DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA Zwykła 2018

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU   30 września 2018
          1. Dziś ofiary składane na tacę są przeznaczone na parkan cmentarza grzebalnego. Bóg zapłać. Prasa Katolicka wyłożona na stoliku przy wyjściu z kościoła. Ofiarę za prasę wrzucamy do skarbony.
          2. Jutro rozpoczyna się październik, miesiąc różańcowy. Maryja w objawieniach często zachęcała, abyśmy odmawiali różaniec. Idąc za Jej wezwaniem, zachęcamy do codziennego wspólnego rozważania tajemnic różańcowych w domach w gronie rodzinnym, przy kapliczkach we wspólnocie mieszkańców wioski, i w kościele podczas nabożeństwa o godz. 16.30.

3. Pan kościelny składa serdeczne bóg zapłać za ofiary, które otrzymał w czasie zbiórki. Jeżeli ktoś był w tym czasie nieobecny, a chciałby złożyć ofiarę kościelnemu, noże to zrobić w zakrystii.
          4. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej miłosiernemu Sercu Jezusa za grzechy całego świata. Nabożeństwa w kościele o godz. 7.00. i o 16.30.
          5. W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi. Nabożeństwa w kościele o godz. 7.00. i o 16.30. – ostatnia w tym roku procesja fatimska. Serdecznie zapraszamy.
          6. Dnia 7 października w niedzielę w naszej parafii odpust Matki Bożej Różańcowej. Na sumę o godz. 11.30. zapraszamy całą asystę procesyjną, poczty sztandarowe, druhów strażaków. Ofiary składane do puszek w tym dniu przeznaczone będą na „Caritas”.
          7. Duszpasterstwo Rodzin naszej Diecezji zaprasza narzeczonych, małżonków i rodziców do udziału w zajęciach Studium Życia Rodzinnego w Łomży. W tym roku rusza ono na trzech poziomach. Narzeczonych i małżonków organizatorzy zapraszają na 5 spotkań poświęconych budowaniu szczęśliwego małżeństwa i trwałej rodziny, a rodziców na 5 spotkań poświęconych sztuce mądrego i odpowiedzialnego wychowania dzieci. Narzeczeni, którzy ukończą Studium Życia Rodzinnego, są zwolnieni z bezpośredniego przygotowania do sakramentu małżeństwa w parafii. Informacje i zapisy na stronie internetowej Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Łomżyńskiej ( www.duszpasterstworodzin.lomza.pl )
          8. W sobotę 6 października 2018 roku w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski w Osuchowej Nowej odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca. Do udziału w niej zapraszamy wspólnoty Żywego Różańca, kapłanów, siostry i braci zakonnych oraz wszystkie osoby, którym bliska jest modlitwa różańcowa. Podczas Pielgrzymki zainaugurowana zostanie w naszej Diecezji „Wielka Nowenna Różańcowa”, która ma przygotować wiernych do 200-lecia powstania dzieła Żywego Różańca, założonego przez Sługę Bożą Paulinę Jaricot.
Początek spotkania o godz. 10.00. Msza Św. o godz. 12.00.
          9. Odwiedziny chorych w piątek: Kalinowo, Króle Duże. Pęchratka Mała, Kowalówka, Jasienica, Chmielewo, Dąbrowa, w sobotę: Smolechy, Nieskórz, Daniłowo Parcel i Żachy Pawły. Kto ma w domu chorych i starszych, którzy nie mogą dotrzeć do Kościoła, a pragnęliby przystępować do Komunii przynajmniej raz w miesiącu, to proszę ich zgłaszać.
          10. W tym tygodniu zmarli:
+ Henryka Jagiełło lat 77 z Chmielewa ostatnio zamieszkała w Kańkowie
     Nab. żał. od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci 24.10.godz. 7.00.
     Od siostry Sabiny z rodziną 25.02.2019r. godz. 7.00.
     Od chrześniaczki Jadwigi z rodziną 25.03.2019r. godz. 7.00.
     Od siostrzenicy Haliny z rodziną 25.04.2019r. godz. 7.00.
     Od chrześniaka Witolda Wybraniak z rodziną 06.03. 2019r. godz. 9.00.
     Od syna Józefa 07.03. godz. 7.00.
     Od Zofii Wybraniak z córką 11.03.godz. 7.00.
     Od wnuczka Daniela z rodziną 23.03.godz. 7.00.

W listopadzie 2019r. - Msza Św. Gregoriańska

+ Marczewski Mariusz Paweł lat 36 z Żachy Pawły.
     Nab. żał. od uczestników pogrzebu 27.10.2018r. godz. 7.00.
     Od żony Urszuli z dziećmi 29.03. godz. 16.30.
     Od teściów p. Urbaniak 29.04.godz. 7.00.
     Od szwagra Emila z żoną Moniką i dziećmi 29.05. godz. 17.00.
     Od Beaty i Tomasza Wineckich z dziećmi 29.06. godz. 17.00.
     Od wychowawczyni i uczniów klasy I ze S. P. w Orle i ich rodziców do której uczęszcza córka zmarłego Marysia.
     Od rodziny Kaja 29.09. godz. 11.30 w 1 rocznicę śmierci
     Od uczestników pogrzebu 29.10.2019r. godz. 16.30.