ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA 2017

ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA    31 grudnia 2017
          1. Razem z Maryją i Józefem złożyliśmy Najświętszą Ofiarę Jezusa. Położyliśmy na ołtarzu wszystkie radości i troski naszych rodzin. Wzmocnieni Bożym błogosławieństwem i pewni opieki Świętej Rodziny wnieśmy Boży pokój do naszych domów.
          2. Dzisiaj, w ostatni dzień roku kalendarzowego, podczas każdej Mszy Św. ze śpiewem hymnu Ciebie, Boga, wysławiamy, chcemy wspólnie przepraszać Pana Boga za popełnione grzechy i dziękować za otrzymane łaski. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i uroczyste nabożeństwo dziękczynno błagalne po Mszy Św. o godz. 9.00.

3. Jutro, w Nowy Rok, obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. 9.00. 11.30 i 16.00.
          4. Od 50 lat 1 stycznia cały Kościół modli się o pokój na świecie.
          5. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy całego świata. Msze ŚW. o godz. 7.00. i 17.00. Okazja do spowiedzi rano od godz. 6.45. wieczorem pół godziny przed Mszą Św.
          6. W sobotę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, tzw. święto Trzech Króli. Zapraszamy na Msze Święte w porządku niedzielnym. 9.00. 11.30. i 16.00. Jest to również  pierwsza sobota miesiąca chcemy uczcić Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy także do licznego udziału w spektaklu „Początek” opowiadającego historię Bożego Narodzenia.
          7. W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego kończące liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.
          8. W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą. Porządek w tym tygodniu będzie następujący:
2.01. Wtorek Żachy Pawły i Daniłowo Parcele  – 2 księży.
3.01. Środa – od godz. 9.00. Nieskórz domy wzdłuż drogi do Ostrowi, Nieskórz Nitkowiec – 1 ksiądz Nieskórz Murowanka – 1 ksiądz od godz. 15.00.
4.01. Czwartek - Nieskórz od Rafalika i Nieskórz Dawny PGR – 2 księży
5.01. Piątek – od godz. 9.00. Nieskórz od dawnego PGR-u i domy przy szosie do Małkini i od godz. 15.00. Jasienica Podsmolesze i Gaisko – 2 Księży

9. Intencje Mszalne w tym tygodniu
     Poniedziałek – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok.
Godzina9.00. + Helenę w 5 r. śm. i Mariana Wszółkowskich i za + z c. r. Wszółkowskich.
godzina 9.00. O zdrowie, błog. Boże, potrzebne łaski i opiekę M. B. dla Ryszarda i Danuty Pasztaleniec z okazji 61 r. zawarcia Sakramentu Małżeństwa.
godzina 11.30. + Edwarda Krupę – zarezerwowana
godzina 11.30. + Mieczysława Konrad z okazji imienin + Scholastykę i Józefa Konradów.
godzina 16.00. + Jadwigę w 5 r. śm. i Józefa w 12 r. śm. i za rodziców z obojga stron.
godzina 16.00. + Wojciecha Siwka od rodziców – Msza Św. Gregoriańska
godzina 7.00. + Wojciecha Siwka od córki Wiktorii  – Msza Św. Gregoriańska
godzina 7.00.  Nab. Żał. + Mieczysława Zęgotę i za rodziców z obojga stron.
godzina 7.25.  + Teresę Kiuetlińska w 8 r. śm.
godzina 7.00. + Wojciecha Siwka od brata Jacka  – Msza Św. Gregoriańska
godzina 7.00. + Natalię i Marcelego Nowaków, + Rozalię Pieczyńską.
godzina 7.25.  Nab. Żał. od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci + Teresy Frądczyk.
godzina 7.00.  + Wojciecha Siwka od siostry Katarzyny z mężem i dziećmi – Msza Św. Gregoriańska
godzina 7.00.  + Sławomira Ćwiklińskiego od sąsiadów: Wiesława, Bartbary i Wiktorii.
godzina 7.25.  + Stanisława Żyłkę w 8 r. śm. i za + z c. r. Pianków i Żyłków.
godzina 7.25.  O błog. Boże w rodzinie Tracewskich i za ich zmarłe dziecko + Marię Aleksandrę.
         Piątek – I piątek miesiąca.
godzina 7.00.  + Wojciecha Siwka od brata Zbigniewa - Msza Św. Gregoriańska
godzina 7.00. +Jadwigę Nowak od r. Godlewskich.
godzina 17.00.  + Sławomira Ćwiklińskiego od Pauliny i Cypriana Brutkiewicz.
godzina 17.00. + Zofię, Teresę i Wacława Konradów.
         Sobota – Objawienie Pańskie.
godzina 9.00.  Zofię i Romualda Małkowskich. – zarezerwowana.
godzina 9.00.  O zdrowie, błog. Boże, Opiekę M. B. i potrzebne łaski dla Anny Gumowskiej i jej dzieci z okazji urodzin.
godzina 11.30. + Edwarda Krupę i jego rodziców, + Antonin e i Andrzeja Bauerów.
godzina 11.30. + Tadeusza Więcławik w 13 r. śm. i za jego rodziców: Józefa i Aleksandrę.
godzina 16.00. + Wojciecha Siwka od brata Cezarego - Msza Św. Gregoriańska
godzina 16.00.  + Antoninę i Wacława Żach i za rodziców: Franciszka i Anielę Żachów, Adama i Zofię Tyl.
    Niedziela Chrztu Pańskiego.
godzina 9.00.  + Bronisławę i Aleksandra Subdów.
godzina 9.00. Msza Św. wynagradzająca N.S.J. i Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i całego świata oraz o rozwój dzieła intronizacji  Serca Pana Jezusa w naszej ojczyźnie
godzina 11.30. + Tadeusza Wardaszkę w 1 r. śm.
godzina 11.30. + Tadeusza Tymińskiego od r. Chilińskich z Kowalówki.
godzina 16.00. + Wojciecha Siwka od pracowników biura rachunkowego Bożena Jabłonka
godzina 16.00.  + Stanisława Socika w 22 r. śm. i za jego rodziców