DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2018

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU    9 września 2018
          1. W piątek będziemy przeżywać święto Podwyższenia Krzyża świętego. Zachęcamy, aby w tym dniu uczcić krzyż, znak męki i zwycięstwa Chrystusa.
          2. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu oraz rozpoczynają się kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Ofiary składane do puszek przy wyjściu z kościoła przeznaczone są na media diecezjalne: „Radio Nadzieja” i „Głos Katolicki”

3. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 11.30. spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii Świętej i ich rodzicami. Serdecznie zapraszamy.
          4. Chłopców, którzy w tym roku przystąpili do I Komunii Świętej zapraszamy do grona naszych ministrantów, a dziewczęta zapraszamy do Scholi. Próby będą odbywały się w każdą sobotę o godz. 10.00. Próby chóru parafialnego w czwartki o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy.
          5. Prasa Katolicka wyłożona na stoliku przy wyjściu z kościoła. Ofiarę za prasę wrzucamy do skarbony.
          6. Dziś odbywa diecezjalne dziękczynienie za plony w Sanktuarium Maryjnym w Dąbrówce k. Ostrołęki.  Nasza parafia reprezentowana jest z wieńcem wykonanym w Kalinowie i w S. P. w Kalinowie.
          7. Dziś ofiary składane do puszek przy wyjściu z kościoła przeznaczone są na KUL i nauczanie katolickie w naszej diecezji.