DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2018

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU     2 września 2018
          1. Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny i Katechetyczny. Msze Św. dla Szkół w Jasienicy o godz. 8.00. a w Kalinowie o godz. 9.00. Pragniemy wypraszać pomoc Maryi, Stolicy Mądrości, dla uczniów, nauczycieli, katechetów, pracowników szkół, rodziców i wszystkich zatroskanych o wychowanie i wykształcenie młodego pokolenia.
          2. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy szczególnie dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszamy również do obchodzenia nabożeństwa dziewięciu pierwszych piątków. Pan Jezus związał z tym nabożeństwem szczególne obietnice dla wiernych czcicieli Jego Serca. Msze Św. o godz. 7.00. i o 17.00. z adoracją Najświętszego Sakramentu.

3. W sobotę przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, znane jako święto Matki Bożej Siewnej. Msze Św. o godz. 7.00. 7.30. i o 18.00. Poświęcenie ziarna do siewu na Mszy Św. o godz. 7.00. i o godz. 18.00.
          4. Prasa Katolicka wyłożona na stoliku przy wyjściu z kościoła. Ofiarę za prasę wrzucamy do skarbony.
          5. Informujemy że ogólnopolskie dożynki odbywają się dziś na Jasnej Górze.  Diecezjalne dziękczynienie za plony odbędzie się w dniu 9 września 2018 r. od godz. 12.00 w Sanktuarium Maryjnym w Dąbrówce k. Ostrołęki.
          6. Dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii Św. zgłaszają się do mnie. Spotkanie organizacyjne z rodzicami i dziećmi w niedzielę 16 września po Mszy Św. o godz. 11.30. Młodzież do Bierzmowania zgłasza się do Ks. Marka.
          7. Chłopców, którzy w tym roku przystąpili do I Komunii Świętej zapraszamy do grona naszych ministrantów, a dziewczęta zapraszamy do Scholi. Próby będą odbywały się w każdą sobotę o godz. 10.00. Próby chóru parafialnego w czwartki o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy.
          8. Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Damian Jabłonka zam. w parafii naszej i Martyna Mróz zam w parafii Nawiedzenia NMP w Ostrołęce. zap. 1. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami prosimy o zgłoszenie tego w kancelarii parafialnej.
          9. Odwiedziny chorych we wtorek: Kalinowo, Kalinowo Parcel, Króle Duże, Króle Małe, Pęchratka Mała, Kowalówka. W środę Smolechy, Nieskórz, Daniłowo Parcele, Żachy Pawły, Chmielewo, Dąbrowa, Jasienica.
          10.Ofiary składane do puszek za tydzień przeznaczone są na KUL i cele edukacyjne diecezji.

11. W tym tygodniu zmarli:
+ Henryk Bauer z Pęchratki Małej lat 78,  Nab. żał. od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci 1.10. godz. 16.30.
+ Zofia Stańczuk z Pęchratki Małej lat 88.  Nab. żał. od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci 2.10. godz. 7.25.
+ Piotr Rybiński z Ostrowi Mazowieckiej pochodzący z Kalinowa. Od r. Rybińskich z Kalinowa 13.02. godz. 7.00.