od 9.00. Nieskórz od Państwa Rafalik.  – 1 Ks. i od p. Wszołkowskich  - 1 ks.

5. Prasa katolicka wyłożona jest na stoliku przy wyjściu z kościoła. Ofiarę za prasę wrzucamy do skarbony.

6. Ks. Tadeusz odprawia u nas Msze Św. tylko w niedzielę, a codziennie w
Ostrowii Maz. Może ktoś z naszej parafii chciałby, aby ks. Tadeusz odprawił Mszę Św. Gregoriańską to może zgłaszać się w kancelarii parafialnej lub bezpośrednio do ks. Tadeusza.

7. Msze Św. i nabożeństwa żałobne w tym tygodniu.
Godz. 7.30.
Godz. 7.30. Nabożeństwo żałobne od uczestników pogrzebu w tydzień od pogrzebu + Witolda Piędziaka
Środa  - Trzech Króli
Godz. 9.00. + Bronisławę Subda + c. r. Subdów.
Godz. 11.30. za parafian
Godz. 17.00. + Wacława Nowaka – Msza Św. Gregoriańska
Godz. 17.00. od uczestników pogrzebu w tydzień od pogrzebu +Tadeusza Orłowskiego
Godz. 7.30. Nabożeństwo żałobne + Danielę i Stanisława Legackich.
Piątek  .
Godz. 7.30. + Wacława Nowaka – Msza Św. Gregoriańska
Godz. 7.30. + Jadwigę, Stanisława i Kazimierza Sudaków.
Godz. 7.30. + Krzysztofa i Ireneusza Jabłonków.
Sobota – I sobota miesiąca
Godz. 7.30. + Mieczysława Litwę w 3 r. śm. i jego rodziców.
Godz. 7.30. + Wacława Nowaka – Msza Św. Gregoriańska
Godz. 9.00. + Mariana Pieczyńskiego, Hieronima i Bronisławę Dębek z Jasienicy.
Godz. 11.30. za parafian.
Godz. 11.30. + Wacława Nowaka – Msza Św. Gregoriańska
Godz. 16.00. + Stanisława Socika i jego rodziców.

8. W tym tygodniu zmarli:
+ Witold Piędziak z Jasienicy Podsmolesze. Nabożeństwo żałobne od uczestników pogrzebu w tydzień od pogrzebu w najbliższy wtorek 05.01. o godz. 7.30.
+ Tadeusz Orłowski z Nieskórza Murowanki. Msza Św. od uczestników pogrzebu w tydzień od pogrzebu  6.01. /Trzech Króli/ o godz. 17.00. /x3 wieczny odpoczynek

Zmieniony: niedziela, 03 stycznia 2010 06:39