NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY, KRÓLOWEJ POLSKI

NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY, KRÓLOWEJ POLSKI    3 maja 2014
          1. Dzisiejsza uroczystość bardzo dobrze wpisuje się w okres wielkanocny, czas, gdy świętujemy triumf Chrystusa nad grzechem i śmiercią. Również dzisiejsza uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, przypomina nam o zwycięstwie wiary w sytuacjach, które wydawały się beznadziejne. Maryja wielokrotnie dawała nam dowody swej opieki w różnych bardziej i mniej trudnych chwilach historii naszego narodu. Warto, byśmy o tym pamiętali, że modlitwa nie jest ostatnią lecz pierwszą rzeczą, którą możemy podjąć w chwilach, gdy wszystko wokół zdaje się być przeciwko nam. Jednak nie możemy również zaniedbać podjęcia tego działania, które jest dla nas możliwe. Prawda ta ma zastosowanie wszędzie zarówno wobec zagrożenia rodziny rozpadem, jak i utraty pracy czy wreszcie ciężkiej choroby.
          2. Dziś obchodzimy również święto narodowe w rocznicę ustanowienia Konstytucji 3 Maja. Przypomina nam to o potrzebie modlitwy i ofiary za naszą ojczyznę. Biskupi polscy po odzyskaniu niepodległości w 1918 roku świadomie chcieli połączyć te dwa święta razem, do czego przychylił się ówczesny papież Benedykt XV, podkreślając w ten sposób nierozerwalność historii narodu polskiego z Jego Matką.

3. Rozpoczął się miesiąc maj, który tradycyjnie w naszej ojczyźnie i wszędzie tam, gdzie są Polacy, jest poświęcony Matce Bożej. Pielęgnujmy piękną tradycję śpiewania Litanii loretańskiej w naszych rodzinach, zbierając się z sąsiadami wokół kapliczek poświęconych tej najlepszej z Matek, czy też zbierając się na to nabożeństwo w kościele. Jest ono odprawiane codziennie o godz. 17.00.  Zabierajmy na nie również dzieci, zachęcajmy do uczestnictwa młodzież. Będziemy ich uczyć w ten sposób nie tylko czci do Maryi i Jej Syna, lecz wprowadzać w tajemnice naszej wiary także poprzez uczestnictwo w nabożeństwach.
          4. Składam serdeczne Bóg zapłać za uczestnictwo we Mszy Św. pocztom  sztandarowym i druhom strażakom w mundurach.
          5. Bóg zapłać za ofiary złożone w kopertach w ubiegłym tygodniu na renowację obrazów w wysokości 500. Do tej pory złożono 19620 zł. W tym tygodniu wymieniona 2 okna w zakrystii.
          6. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania i ich rodziców dziś po Mszy Św. o godz. 9.00. a klas II w najbliższy poniedziałek o godz. 17.40.
          7. Prasa Katolicka wyłożona jest na stoliku przy wyjściu z kościoła. Ofiarę za prasę wrzucamy do skarbony.
          8. Poświęcenia pól dziś w Królach Dużych – procesja o godz. 13.00 zacznie się od strony p. Wardaszków – Msza Św. w remizie po procesji i w Jasienicy – procesja o godz. 16.00. i Msza Św. o godz. 17.00.  i jutro w Kowalówce Msza Św. o godz. 11.30. i procesja o godz. 13.00.  w następną niedzielę 11.05. w Chmielewie o godz. 13.00. procesja we wsi od strony p. Więcław i Msza Św. w świetlicy po procesji. i  Kalinowo Parcel  – Msza o godz.17.00. i procesja we wsi po Mszy Św.