OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2018

OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU    5 sierpnia 2018
         1. Pan Jezus, dając głodnym ludziom chleb, jednocześnie wprowadza ich w tajemnicę chleba życia. On chce nam dać najlepszy pokarm: swoje Ciało wzmacniające nas na drodze do nieba. Jak  najczęściej starajmy się rozbudzić w sobie pragnienie przyjmowania tego wyjątkowego pokarmu.
          2. Jutro będziemy świętować tajemnicę Przemienienia Pańskiego, a w czwartek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy.

3. W sierpniu wielu bierze udział w pieszych pielgrzymkach na Jasną Górę i do innych sanktuariów. W codziennej modlitwie będziemy duchowo łączyć się z pielgrzymami, którzy zaniosą także nasze intencje do domu naszej wspólnej Matki Maryi. Przypominam że w naszej parafii od 1 do 15 sierpnia Msza Św. codzienna o godz. 20.00. zakończona Apelem Jasnogórskim w łączności z pielgrzymami na trasie. Serdecznie zapraszamy do zapisywania się do Grupy Białej Pielgrzymów Duchowych, którzy wspierają naszych pielgrzymów na trasie swoją modlitwą. Mieszkańcom Dąbrowy składam serdeczne Bóg zapłać za gościnne przyjęcie pielgrzymów grupy Niebieskiej Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego w swojej wiosce.
          4. Prasa Katolicka wyłożona na stoliku przy wyjściu z kościoła. Ofiarę za prasę wrzucamy do skarbony.
          5. Odwiedziny chorych we wtorek od godz. 9.00. : Kalinowo, Króle Duże, Króle Małe, Pęchratka Mała, Kowalówka, Chmielewo, Dąbrowa i Jasienica a w środę od godz. 9.00.: Smolechy, Nieskórz, Żachy Pawły, Daniłowo Parcel. Kto ma osoby chore lub starsze, które nie mogą przybyć do kościoła, to proszę je zgłaszać.
          6. W tym tygodniu zmarli:
    + Hieronim Cymbalak z Chmielewa lat 93 Nab. żałobne od uczestników pogrzebu w miesiąc od pogrzebu 31.08. godz. 7.25.
    + Henryk Mikołajczyk z Warszawy, pochodzący z Nieskórza. Pogrzeb jutro o godz. 13.30. Nab. żałobne w miesiąc od śmierci od uczestników pogrzebu 25.08.godz. 7.25.