DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU    19 stycznia 2014
          1. Przeżywamy dziś drugą niedzielę w ciągu roku. Choć w naszych kościołach nie milkną kolędy, to jednak w liturgii wkraczamy w czas, w którym przypatrujemy się początkom życia publicznego Pana Jezusa. Ukazuje nam ono, jak mamy żyć, aby nie tylko słowem, lecz także postawą i czynem wyrażać naszą wiarę.
          2. Wczoraj, 18 stycznia, rozpoczął się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Jest to ważna inicjatywa, gdyż od jedności Chrystusowego Kościoła zależy skuteczność głoszenia Ewangelii tym, którzy jej nie znają. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. W naszych modlitwach pamiętajmy o tych, którzy zmuszeni są żyć poza granicami swojej ojczyzny.

3. We wtorek, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w środę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych Dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Pana.
          4. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu w  kopertach na ołtarz i lektorium czy to w kościele czy z racji kolędy w wysokości 2390 zł.; na renowację obrazu Św. Rocha - 7590 zł  w niedzielę na tacę przeznaczone na olej opałowy zakupiony do ogrzewania naszej świątyni – 3942. Za tydzień ostatnia niedziela miesiąca. Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na prace remontowe na zewnątrz naszego kościoła. Na schody mamy w tej chwili 12000 zł. Myślę że to wystarczy.
          5. Prasa katolicka wyłożona jest na stoliku przy wyjściu z kościoła. Ofiarę za prasę wrzucamy do Skarbony. Bóg zapłać.
Nabożeństwa żałobne i Msze Święte w tym tygodniu:
godzina 07.00. + Jarosława Żebrowskiego, Krzysztofa i Ireneusza Jabłonków.
godzina 12.00. Pogrzeb + Jerzego Oczechowskiego z Kalinowa
godzina 07.00.  + Dariusza Szwarc z okazji imienin.
godzina 07.00. + Mieczysława Romanika – Msza Św. Gregoriańska
godzina 07.00. + Aleksandra Łuniewskiego w 2 r. śm. Leokadię Łuniewską, Jana i Zofię Lenart
godzina 07.00. + Franciszka, Annę, Apolonię, Eugenię i Janina Litwa – poza parafią
godzina 07.00. + Mieczysława Romanika – Msza Św. Gregoriańska
godzina 07.00. Nab. Żał. + Zofię w 5 r. śm. i Antoniego Nowaków, Marię Bojanowską.
godzina 07.00.  O zdrowie, błog. Boże, potrzebne łaski i szczęśliwy przebieg operacji dla Ryszarda Krupy. godzina 07.00. + Mieczysława Romanika – Msza Św. Gregoriańska
godzina 07.00.  + Helenę Malec w 4 m. od śm. Danielę i Stanisława Legackich od r. Legackich.
godzina 07.00. + Mieczysława Romanika – Msza Św. Gregoriańska
godzina 9.00. +  Janusza Szwarc od współpracowników syna zmarłego Firmy Skłodowski i spółka z Zarąb Kościelnych.
godzina 9.00. + Mariana Pieczyńskiego Hieronima i Bronisławę Dębek z Jasienicy. .
godzina 11.30. + O zdrowie i błog. Boże, potrzebne łaski i opiekę M. B. dla Jadwigi Krasińskiej z okazji urodzin.
godzina 11.30. + Mieczysława Romanika – Msza Św. Gregoriańska
godzina 16.00.  + Jana Malca
          W tym tygodniu zmarli

+ Marianna Konrad z Kowalówki lat 90. Nab. Żał. od uczestników pogrzebu 20.02. godz. 7.00. od pracowników B. S. w Ostrów Maz. 12.03. o godz. 7.00.  i

+ Mieczysław Staniaszek z Pęchratki Małej lat 88  Nab. Żał. od uczestników pogrzebu 21.02. godz. 7.00. i od r. Kucharczyków zamiast wieńca pogrzebowego 24.02.g.7.00.

+ Wacław Bednarczyk z Kalinowa Parceli lat 89 Pogrzeb dziś o godz. 13.00. Nab. Żał. od uczestników pogrzebu 19.02. godz. 7.30. od syna Tadeusza z rodziną 17.03. o godz. 7.00.

+ Jerzy Oczechowski z Kalinowa Nowego lat 85 Pogrzeb jutro o godz. 12.00. Nab. Żał. od uczestników pogrzebu 21.02. godz. 7.00. /x3 wieczny odpoczynek