DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2018

DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU    12 sierpnia 2018
1. Pan Jezus wyraźnie mówi o sobie: Ja jestem chlebem żywym. Podczas każdej Mszy Świętej odkrywamy na nowo tę prawdę. Nie chodzi tylko o uznanie cudownej obecności Ciała Chrystusa w konsekrowanym chlebie, ale o to, by tym chlebem karmić się na co dzień, bo „kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki”.
2. W środę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto nakazane i dlatego Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym 9.00. 11.30. 17.00. O godz. 20.30. Apel Jasnogórski w ramach naszego przygotowania do odpustu parafialnego. Kazania wygłosi ks. Andrzej Mikucki – dyrektor „Caritas” Diecezji Łomżyńskiej. Tradycyjnie podczas każdej Mszy Świętej pobłogosławimy wieńce z ziół i kwiatów, symbolizujące duchowe piękno Maryi i bogactwo łask, którymi obdarzył Ją Bóg. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na remont parkanu wokół cmentarza grzebalnego.  Także 15 sierpnia wspominamy rocznicę bitwy warszawskiej 1920 roku – „cudu nad Wisłą” – i modlimy się za polskich żołnierzy w dniu ich święta.

3. W czwartek uroczystość odpustowa Św. Rocha w naszej parafii. Starajmy się do tych uroczystości dobrze przygotować. Niech przygotowaniem będą te Apele Jasnogórskie odprawiane codziennie o godz. 20.00. Starajmy się skorzystać w tym czasie ze spowiedzi, aby w tych uroczystościach uczestniczyć z czystym sercem i sumieniem i aby przyjąć w tym dniu komunię Św. Msze Św. o godz. 9.00. suma odpustowa o 11.30. i o godz. 17.00. Serdecznie zapraszam wszystkich parafian i gości. W sposób szczególny zapraszam całą asystę procesyjną. Panie do niesienia feretronów, panów do chorągwi i baldachimu, oraz młodzież i dzieci do niesienia różańca i poduszeczek, a dziewczęta do sypania kwiatków, Druhów strażaków w strojach galowych, poczty sztandarowe. Ofiary składane na tacę i za ołtarzem w czasie odpustu przeznaczone  będą na przemalowanie ścian w Kaplicy Matki Bożej w naszym kościele. Kazania odpustowe będzie głosił ks. Krzysztof Chodkowski Dyrektor Domu Księży Emerytów w Łomży.
4. Prasa Katolicka wyłożona na stoliku przy wyjściu z kościoła. Ofiarę za prasę wrzucamy do skarbony.
5. W tym tygodniu zmarli:
     + Henryk Mikołajczyk z Warszawy, pochodzący z Nieskórza. Lat 66.
Nab. żałobne w miesiąc od śmierci od uczestników pogrzebu 25.08.godz. 7.25.
     + Stanisław Krawczykowski zam. Żachy Pawły lat 85;
Nab. żałobne w tydzień od śmierci od uczestników pogrzebu 17.08.godz. 19.30.
     + Bronisław Malec z Kalinowa lat 92
Nab. żał. od uczestników pogrzebu w tydzień od śmierci 17.08.  godz. 7.25.