Parafia pw. św. Rocha Jasienica
TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY 2010 PDF Drukuj Email
sobota, 17 kwietnia 2010 21:22

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY 2010
1. Dziś w Krakowie na Wawelu pochowanie pary Prezydenckiej. W dniu wczorajszym odbyły się uroczystości pogrzebowe wszystkich poległych w katastrofie pod Smoleńskiem. W naszej parafii chcemy tez uczcić wszystkich tragicznie, ale można też powiedzieć bohatersko zmarłych w wyniku katastrofy samolotu Prezydenta Rzeczypospolitej pod Smoleńskiem. We wtorek modliliśmy się tu w kościele w 70 r. mordu w Katyniu. Również dziś chcemy oddać cześć tym wszystkim, którzy polegli od zdradliwej sowieckiej kuli w lesie katyńskim, ale chcemy pomodlić się za tych, którzy polecieli oddać im cześć, a którzy reprezentowali nas wszystkich. Niestety nie dolecieli. Sami stali się ofiarami Katynia. Dziś na zakończenie Mszy Św. odmówimy koronkę za zmarłych w ich intencji.

2. W piątek 23 kwietnia będziemy obchodzić uroczystość świętego Wojciecha, męczennika i Patrona Polski. Z okazji tej uroczystości w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

3. Chrzty w naszej parafii odbędą się w ostatnią niedzielę kwietnia. Przypominam o wcześniejszym zgłoszeniu dziecka do chrztu i sporządzeniu aktu chrztu.

4. Dzieci, jeśli mają jeszcze skarbonki z jałmużną wielkopostną na „Caritas”, Prosimy o przyniesienie ich do kościoła.

5. Sołtysi poszczególnych wiosek mogą się już zgłaszać i ustalać terminy poświęcenia pól w poszczególnych wioskach.

6. Rodziny, które maja habity do I komunii Świętej, jeżeli chcą, a są one im już niepotrzebne, to mogą je przynieść do Kościoła. W tej chwili mamy już miejsce, żeby te habity przechowywać, i chcemy zrobić coś na wzór wypożyczalni habitów w parafii.

7. Prasa katolicka wyłożona jest na stoliku przy wyjściu z kościoła. Ofiarę za prasę wrzucamy do skarbony.

8. Składam serdeczne Bóg zapłać Powiatowi Ostrów Mazowiecka na czele z Panem Starostą Zbigniewem Kamińskim zo ofiarowanie nam do kościoła ornatu patriotycznego i stuły. Dary te zostały złożone na Mszy Św. z okazji 70 r. mordu Katyńskiego.

9. We wtorek zakończyła się peregrynacja Obrazu Jezusa Miłosiernego w Królach Dużych. Bóg zapłać mieszkańcom za ofiarę w wysokości 1570 zł. Razem z Króli Dużych zebrano ofiarę 4410. Ofiara będzie przeznaczona na obraz do dekoracji nawy głównej kościoła i na Mszę Św. w intencji mieszkańców Króli Dużych, która będzie odprawiona dziś o godz. 11.30. Obraz po tej Mszy Św. odbiorą mieszkańcy Kowalówki. Peregrynacja w Kowalówce rozpocznie się od nr 1.

10. Sakrament małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby:
- Dąbroś Paweł, kaw. zam. Smoluchy i Jabłonka Aneta, panna zam. Nieskórz, oboje parafii tutejszej zapowiedź 2.
- Staniaszek Sławomir, kaw. zam. Nieskórz i Jabłonka Ewelina panna zam. Jasienica, oboje parafii tutejszej zapowiedź 1. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami proszony jest o zgłoszenie tego faktu w kancelarii parafialnej.

11. Msze Św. i Nabożeństwa Żałobne w tym tygodniu:
Godz. 7.00. Nab. Żał. Wacława Narewskiego w 2 r. śm.
Godz. 7.00. + Andrzeja Wróblewskiego z Kobyłki – Msza Św. Gregoriańska
Godz. 7.30. Nab. Żał. + Jadwigę Kulik w 2 r. śm.
Godz. 7.00. + Andrzeja Wróblewskiego z Kobyłki – Msza Św. Gregoriańska
Godz. 7.00. Nab. Żał. Janinę i Wacława Hubertów Leokadię i Piotra i za syna Stanisława Pskietów.
Godz. 7.00. + Andrzeja Wróblewskiego z Kobyłki – Msza Św. Gregoriańska
Godz. 7.00. Nab. Żał. + od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci + Genowefy Bialik.
Godz. 7.00. O zdrowie, błog. Boże i przebłaganie za grzechy Janiny.
Godz. 7.00. + Andrzeja Wróblewskiego z Kobyłki – Msza Św. Gregoriańska
Godz. 7.00. Nab. Żał. + Sabinę Kesler, Jana, Tadeusza i Józefa Keslerów, Krystynę Nowicką.
Godz. 7.00. + Mariana i Pawła Więcławów, + Marię Baranowską, + Władysława Jastrząb.
Godz. 7.00. + Andrzeja Wróblewskiego z Kobyłki – Msza Św. Gregoriańska
Godz. 7.00. Nab. Żał. + Czesławę i Mariana Zgodów z Jasienicy.
Godz. 7.00. + Przemysława Szwarc w 1 r. śm.
Godz. 7.00. + Andrzeja Wróblewskiego z Kobyłki – Msza Św. Gregoriańska
Godz. 7.00. Nab. Żał. + Stefana w 15 r. śm. Marcelego i Kazimierę Rafalików z Nieskórza.
Godz. 16.00. Ślub: Pętkowski Stanisław i Brzózka Danuta
Godz. 17.00. Ślub: Błądek Przemysław i Mórawska Beata.
Godz. 9.00. + Jana Hana w 8 r. śm. i jego rodziców.
Godz. 11.30. + Andrzeja Wróblewskiego z Kobyłki – Msza Św. Gregoriańska
Godz. 11.30. + Andrzeja Wróblewskiego z Kobyłki.
Godz. 17.00. + Marka Murawskiego z okazji imienin.
Godz. 17.00. + Helenę Jamiołkowską w 1 r. śm. + Stanisława Jamiołkowskiego i za rodziców z obojga Stron.