NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO 2019

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO     13 stycznia 2019

1. Obchodzone dzisiaj święto Chrztu Pańskiego przypomina nam o własnym chrzcie, poprzez który Pan Bóg ogłosił nas swoimi przybranymi dziećmi i umocnił darem Ducha Świętego. Niedzielą Chrztu Pańskiego kończy się liturgiczny obchód Bożego Narodzenia. Zgodnie z wielowiekową tradycją czas świątecznych dekoracji i śpiewania kolęd przedłużamy do święta Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego.

2. W czwartek 17 stycznia rozpoczynają się XXXIV Światowe Dni Młodzieży w Panamie, odbywające się pod hasłem „Oto Ja, służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego!”. W duchu łączności z młodzieżą całego świata módlmy się o gotowość przyjęcia słowa Bożego i podjęcia różnych darów powołania przez młode pokolenie uczniów Chrystusa.

3. Odpowiadając na pragnienie samego Chrystusa, który modlił się do Boga Ojca za swoich uczniów, „aby byli jedno”, w najbliższy piątek rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Włączmy się to dzieło poprzez osobistą modlitwę.

4. Prasa katolicka wyłożona jest na stoliku przy wyjściu z kościoła. Ofiarę za prasę wrzucamy do skarbony. 

5. Łomżyńska Kuria Diecezjalna - Diecezjalny Duszpasterz Nauczycieli i Wychowawców, serdecznie zapraszają Nauczycieli, Katechetów i Wychowawców na spotkanie kolędowe z Bp. Tadeuszem Bronakowskim, Biskupem Pomocniczym Diecezji Łomżyńskiej. Pierwszym punktem spotkania będzie uroczysta Mszę św. celebrowana w kościele parafialnym . pw. Wniebowzięcia NMP w Ostrowi Maz.w intencji nauczycieli - o Boże błogosławieństwo dla żyjących i dar nieba dla tych, którzy odeszli już do wieczności 21.01.2019 r., g. 18.00. Po Mszy Św. spotkanie opłatkowe.  

6. W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą. Porządek w tym tygodniu będzie następujący:W poniedziałek 14.01. od godz. 9.00. Kalinowo Stare /od p. Siwek/– 1 ks. i Kalinowo Podgucie – 1 ks. /od p. Wardaszka Wiesław/wtorek 15.01. od godz. 9.00. Smolechy – 1 ks. /od p. Han/ i Klinowo Parcele – 1ks. Jeśli ktoś był nieobecny w domu w czasie kolędy a pragnie tego spotkania z duszpasterzem i błogosławieństwa dla swojego domu i rodziny, to można umówić się na kolędę w dogodnym czasie w kancelarii parafialnej.

7. W najbliższą sobotę o godz. 19.30. Spotkanie Rady Parafialnej. Serdecznie zapraszam wszystkich panie i panów radnych.

8. W tym tygodniu zmarł + Euzebiusz Bauer lat 86 z Króli Małych. Pogrzeb we wtorek o godz. 13.00. Nab. żał. od uczestników pogrzebu w miesiąc od pogrzebu 22.02. godz. 7.25. /x3 wieczny odpoczynek.

Intencje Mszalne w tym tygodniu

Poniedziałek

godzina 7.00. + Helenę Jamiołkowską – Msza Św. gregoriańska od syna Bogdana z rodziną

godzina 7.00. + Stanisław Godlewski od r, Chylińskich z Kowalówki

godzina 7.25. Nab. Żałobne + Reginę w 4 r. śm. i Wacława Najgrodzkich, + Danielę i Stanisława Legackich, Kazimierza Najgrodzkiego.

godzina 7.25. + Stanisław Krawczykowskiego od r. Krawczykowskich i Wardaszków z Kalinowa

Wtorek

godzina 7.00. + Helenę Jamiołkowską – Msza Św. gregoriańska od chrześniaczki Jadwigi Dębkowskiej z rodziną

godzina 7.00. + Teresę Gruczelską od syna Edwarda z rodziną

godzina 7.25. + Stanisław Krawczykowskiego od r. Sołków

godzina 7.25. + Henryka Bauer od r. Polaków.  

Środa

godzina 7.00. + Helenę Jamiołkowską – Msza Św. gregoriańska od r. Ogonowskich

godzina 7.00. + Stanisław Godlewski od r, Krawczykowskich i Wardaszków

godzina 7.25. Nab. żałobne od uczestników pogrzebu w 2 miesiące od śmierci + Haliny Wróbel

godzina 7.25. O zdrowie, błog. Boże, potrzebne łaski i opiekę M. B. dla Genowefy Kędzierskiej.

Czwartek
godzina 7.00. + Helenę Jamiołkowską – Msza Św. gregoriańska od r. Dąbrowskich i Kempistych

godzina 7.00. Nab. Żałobne + Stanisławę Wardaszka w 1 r. śm. + Kazimierza i Józefą Wardaszków

godzina 7.25. Nab. żałobne od uczestników pogrzebu w 2 miesiące od śmierci + Mirosława Wilk

            Piątek           
godzina 7.00. + Helenę Jamiołkowską – Msza Św. gregoriańska od Michała Kempisty z rodziną

godzina 7.00. + Jadwigę Krupa od r. Brzózków

godzina 7.25. Nab. żałobne od uczestników pogrzebu w 2 miesiące od śmierci + Witolda Falkowskiego

            Sobota

godzina 7.00. + Helenę Jamiołkowską – Msza Św. gregoriańska od całej rodziny

godzina 7.00. Nab. Żałobne + Mariana Skłodowskiego w 1 r. śm.

godzina 7.25. Nab. żałobne od uczestników pogrzebu w 2 miesiące od śmierci + Celiny Pietrusińskiej

godzina 7.25. + Stanisława Ziemaka od uczestników pogrzebu w 2 miesiące od śmierci

            Niedziela
godzina 9.00. + Jerzego Oczechowskiego w 5 r. śm.

Godzina 9.00. + Zofię w 10 r. śm. i Antoniego Nowaków.

godzina 11.30. + Helenę Jamiołkowską – Msza Św. gregoriańska od stowarzyszenia „Nad Wągrodą” i zespołu „Kwiaty Polskie”

godzina 11.30. + Zygmunta w 22 r. śm. i Genowefę Bialuków

godzina 16.00. + Teresę i Stanisława Dębków

godzina 16.00.  + Henryka Romanika z okazji imienin + Edwarda Nagórkę w 3 r. śm.