CZWARTA NIEDZIELA ZWYKŁA 2018

CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU     28 stycznia 2018
          1. Dziś ostatnia niedziela miesiąca. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na remont parkanu cmentarza.
          2. Dzisiaj, w Światowym Dniu Trędowatych, Kościół modli się i wspiera dotkniętych tą chorobą, która nadal, mimo wieloletnich zabiegów, zbiera obfite śmiertelne żniwo.

3. W pierwszy piątek miesiąca 2 lutego zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy nasze i całego świata. Tego dnia będziemy świętować Ofiarowanie Pańskie, dawnej nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte o godz. 9.00. 11.30. i o 17.00.  Na rozpoczęcie każdej Mszy Świętej pobłogosławimy świece, których blask ma wskazywać na Pana Jezusa – światłość na oświecenie pogan. Z ustanowienia św. Jana Pawła II obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Dziękujemy Panu Bogu za powołania do życia zakonnego w Kościele, za siostry i braci zakonnych i inne osoby konsekrowane. Okazja do spowiedzi pierwszo piątkowej pół godziny przed każdą Mszą Świętą.
          4. W pierwszą sobotę miesiąca gromadzimy się wokół Niepokalanego Serca Maryi na Mszy Świętej i nabożeństwie o godz. 7.00. i o 20.00. W tym dniu z okazji wspomnienia św. Błażeja można przyjąć specjalne błogosławieństwo chroniące przed chorobami gardła.
          5. Odwiedziny chorych w tym tygodniu 1.02. czwartek od 8.30. Smolechy, Nieskórz, Daniłowo Parcele, Żachy Pawły, Chmielewo, Dąbrowa, Jasienica i w sobotę 3.02. od godz. 8.30. Kalinowo, Króle Duże, Króle Małe, Pęchratka Mała, Kowalówka.
          6. Prasa katolicka wyłożona na stoliku przy wyjściu z kościoła. Ofiarę za prasę wrzucamy do skarbony. Bóg zapłać.
          7. Przypominamy że spotkanie opłatkowe Nauczycieli, Katechetów i Wychowawców z ks. Bp. Tadeuszem Bronakowskim dla na odbędzie się w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Ostrowi Maz. we wtorek 30.01.2018 r., g. 18.00.
          8. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Składamy Bóg zapłać za złożone ofiary na kościół 37660 zł. i na kolędę czyli na utrzymanie księży 35860 zł. Dziękujemy za okazywaną nam jako duszpasterzom w czasie kolędy życzliwość, serdeczność i czasami wręcz przesadną gościnność.   Podsumowanie kolędy z oddzielnej kartki Kilka zdań podsumowania.
          9. U pana kościelnego przy wyjsciu z kościoła można nabyć gromnice – większe po 13 zł. mniejsze po 10 zł i specjalne osłonki po 2 zł.
          10. W tym tygodniu odeszli do wieczności:
+ Paweł Mikołajczyk lat 30 z Daniłowo Parcele;  Nab. Żał. od uczestników pogrzebu w miesiąc od pogrzebu 26.02. godz. 7.25.
Od K. R. z Daniłowa Parceli, do którego należy mama zmarłego 23.10. godz. 16.30.
Od r. Zęgotów 25.10. godz. 16.30.
          11. Intencje Mszalne w tym tygodniu
godzina 7.00. + Wojciecha Siwka od  rodziny – Msza Św. Gregoriańska

godzina 7.00. + Tadeusza Tymińskiego od r. Wardaszków.
godzina 7.25.  O zdrowie, błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski dla Adama Antoniak.
godzina 7.00. + Wojciecha Siwka od  rodziny – Zakończenie Mszy Św. Gregoriańskiej
godzina 7.00.  + Tadeusza Tymińskiego od r. Godlewskich z Kowalówki.

godzina 7.00. Nab. Żał. + Joannę Wyszomierską od mamy i brata Marka z rodziną
godzina 7.00. + Joannę Wyszomierską od r. Wróblów.
godzina 7.00.  + Bolesława Han od żony Czesławy.
godzina 7.00.  + Joannę Wyszomierską od r. Szczęsnych i Hrycynów.
       Piątek – I piątek miesiąca – Ofiarowanie Pańskie
godzina 9.00.  + Bolesława Han od kolegi Tadeusza Wardaszki z rodziną.

godzina 11.30. +Tadeusza Tymińskiego od teściowej Gabrieli z rodziną.
godzina 11.30. + Ryszarda Pecurę w 10 r. śm i za jego rodziców.
godzina 17.00. +Waldemara Romanik od r. Sitek.
godzina 17.00. + Adama Tyszkę – zarezerwowana
godzina 7.00.  + Bolesława Han od syna Stanisława z żoną i dziećmi.
godzina 20.00. + Tadeusza Tymińskiego od Zofii z rodziną
godzina 20.00.  + Waldemara Romanika od brata Jana z rodziną.
godzina 20.00. Nab. Żał. + Stanisława Jamiołkowskiego w 3 r. śm. + Jadwigę i za + z c. r. Jamiołkowskich i Zyśków.
godzina 9.00.  + Mariannę w 31 r. śm. i Antoniego Jastrzębskich + Stanisławę i Mieczysława Romanik
godzina 9.00. Msza Św. wynagradzająca N.S.J. i Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i całego świata oraz o rozwój dzieła intronizacji  Serca Pana Jezusa w naszej ojczyźnie
godzina 11.30. + Bolesława Han od od córki Wandy z mężem i dziećmi.
godzina 11.30. + Renatę Król w 3 r. śm.
godzina 16.00. + Jana, Mariannę, Czesława i Zofię Kowalczyk.
godzina 16.00.  + Annę, Franciszka, Kazimierza, Zygmunta i Zygmunta Warackich.