DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 2018

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                25 lutego 2018
          1. Trwajmy w wielkopostnych dobrych postanowieniach, a szczególnie starajmy się rozważać mękę Pańską podczas wspólnej modlitwy. Droga krzyżowa w piątki o godz. 16.30. a gorzkie żale w niedziele po Mszy Św. o godz. 11.30.
          2. W czwartek, 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pamiętajmy w modlitwie o naszych niezłomnych bohaterach. Na prośbę Biskupa Łomżyńskiego podajemy do wiadomości wiernych ogłoszenie następującej treści. „Grupa Rekonstrukcji Historycznej XVI Okręgu Narodowego Zjednoczenia Wojskowego „Mazowsze Orzeł Tęcza” we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie – Oddział Terenowy nr 41 w Ostrołęce, organizuje w dniach od 22.02. do 11.03. br. Ogólnopolską Zbiórkę Krwi pod hasłem „Oni oddali życie za Ojczyznę, teraz ty oddaj krew, uratuj życie i odbierz ryngraf”. Akcja organizowana w związku z obchodzonym 1 marca Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych, dla oddania hołdu wszystkim Żołnierzom Podziemia Niepodległościowego, którzy w walce niejednokrotnie kładli na Ołtarzu Ojczyzny wartość najcenniejszą – swoje życie. Jak zapewniają organizatorzy, każdy, kto w dniach od 26.02 do 11.03. br. odda krew w dowolnej stacji krwiodawstwa na terenie całej Polski i prześle kopię zaświadczenia, weźmie udział w losowaniu jednego ze stu pamiątkowych posrebrzanych ryngrafów (repliki ryngrafu mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala”)”.

          3. Każdy pierwszy piątek miesiąca przypomina nam tajemnicę konania Pana Jezusa na krzyżu i Jego otwarte Serce. Starajmy się w tym dniu przyjąć Komunię św. wynagradzającą za nasze grzechy. Msze Św. o godz. 7.00. i po Drodze Krzyżowej o godz. 16.30.
          4. W pierwszą sobotę miesiąca wpatrujemy się w Serce Maryi przebite mieczem boleści. Nab. Do Matki Bożej o godz. 7.00. i o 20.00.
          5. Prasa katolicka wyłożona na stoliku przy wyjściu z kościoła. Ofiarę za prasę wrzucamy do skarbony. Bóg zapłać. W zakrystii można nabyć płyty DVD z nagraniem musicalu, którego premiera odbyła się 06.01. w naszym kościele. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na poniesione koszty związane z tym przedstawieniem.
          6. W naszej jest prowadzona zbiórka elektrośmieci: stare pralki, lodówki, sprzęt gospodarstwa domowego i RTV – wszystko co działało na prąd. Dochód ze zbiórki przeznaczony jest na cele misyjne. Sprzęt można przywozić na plac przed plebanią do 28.02. do godz. 12.00. /środa/  
          7. Spotkania scholi parafialnej w soboty o godz. 9.00. Zapraszamy.

          8. Intencje Mszalne w tym tygodniu

     Poniedziałek
godzina 7.00. + Bolesława Hana  od rodziny - Msza Św. Gregoriańska
godzina 7.00. + Tadeusza Tymińskiego od koleżanek córki zmarłego z Koła Gospodyń Wiejskich w Paproci.  
godzina 7.25.  + Władysławę Kornacką w 4 r. śm.   
godzina 7.25.  Nab. Żał. od uczestnik ów pogrzebu w miesiąc od śmierci + Pawła Mikołajczyk
     Wtorek   
godzina 7.00. + Bolesława Hana  od rodziny - Msza Św. Gregoriańska
godzina 7.00. + Joannę Wyszomierską od r. Szymańskich
godzina 7.25.  Nab. Żał. od uczestnik ów pogrzebu w miesiąc od śmierci + Heleny Jamiołkowskiej
     Środa            
godzina 7.00.  + Bolesława Hana od rodziny  Msza Św. Gregoriańska
godzina 7.00. + Stanisława Dębek – Początek Mszy Św. Gregoriańskiej
godzina 7.25.  Nab. Żał. + Mieczysława Krasińskiego
godzina 7.25. + Bronisławę i Stanisława Dębkowskich.
      Czwartek
godzina 7.00. + Bolesława Hana od rodziny  Msza Św. Gregoriańska
godzina 7.00. + Stanisława Dębek - Msza Św. Gregoriańska
godzina 7.25. + Mariana Jastrzębskiego w 12 r. śm. + Adama i Wiesława Jastrzębskich.
godzina 7.25. + Stanisławę Wardaszka od r. Żachów.
    Piątek –   
godzina 7.00. + Bolesława Hana od rodziny - Msza Św. Gregoriańska
godzina 7.00. + Joannę Wyszomierską od r. Bytof
godzina 16.30. – Droga Krzyżowa   
godzina 17.00.  + Stanisława Dębek - Msza Św. Gregoriańska
godzina 17.00.  + Adama Tyszkę   
     Sobota
godzina 7.00.  + Stanisława Dębek - Msza Św. Gregoriańska
godzina 7.00.  + Andrzeja Żacha w 8 r. śm. i jego rodziców, Janinę i Czesława, Zygmunta Wardaszka i Elżbietę Witkowską.  
godzina 20.00.  + Joannę Wyszomierską od Zarządu Gminnej Spółki Wodnej w Andrzejewie.  
godzina 20.00.  + Bolesława Skłodowskiego od wnuka Artura z rodziną.   
    Niedziela  
godzina 9.00.  Msza Św. wynagradzająca N.S.J. i Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i całego świata oraz o rozwój dzieła intronizacji  Serca Pana Jezusa w naszej ojczyźnie
godzina 11.30.  + Kazimierę Rafalik w 1 r. śm. + Stefana Rafalik
godzina 11.30.  + Helenę i Wacława Litwów i ich rodziców: Kamilę i Stanisława, Jana i Aleksandrę Litwów.    
godzina 16.00.  + Kazimierza Zadrożnego z okazji imienin i za jego rodziców i syna Andrzeja.       
godzina 16.00.  + Stanisława Dębek - Msza Św. Gregoriańska