Parafia pw. św. Rocha Jasienica
you are here: Główna
KOMUNIKAT W SPRAWIE DNIA MODLITWY I POMOCY MATERIALNEJ KOŚCIOŁOWI KATOLICKIEMU NA WSCHODZIE PDF Drukuj Email
sobota, 14 listopada 2009 12:27

Już po raz dziesiąty w II Niedzielę Adwentu, 6 grudnia br. z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski, będzie obchodzony w Kościele w Polsce „Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie”.
W ramach obchodów zaplanowano następujące wydarzenia:
W dniu 2 grudnia br., o godz. 11.00 w gmachu Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski, Skwer Kard. S. Wyszyńskiego 6 w Warszawie, odbędzie się konferencja prasowa z udziałem Ks. Kard. Józefa Glempa, Prymasa Polski oraz uroczyste otwarcie wystawy fotograficznej pt.: „Wybrane obiekty sakralne na Wschodzie”. Gratisowo będą dostarczone do Księży Dziekanów plakaty i foldery do wszystkich parafii.
Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi katolickiemu na wschodzie będzie nagłośniony w mediach. W dniu 6 grudnia br. będzie transmitowana Msza św. przez telewizję o godz. 7.00 z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, celebrowana pod przewodnictwem Ks. Bp Mariana Rojka z Przemyśla, a o godz. 9.00 Msza św. celebrowana przez Ks. Bp Tadeusza Bronakowskiego z Łomży w Bazylice Świętego Krzyża w Warszawie i transmotowana przez Radio Program I. Natomiast Ks. Kard. Józef Glemp, Prymas Polski będzie celebrował Eucharystię w kościele pw. św. Augustyna w Warszawie, transmitowaną przez telewizję Polonia, o godz. 13.00. Apel Jasnogórski poprowadzi Ks. Józef Kubicki TChr.
W prasie katolickiej ukażą się artykuły i wywiady przybliżające pracę kapłanów, sióstr zakonnych i osób świeckich pracujących w parafiach Kościoła katolickiego na Wschodzie.
Biskup Łomżyński zwraca się z prośbą do Księży Proboszczów, aby w II Niedzielę Adwentu – 6 grudnia br. zorganizowali zbiórkę do puszek na powyższy cel. Zebrane ofiary przekazać należy do Wydziału Ekonomicznego Łomżyńskiej Kurii Diecezjalnej.
Wydział Duszpasterstwa Ogólnego zwraca się z gorącą prośbą o poparcie tej inicjatywy
i zachęcenie księży, katechetów oraz inne osoby do zaangażowania się w dobre dzieło solidarności
i miłości chrześcijańskiej.

Ks. Infułat dr Jan Sołowianiuk
Wikariusz Biskupi

Łomża, dnia 4 listopada 2009 r.
N. 1797/2009

Zmieniony: niedziela, 15 listopada 2009 14:29