NARODZENIE PAŃSKIE 2018

NARODZENIE PAŃSKIE      25 grudnia 2018

ŻYCZENIA BISKUPA ŁOMŻYŃSKIEGO NA BOŻE NARODZENIE 2018 ROKU   Umiłowani Bracia i Siostry,

W tę świętą Noc odwieczne Słowo Boga stało się ciałem i zamieszkało wśród nas. (J 1, 14). Ta wielka tajemnica miłości Boga do człowieka, napełniła radością serca wszystkich, którzy w nowonarodzonym Dziecięciu rozpoznali oczekiwanego Mesjasza i Pana. Także i dziś, ta nieskończona miłość Boga do człowieka, fascynuje i napełnia pokojem serca wszystkich, którzy w Jezusie Chrystusie pokładają swoją nadzieję.

Przeżywając misterium Bożego Narodzenia, życzę Wam – umiłowani Diecezjanie – radości i pokoju. Niech Boża łaska przenika codzienność, umacnia nadzieję i uzdalnia do rozpoznawania obecności Wcielonego Słowa w każdym dniu Nowego Roku.

Wraz z Księżmi Biskupami przyzywam Bożego błogosławieństwa, opieki Najświętszej Maryi Panny i świętego Józefa, dla każdej rodziny i każdego z Was.

                                                                         +Janusz Stepnowski Wasz Biskup

1. Drodzy Parafianie i Goście, w tę świętą noc Bożego narodzenia zgromadziliśmy się we wspólnocie Kościoła, aby dzielić radość z przyjścia Pana. Narodzenie Jezusa przyniosło ludzkości upragnione zbawienie, nadzieję i pokój serc. Życzmy sobie nawzajem, aby w tegoroczne święta Pan Bóg na nowo znalazł miejsce i narodził się w naszych sercach, rodzinach i parafialnej wspólnocie. Wraz z ks. Markiem życzymy Wam, Drodzy Parafianie, Waszym Gościom i wszystkim obecnym w świątyni, wszelkich Bożych łask oraz przepięknych świątecznych dni w gronie najbliższych.

2. Dziś Msze Św. o godz. 9.00. i 11.30. a w drugi dzień świąt o godz. 9.00. 10.30. i o 12.00. W Święta nie ma Mszy Św. wieczornej. Taca z dnia dzisiejszego przeznaczona jest na kapliczkę Św. Krzysztofa, przy naszym parkingu, a w II dzień Świąt tradycyjnie na KUL i nauczanie katolickie w naszej diecezji. .

3. W przyszłą niedzielę, w święto Świętej Rodziny, zapraszamy małżonków, aby odnowili przyrzeczenia małżeńskie i wraz z dziećmi przyjęli błogosławieństwo po każdej Mszy Świętej. Jest to również ostatnia niedziela grudnia. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na budowę dalszej części parkanu przy cmentarzu grzebalnym.

4. Prasa katolicka wyłożona jest na stoliku przy wyjściu z kościoła. Ofiarę za prasę wrzucamy do skarbony. 

5. Wizytę duszpasterską zwana Kolendą rozpoczniemy już w grudniu. Pragniemy odwiedzić naszych Parafian, aby zanieść do ich domów i rodzin Boże błogosławieństwo. Będzie to wizyta duszpasterska, podczas której zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy, do zastanowienia się nad naszymi praktykami religijnymi. Niech to będzie okazja do rozmowy o radościach i smutkach odwiedzanych rodzin oraz o wspólnych sprawach naszej parafii. Będziemy też chcieli przedyskutować sprawę wymianu dachu na naszym kościele. Składane przy tej okazji ofiary na kościół zostaną przeznaczone na potrzeby parafii na budowę dalszej części parkanu i na ułożenie pozostałych alejek kostką polbrukową na naszym cmentarzu grzebalnym. Porządek kolędy w tygodniu poświątecznym będzie następujący:

29.12. sobota od godz. 9.00. Chmielewo – 2 Księzy,

31.12 poniedziałek od godz. 9.00. Chmielewo i Jasienica Podchmielewie, – 2 Księzy

2.01. środa od godz. 9.00. Kowalówka – 1 ksiądz,

3.01. czwartek od godz. 9.00. Żachy Pawły i Daniłowo Parcele – 2 Księzy,

4.01. piątek Dąbrowa – 1 ksiądz.

5.01. Sobota Nieskórz od PGR-u Nieskórz Nitkowiec i Murowanka – 2 Księzy