Odpust parafialny ŚW. Rocha 2018

Odpust parafialny ŚW. Rocha                         16.08.2018r.
         1. Dziś w naszej parafii przeżywamy Uroczystość odpustową Św. Rocha. Serdecznie witamy naszych gości na czele z dzisiejszym naszym kaznodzieją Ks. Krzysztofem Chodkowskim – Ceremoniarzem Diecezjalnym i Dyrektorem Domu Wspólnoty Kapłańskiej w Łomży. Msze Św. o godz. 9.00. suma odpustowa o 11.30. i o godz. 17.00. Po Mszy Św. o godz. 11.30. procesja odpustowa.  Ofiary składane na tacę i za ołtarzem w czasie odpustu przeznaczone są na remont parkanu przy cmentarzu grzebalnym.
          2. Składam serdeczne Bóg zapłać ks. Krzysztofowi za przybycie do naszej parafii, za wspólną modlitwę i za głoszone dziś Słowo Boże.  Serdeczne Bóg zapłać wszystkim parafianom i gościom za uczczenie Św. Rocha – patrona naszej parafii, Bóg zapłać za obecność i wspólną modlitwę.

3. Informujemy że ogólnopolskie dożynki odbędą się na Jasnej Górze w dniach 1-2 września 2017 r.  Diecezjalne dziękczynienie za plony odbędzie się w dniu 9 września 2018 r. od godz. 1200 w Sanktuarium Maryjnym w Dąbrówce k. Ostrołęki.  Powiatowe dożynki 26 sierpnia w Zuzeli. Msza Św. w kościele o godz. 12.00. Dożynki Gminy Ostrów Mazowiecka w Starej Grabownicy w sobotę 1 września. Zapraszamy na te  modlitewne spotkania wszystkich wiernych, szczególnie rolników.
         4. Serdecznie Bóg zapłać całej asystę procesyjnej, Paniom niosącym feretrony i chorągwie, panom niosącym chorągwie i baldachim, oraz młodzieży niosącej feretrony i poduszeczki, chłopcom niosącym różaniec, dziewczętom sypiącym kwiatki i niosącym poduszeczki, pocztom sztandarowym, Druhom strażakom, Młodzieżowej drużynie pożarniczej, ministrantom, panu kościelnemu Witoldowi i jego bratu Tadeuszowi i oczywiście chórowi parafialnemu na czele z panem organistą Sebastianem. Wszystkim za wszystko Bóg zapłać. Kapłanom uczestniczącym w naszym odpuście.