PONIEDZIAŁEK W OKTAWIE WIELKANOCY 2018

PONIEDZIAŁEK W OKTAWIE WIELKANOCY    2 kwietnia 2018
          1. Dzisiaj i przez cały tydzień oktawy Wielkanocy Kościół świętuje największe i podstawowe prawdy naszej chrześcijańskiej wiary. Włączmy się także całym sercem w przeżywanie wielkanocnej radości.
          2. Dzisiaj modlimy się za katolickie uczelnie wyższe i wydziały teologiczne w Polsce, a datki zebrane do puszek przy kościele przeznaczone są na ich utrzymanie.

3. Dzisiaj przypada 13. rocznica przejścia do domu Ojca papieża Polaka św. Jana Pawła II. Dziękujmy Bogu za jego życie i dzieło. Módlmy się za jego wstawiennictwem w intencjach Ojca Świętego i całego Kościoła.
          4. Uroczyste świętowanie Wielkanocy rozciąga się na oktawę. Każdy dzień tego tygodnia ma rangę uroczystości. Dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
          5. Dzieci, które otrzymały skarbonki „Caritas” na jałmużnę wielkopostną przynoszą je do kościoła w Święta Wielkanocne i w Niedzielę Miłosierdzia Bożego.
          6. Prasa Katolicka wyłożona jest na stoliku przy wyjściu z kościoła. Ofiarę za prasę wrzucamy do skarbony.

7. Msze Św. i Nabożeństwa w tym tygodniu.
     Poniedziałek Wielkanocny.
godzina 9.00. + Romana w 11 r. śm. i Eugeniusza Rzamków i za + z c. r. Rzamków.
godzina 9.00.  + Leokadię i Stanisława Siłko.
godzina 10.30. + Ewę Równą.
godzina 10.30. + Mieczysława Algrzyma w 14 r. śm. + Antoniego i Bronisławę Kępistych, Stanisława i Stanisławę Brzózków.
godzina 12.00. + Adama Tyszkę
godzina 12.00. + Cecylię Sergiej – Msza Św. Gregoriańska
godzina 7.00. + Bożena Gero od rodziny Boreckich
godzina 7.25. + Marię Żach w 10 r. śm. + Teresę i Jana Żach
godzina 7.25. + Witolda w 12 r. śm. i jego rodziców, Piotra i Janinę Żachów, Piotra, Daniela, Stanisławę, Karolinę, Józefa, Sławińskich
godzina 7.00. + Bożena Gero od rodziny Subdów z Kalinowa
godzina 7.00. + Cecylię Sergiej – Msza Św. Gregoriańska
godzina 7.25. + Genowefę, Czesława, Władysława, Donatę Zienkiewiczów.
godzina 7.25.  Nab. Żał. od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci + Krzysztofa Malinowskiego.
godzina 7.00.  + Cecylię Sergiej – Msza Św. Gregoriańska
godzina 7.00. + Zbigniewa Kulesza od rodziców.
godzina 7.25.  + Helenę i Romana Kuczyńskich.
godzina 7.25.  + Czesława Subdę i za + z c. r. Subdów + Andrzeja Soliwodę
     I Piątek miesiąca
godzina 7.00. + Zbigniewa Kulesza od dzieci
godzina 7.00.  + Cecylię Sergiej – Msza Św. Gregoriańska
godzina 17.00. + Czesława Krupę w 28 r. śm.
godzina 17.00.   Dziękczynna za otrzymane łaski z prośba o zdrowie, błog. Boże i potrzebne łaski dla Marianny Grodeckiej z okazji 90 r. urodzin.
godzina 7.00. + Cecylię Sergiej – Msza Św. Gregoriańska
godzina 7.00. + Jana Sobieskiego od żony.
godzina 20.00. + Zbigniewa Kulesza od sióstr
godzina 20.00. + Jadwigę Wardaszka od K. R. z Kalinowa do którego zmarła należała.
      Niedziela Miłosierdzia Bożego
godzina 9.00.  + Danutę Wróbel Ksawerego i Kazimierę Kaliszów, + Stanisława Wróbel

godzina 9.00.  + Wiesławę Litwa w 5 r. śm. + Mieczysława Piekuta w 33 r. śm.
godzina 11.30. + Władysława Oczechowskiego i za + z c. r. Oczechowskich i Samselów.
godzina 11.30. Dziękczynna za otrzymane łaski z prośba o zdrowie, błog. Boże i potrzebne łaski dla Pawła Rafalik z okazji urodzin.
godzina 17.00. + Cecylię Sergiej – Msza Św. Gregoriańska
godzina 17.00. + Władysława Ogonowskiego od córki Beaty z rodziną