TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY     4 maja 2014
          1. Dziś przypada 3. niedziela Wielkanocy. Liturgia tej niedzieli ukazuje nam kolejne spotkanie Jezusa z Apostołami po zmartwychwstaniu. Do udziału w tej wspólnocie jesteśmy zaproszeni również my sami. Starajmy się zatem o tym pamiętać, podejmując nasze obowiązki w tym tygodniu.
          2. Dzisiejsza niedziela jest też Niedzielą Biblijną, rozpoczynając obchody Tygodnia Biblijnego w naszej ojczyźnie. Chodzi o to, abyśmy nie tylko posiadali w domu Pismo Święte, lecz abyśmy je czytali, wspólnie czy indywidualnie rozważali i w ten sposób pogłębiali naszą wiarę. Skorzystajmy z różnych inicjatyw organizowanych w tym tygodniu. W naszej parafii co tydzień we wtorek o godz. 19.00. w salce na plebanii odbywa się spotkanie grupy medytacyjnej, która w ciszy rozważa Słowo Boże. Serdecznie zapraszamy.

3.  We wtorek, 6 maja, obchodzimy święto Apostołów Filipa i Jakuba, którzy czerpiąc z moc z Chrystusa, udowodnili, że nawet słaby człowiek jest w stanie poświęcić się głoszeniu Ewangelii. Ich wstawiennictwu będziemy polecać wszystkich powołanych do pracy w Winnicy Pańskiej. A w czwartek, 8 maja, przypada uroczystość świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Jest on wzorem dla tych, którzy kropla po kropli mają oddawać codziennie swoje życie dla gromadzenia Chrystusowej owczarni. Będziemy więc prosić świętego Stanisława o wstawiennictwo, aby liczne powołania kapłańskie, budzące się na polskiej ziemi, były naprawdę godne i święte.
          4. Trwa miesiąc maj, tradycyjnie poświęcony Matce Bożej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych codziennie w naszym kościele o godz.17.00. Tych zaś, którzy z różnych powodów nie mogą w tym nabożeństwie uczestniczyć w kościele, zachęcamy do gromadzenia się na to nabożeństwo wspólnie z sąsiadami czy w gronie rodzinnym, przed kapliczką Matki Bożej czy też w domu przed Jej obrazem.
          5. Poświęcenia pól dziś w Kowalówce Msza Św. o godz. 11.30. i procesja o godz. 13.00.  i za tydzień w niedzielę 11.05. w Chmielewie o godz. 13.00. procesja we wsi od strony P. Więcław i Msza Św. w świetlicy po procesji. i  Kalinowo Parcel  – Msza o godz.17.00. i procesja we wsi po Mszy Św.
          6. Prasa Katolicka wyłożona jest na stoliku przy wyjściu z kościoła. Ofiarę za prasę wrzucamy do skarbony.
          7. Spotkanie klas II w poniedziałek około 17.40. Obecność obowiązkowa.
          8. Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: - Klamka Bartosz Piotr, kaw. zam. w par. Trójcy Świętej w Gubinie i Aneta Krakówka, panna zam. w par. tut. zap. 2.  – Tabędzki Adam zam. w parafii Szumowo i Anna Staniaszek zam. w w par. tut. zap. 1.   Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami proszony jest o zgłoszenie tego faktu w kancelarii parafialnej.

9. Msze Św. i Nabożeństwa żałobne w tym tygodniu.
godzina 7.00. + Stanisława Kietlińskiego z okazji imienin
godzina 7.00. + Zygmunta Bednarczyka z okazji imienin.
godzina 17.00.  +  Tadeusza Krupę – Msza Św. Gregoriańska
godzina 7.00. + Jana i Mariannę Wardaszków, Józefa i Aleksandrę Więcławików.
godzina 7.00. + Nab. Żał.  + Czesławę Rzamek w 1 r. śm.
godzina 17.00.  +  Tadeusza Krupę – Msza Św. Gregoriańska
godzina 17.00.  Dziękczynna za przeżyte 60 lat w małżeństwie z prośbą o zdrowie, błog. Boże, potrzebne łaski oraz o opiekę M. B. dla Franciszka i Marianny Litwów i całej ich rodziny.
godzina 07.00.  + Kazimierę Antoniak w 4 r. śm. + Mariana, Andrzeja i Jerzego Antoniaków.
godzina 07.00.  +  Tadeusza Krupę – Msza Św. Gregoriańska
godzina 17.00.  + Stanisława Sokołowskiego z okazji imienin + z c. r. Sokołowskich i Bulaków
godzina 07.00.  +  Stanisława Białego i Józefę Jabłonka.
godzina 17.00.  +  Tadeusza Krupę – Msza Św. Gregoriańska
godzina 17.00.  + Stanisławę Rzamek.
godzina 07.00. Janinę Litwa w 4 m. od śmierci.
godzina 07.00. Nab. Żał. + Janinę, Bronisławę i Stanisława Wróblów i za + z c. r. Wróblów.
godzina 17.00.  +  Tadeusza Krupę – Msza Św. Gregoriańska
godzina 7.00. +Zofię Gromek w 3 r. śm.
godzina 07.00. Nab. Żał. + Ryszarda Górskiego od córki Bogusławy z mężem i dziećmi w 5 m. od śmierci.
godzina 17.00. + Lewika Zazjan
godzina 17.00.  +  Tadeusza Krupę – Msza Św. Gregoriańska
godzina 9.00. O zdrowie, błog. Boże, potrzebne łaski i opiekę M. B. dla syna Stanisława z rodziną z okazji imienin.
godzina 9.00.  + Jana i Janinę Rzamek od syna Krzysztofa
godzina 11.30.  + Ryszarda Tyla
godzina 11.30. + Stanisławę Wardaszka z okazji imienin i za rodziców z obojga stron.
godzina 13.00. O błog. Boże i dobre urodzaje dla mieszkańców Chmielewa z racji poświęcenia pól. – procesja we wsi o godz. 13.00. i po procesji Msza Św. w świetlicy.
godzina 17.00. +  Tadeusza Krupę – Msza Św. Gregoriańska
godzina 17.00.+ Piotra Skłodowskiego w 7 r. śm. + Szczepana, Stefanię i Halinę, za + z c. r. Skłodowskich.
godzina 17.00. O błog. Boże i dobre urodzaje dla mieszkańców Kalinowa Parceli z racji poświęcenia pól. – procesja we wsi po Mszy Św.