Parafia pw. św. Rocha Jasienica
OBJAWIENIE PAŃSKIE PDF Drukuj Email
poniedziałek, 04 stycznia 2010 19:30

OBJAWIENIE PAŃSKIE    6 stycznia 2010

1. Dziś wraz z przybyłymi ze Wschodu Mędrcami oddajemy cześć Chrystusowi jako naszemu Panu i Królowi. Jezusa zapraszamy także do naszego życia i naszych domów, prosząc, by nam błogosławił przez cały nowy rok. Zabierzmy dziś z kościoła poświęconą kredę i oznaczmy drzwi literami K+M+B 2010r. Msze Święte o godz. 9.00. 11.30. i 17.00. Po Mszy Świętej o godz. 9.00. poświęcenie kredy i kadzidła. Kredę bierzemy od pana Kościelnego przy wyjściu z kościoła. Ofiary składane panu kościelnemu przy kredzie są naszym podziękowaniem i naszą zapłatą za jego pracę tu przy kościele. Starajmy się jak najhojniej wynagrodzić naszego Pana Witolda za jego gorliwą pracę na rzecz naszej parafii.

2. W święto Objawienia Pańskiego jest obchodzony na całym świecie Dzień Misyjny Dzieci. Ta okazja ma je zachęcić do niesienia pomocy rówieśnikom przez modlitwę i – w miarę możliwości – również materialnie. Stwórzmy dzieciom okazje, by były misjonarzami dobra i miłości nie tylko gdzieś daleko – a więc z natury symbolicznie, ale też wśród najbliższych – kolegów i rodziny. Taca w tym dniu przeznaczona jest na misje.

3. W najbliższą niedzielę, 10 stycznia, będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy okres Narodzenia Pańskiego w liturgii Kościoła.

4. Od 7 stycznia rozpoczynamy w naszej parafii wizytę duszpasterską zwaną kolędą.  Prosimy by w miarę możliwości podczas tych spotkań z duszpasterzem rodzina była w komplecie. Na stole przykrytym białym obrusem powinny znajdować się : krzyż, 2 świece, Pismo Święte, woda święcona i kropidło i zeszyty od religii dzieci i młodzieży. Z racji religii w szkole kolęda odbywać się będzie również po południu. Składając ofiarę przy kolędzie wyraźnie mówimy jaką sumę przeznaczamy na kolędę dla duszpasterzy, a jaką na potrzeby kościoła i parafii. Pojazdy po księży prosimy przysyłać na 15 minut przed rozpoczęciem kolędy. Porządek kolędy w tym tygodniu będzie następujący:
Czwartek 07.01.od godz. 9.00. Żachy Pawły – 1 Ks. Zacznie od 1 numeru a drugi ksiądz od 14.00 Bardychowo i od sołtysa w Żachach
Piątek 08.01. Od  9.00. Daniłowo Parcel–  1 ks. od 14.00. Nieskórz dawny PGR –  1 ks.
Sobota 09.01. od 9.00. Nieskórz od Państwa Rafalik.  i od p. Wszołkowskich  - 2 ks.

Zmieniony: środa, 06 stycznia 2010 20:54