ŚW. SZCZEPANA, PIERWSZEGO MĘCZENNIKA 2018

ŚW. SZCZEPANA, PIERWSZEGO MĘCZENNIKA   26 grudnia 2018

1. Dzisiejsze święto ukazuje nam nie tylko przykład niezachwianej wiary pierwszego męczennika, św. Szczepana, ale prawdę o chrześcijańskim życiu. Radość płynąca z Bożego narodzenia musi prowadzić nas do jeszcze gorliwszej wierności Zbawicielowi. Ofiary składane dziś na tacę są przeznaczone na KUL i nauczanie katolickie w naszej diecezji. Bóg zapłać.   Msze Św. o godz. 9.00. 10.30. i o 12.00.

2. Jutro obchodzimy święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty, w piątek, w święto Młodzianów, męczenników z Betlejem, pragniemy modlić się w intencji dzieci nienarodzonych i niemowląt.

3. W przyszłą niedzielę, w święto Świętej Rodziny, zapraszamy małżonków, aby odnowili przyrzeczenia małżeńskie i wraz z dziećmi przyjęli błogosławieństwo po każdej Mszy Świętej. Jest to również ostatnia niedziela grudnia. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na budowę dalszej części parkanu przy cmentarzu grzebalnym.

4. Wizytę duszpasterską zwana Kolendą rozpoczniemy już w grudniu. Pragniemy odwiedzić naszych Parafian, aby zanieść do ich domów i rodzin Boże błogosławieństwo. Będzie to wizyta duszpasterska, podczas której zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy, do zastanowienia się nad naszymi praktykami religijnymi. Niech to będzie okazja do rozmowy o radościach i smutkach odwiedzanych rodzin oraz o wspólnych sprawach naszej parafii. Będziemy też chcieli przedyskutować sprawę wymianu dachu na naszym kościele. Składane przy tej okazji ofiary na kościół zostaną przeznaczone na potrzeby parafii na budowę dalszej części parkanu i na ułożenie pozostałych alejek kostką polbrukową na naszym cmentarzu grzebalnym. Porządek kolędy w tygodniu poświątecznym będzie następujący:

29.12. sobota od godz. 9.00. Chmielewo – 2 Księzy,

31.12 poniedziałek od godz. 9.00. Chmielewo i Jasienica Podchmielewie, – 2 Księzy

2.01. środa od godz. 9.00. Kowalówka – 1 ksiądz,

3.01. czwartek od godz. 9.00. Żachy Pawły i Daniłowo Parcele – 2 Księzy,

4.01. piątek Dąbrowa – 1 ksiądz.

5.01. Sobota Nieskórz od PGR-u Nieskórz Nitkowiec i Murowanka – 2 Księzy