ŚRODA POPIELCOWA 2018

ŚRODA POPIELCOWA     14 lutego 2018
          1. Rozpoczęliśmy Wielki Post. Już dzisiaj podejmijmy dobre postanowienia, do których zachęca nas Pan Jezus. Starajmy się być bliżej Pana Boga w modlitwie, rezygnować z tego, co do życia nie jest konieczne, dzielić się dobrem z bliźnimi. Msze Św. z posypaniem głów popiołem o godz. 9.00. 11.30. i o 17.00. Serdecznie zapraszamy.
          2. Zbliżeniu się do Pana Boga mają służyć rozpoczynające się dziś kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Kiedy tak wielu zatraciło poczucie grzechu i tym samym potrzebę pokuty, chcemy błagać Pana Boga o wrażliwe sumienia i łzy żalu za grzechy.

          3. Dziś w całym Kościele obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Przypominamy, że wszystkich katolików od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki roku (z wyjątkiem uroczystości liturgicznych) oraz w Popielec. Ponadto katolicy pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia zobowiązani są do postu ograniczającego się do jednego posiłku do syta i dwóch lekkich w ciągu dnia w Popielec i w Wielki Piątek. Post jest wyrazem zjednoczenia z cierpiącym Zbawicielem oraz środkiem do wewnętrznego oczyszczenia.
          4. Trwa 51. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Módlmy się o trzeźwość i dajmy świadectwo naszego trzeźwego życia.  
          5. Już teraz zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych: droga krzyżowa w piątek o godz. 16.30. a gorzkie żale w niedzielę po Mszy Św. o godz. 11.30. Serdecznie zapraszamy. Ofiary składane na tacę podczas drogi krzyżowej będą przeznaczone na kwiaty do grobu Pana Jezusa.  
          6. Prasa katolicka wyłożona na stoliku przy wyjściu z kościoła. Ofiarę za prasę wrzucamy do skarbony. Bóg zapłać. W zakrystii można nabyć płyty DVD z nagraniem musicalu, którego premiera odbyła się 06.01. w naszym kościele. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na poniesione koszty związane z tym przedstawieniem.    
          7. W naszej parafii będzie prowadzona zbiórka elektrośmieci: stare pralki, lodówki, sprzęt gospodarstwa domowego i RTV – wszystko co działało na prąd. Dochód ze zbiórki przeznaczony jest na cele misyjne. Sprzęt można przywozić na plac przed plebanią do 28.02. do godz. 12.30.
          8. W niedzielę o godz. 15.15. spotkanie młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania z ks. Markiem. Serdecznie zapraszamy.
          9. Spotkania scholi parafialnej w soboty o godz. 9.00. Serdecznie zapraszamy.