NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY, KRÓLOWEJ POLSKI 2018

NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY, KRÓLOWEJ POLSKI    3 maja 2018
          1. Maryja króluje naszej Ojczyźnie z Jasnej Góry. Jej ukoronowany wizerunek wszyscy znamy i nosimy w sercach. Dzisiejsza uroczystość zachęca nas do podejmowania na nowo wysiłku, aby Polska stawała się coraz bardziej godna miana królestwa Maryi. Przypominamy sobie śluby złożone przez sługę Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, w których obiecaliśmy Maryi, że będziemy starali się przemieniać i uszlachetniać oblicze polskiej ziemi. Rota ślubowania zawiera także słowa: „Chcemy pamiętać o tym, że Ty pierwsza wyśpiewałaś narodom hymn wyzwolenia z niewoli i grzechu; że Ty pierwsza stanęłaś w obronie maluczkich i łaknących, i okazałaś światu Słońce Sprawiedliwości, Chrystusa, Boga naszego. Chcemy pamiętać o tym, że Ty jesteś Matką naszej Drogi, Prawdy i Życia, że w Twoim Obliczu Macierzyńskim najpewniej rozpoznajemy Syna Twojego, ku któremu nas wiedziesz niezawodną dłonią”. Dzisiaj również obchodzimy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Pamiętając o tym wydarzeniu polecajmy właśnie Maryi – Królowej, trudne budowanie demokracji i ładu społecznego w naszej Ojczyźnie. Polecajmy Jej rządzących i tworzących prawo, aby zawsze mieli na uwadze sprawiedliwość społeczną i dobro wszystkich Polaków. Prośmy Maryję, aby dla Jej Syna otworzyły się wszystkie serca.
          2. Dzisiaj podczas nabożeństwa majowego w kościele i przy kapliczkach módlmy się za naszą Ojczyznę.

          3. Bóg zapłać pocztom sztandarowym, strażakom i MDP za przybycie na dzisiejsze uroczystości religijno patriotyczne.
          4. Bardzo gorąco zachęcam do codziennego uczestnictwa w nabożeństwie majowym o godz. 17.00. Zachęcam do gromadzenia się przy przydrożnych kapliczkach, krzyżach, a także w domach, mieszkaniach na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych, czy wieczorny Apel Jasnogórski.
          5. W tym tygodniu I piątek miesiąca. Nabożeństwa o godz. 7.00. i o 17.00. Spowiedź rano od 6.45. wieczorem od 16.30. W pierwszą sobotę miesiąca w duchu fatimskim chcemy rozważać tajemnice różańcowe i uczcić Niepokalane Serca Maryi. Nabożeństwa o godz. 7.00. i 20.00. z procesją fatimską. Serdecznie zapraszamy
          6.Odwiedziny chorych w piątek od godz. 8.30. Kalinowo, Króle Duże, Króle Małe, Pęchratka Mała i Kowalówka i w sobotę od godz. 8.30. Smolechy, Nieskórz, Daniłowo Parcele, Żachy Pawły, Chmielewo, Dąbrowa i Jasienica.
          7. Poświęcenia pól w najbliższym czasie:
Żachy Pawły dziś 03.05. godz. 9.00.  Msza Św. i procesja o godz. 10.15. w Bardychowie o godz. 10.00.
Nieskórz dziś 03.05. godz. 13.00. Msza Św. i procesja we wsi od Nitkowca  
Daniłowo Parcele dziś 03.05. godz. 11.30. Msza Św. i procesja o godz. 16.00.
Chmielewo 06.05. godz. 13.00. Msza Św. i procesja we wsi. Od p. Mikołajczyk
Dąbrowa 13.05.godz. 13.00.  Msza Św. i procesja we wsi.