DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2018

DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU          3 czerwca 2018
          1. Pan Jezus przypomina nam dzisiaj prawdę, że to szabat został ustanowiony dla człowieka, a nie człowiek dla szabatu. Każdy dzień święty ma pomóc człowiekowi najpierw w poznaniu i przybliżeniu się do Pana Boga, a następnie w jego osobistym i wspólnotowym rozwoju. Nie powinien być on traktowany jako czas bezczynności i lenistwa czy też jako czas nadmiernego zabiegania o posiadanie dóbr materialnych, ale jako dzień poświęcony Panu Bogu.
          2. Dzisiaj przeżywamy ustanowiony kilka lat temu w Kościele w Polsce Dzień Dziękczynienia. Dziękujemy Bożej Opatrzności za opiekę nad naszym narodem. Przy naszym kościele prowadzona jest zbiórka ofiar na dalszą budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

3. W czerwcu oddajemy cześć Bożemu Sercu podczas nabożeństwa z litanią o godz. 17.00. W czwartek tzw. „Ostatni Nieszpór”. Na Mszę Św. o godz. 17.00. serdecznie zapraszamy dzieci, którym udzielimy specjalnego błogosławieństwa. Przynosimy ze sobą do poświęcenia wianki z kwiatów i ziół. Po Mszy Świętej – procesja wokół kościoła. Zapraszamy asystę procesyjną, dziewczęta do sypania kwiatków, niesienia poduszeczek, chłopców do różąńca… W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu będziemy modlić się o uświęcenie kapłanów. Jest to inicjatywa zapoczątkowana przez św. Jana Pawła II w 1995 roku. Prośmy, aby serca kapłanów i każdego z nas Chrystus uczynił według Serca swego. Msze Święte będziemy sprawować o godz. 7..00.  i 17.00. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W sobotę będziemy wspominać Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny, niepodzielnie zjednoczone z Sercem Jej Syna. Msze Święte będziemy sprawować o godz. 7..00.  i 17.00.
          4. Do czwartku włącznie trwamy w Oktawie Bożego Ciała. Dziękujemy  Chrystusowi za dar Eucharystii. Msze Święte codziennie z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i  Litanią do Serca Pana Jezusa o godz. 17.00. Zróbmy w tym czasie postanowienie, że jeszcze częściej będziemy odwiedzać Jezusa Eucharystycznego. Zdarza się, że w codziennym pośpiechu i starsi, i dzieci przechodzą obok kościoła, a może warto zatrzymać się, wstąpić na kilka minut osobistej adoracji Pana Jezusa pod postacią chleba. Chrystus czeka na uwielbienie, na przeproszenie, na spotkanie, na rozmowę – czeka na każdego z nas.
           5. Odwiedziny chorych we wtorek: Kalinowo, Króle Duże, Króle Małe, Pęchratka Mała, Kowalówka, Jasienica, Chmielewo, Dąbrowa; w środę: Smolechy, Nieskórz, Daniłowo Parcele, Żachy Pawły.
          6.  Prasa Katolicka wyłożona jest na stoliku przy wyjściu z kościoła. Ofiarę za prasę wrzucamy do skarbony.
          7. I Komunia Święta w naszej parafii w dziś na Mszy Św. o godz. 11.00. Bierzmowanie w poniedziałek o godz. 17.00. Miejsca w ławkach w nawie głównej będą zarezerwowane dla dzieci, rodziców i chrzestnych a w poniedziałek dla młodzieży. Prosimy nie zajmować tych miejsc.
          8. Poświęcenie pól za tydzień 10.06. godz. 13.00.  w Królach Dużych. Msza Św. i procesja we wsi. W ten sposób zakończymy poświęcenia pól w wioskach.
          9. Intencje Mszalne w tym tygodniu
godzina 7.00.  + Marię Szczęsną od r. Piórkowskich i Dmochowskich.
godzina 7.00. + Marię Szczęsną od r. Kurowskich.
godzina 7.25.   + Stanisława Bytof i jego rodziców. + Helenę i Bolesława, + Cecylię i Tadeusza Wojtczak i ich rodziców.
godzina 7.25. + Kazimierę Rafalik – Msza Św. Gregoriańska
godzina 17.00. Bierzmowanie
godzina 7.00. Nab. Żał. + Jana, Genowefę, Stefana, Eugeniusza, Anie, Janinę i Mariusza Baranków.
godzina 7.00.  + Marię Szczęsną od Basi, Bogusi i Andrzeja.
godzina 7.25.   Nab. Żał. od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci + Kazimierza Kulik
godzina 17.00. Nab. Żał. + Stanisławę Suchta w 1 r. śm. i + Jana Suchta.
godzina 7.00. +Annę Marię Gryszkiewicz od sąsiadki Teresy Warackiej
godzina 7.00. Nab. Żał. + Marię Szczęsną od Weroniki i Eugeniusza Kichów.
godzina 17.00. + Jadwigę Wardaszka od wnuczka Krzysztofa z żoną i dziećmi.
     Czwartek – Ostatni Nieszpór
godzina 7.00. Nab. Żał. + Marię Szczęsną od r. Kowalczyków.
godzina 7.00.  + Annę Marię Gryszkiewicz od dawnych koleżanek z GS Andrzejewo.
godzina 17.00. + Jadwigę Bednarczyk od wnucząt: Ani, Moniki i Iwony z rodziną.
godzina 17.00. + Kazimierę Rafalik – Msza Św. Gregoriańska
godzina 7.00. Nab. Żał. + Marię Szczęsną od r. Hrycynów.
godzina 7.00. + Kazimierza i Andrzeja Warackich.
godzina 7.25. Nab. Żał. od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci + Anieli Brzózka
godzina 17.00. + Kazimierę Rafalik – Msza Św. Gregoriańska
godzina 17.00. + Annę Marię Gryszkiewicz od współpracowników i Rady Nadzorczej GS Andrzejewo
godzina 7.00.   + Wiesława Najgrodzkiego w 2 r. śm. + Tadeusza Najgrodzkiego.
godzina 7.00. + Zenona Krupę w 4 r. śm.
godzina 7.25.  Nab. Żał. od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci + Marianny Zawadzkiej.
godzina 17.00. O zdrowie, błog. Boże i potrzebne łaski dla Izy i Arkadiusza Malców z okazji urodzin. Zarezerwowana
godzina 9.00. + Kazimierę Rafalik – Msza Św. Gregoriańska
godzina 9.00.  O zdrowie, błog. Boże i potrzebne łaski dla Haliny i Tadeusza i dla c. r. Staniaszków.
godzina 11.30.  + Edwarda Han + Franciszka i Janinę Litwów.
Chrzty: Szymon Wszółkowski, Maria Laskowska i Antoni Suski
godzina 13.00. Poświęcenie pól w Królach Dużych.
godzina 17.00. + Annę Marię Gryszkiewicz od r. Biernackich.
godzina 17.00. + Annę Marię Gryszkiewicz od koleżanek z pracy: Janiny, Barbary, Marii i Lucyny.