DRUGA NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

DRUGA NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM    5 stycznia 2014
1. Obchodzimy dziś drugą niedzielę po Narodzeniu Pańskim. Liturgia tej niedzieli daje nam jeszcze jedną możliwość zatrzymania się nad tajemnicą Boga, który przyszedł, aby zamieszkać z nami, by stać się jednym z nas i aby nas pociągnąć ku sobie. Zapraszamy do modlitwy przy żłóbku szczególnie dzieci z rodzicami.
2. Jutro przypada uroczystość Objawienia Pańskiego. Jezus objawia się już nie tylko członkom narodu wybranego, wśród których przyszedł na świat, ale wszystkim ludziom, których reprezentują mędrcy przybywający ze wschodu. Msze św. w naszym kościele o godz…9.00. 11.30. i o 17.00. Po Mszy Św. o godz. 9.00. jasełka w wykonaniu dzieci ze S. P. w Jasienicy. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wszystkie dzieci z parafii. Poświęcenie  kredy na wszystkich Mszach. Poświęconą kredę bierzemy od pana kościelnego przy wyjściu z kościoła składając dobrowolną ofiarę, która jest dla niego formą zapłaty za pracę wykonywaną na rzecz parafii.

3. Jest to zarazem Misyjny Dzień Dziecka. Zechciejmy wspaniałomyślnie i z hojnością otworzyć nasze serca i podzielić się z tymi, do których dopiero dociera Dobra Nowina o zbawieniu. Zadbajmy o to, by uśmiech i szczęście mogły gościć na twarzach wszystkich dzieci, także tych, którym przyszło żyć często w dużo trudniejszych warunkach niż nasze, z dala od zdobyczy cywilizacji, a często także, z powodu braku środków, bez możliwości edukacji czy podjęcia koniecznego leczenia. Zebrane podczas Mszy św. ofiary zostaną przeznaczone na cele misyjne.
4. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu w  kopertach na ołtarz i lektorium w wysokości 820 zł. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone na olej opałowy zakupiony do ogrzewania naszej świątyni.
5. W przyszłą niedzielę świętem Chrztu Pańskiego zakończymy liturgiczny obchód okresu Narodzenia Pańskiego. Jednak jego duch, duch otwarcia się na to, czym Bóg pragnie nas obdarzyć, powinien nam towarzyszyć nie tylko w tym czasie, ale w całej naszej codziennej trosce o to, by stawać się coraz bardziej dziećmi Bożymi jak Jezus.
6. Prasa katolicka wyłożona jest na stoliku przy wyjściu z kościoła. Ofiarę za prasę wrzucamy do Skarbony. Bóg zapłać.
7. Plan kolędy w tym tygodniu jest następujący:
Wtorek 07.01.  od godz. 9.00. Bardychowo i Daniłowo Parcel – 1 ksiądz i od godz. 11.00. Żachy Pawły– 1 ksiądz  Środa 08.01. od godz. 9.00. Smolechy – 1 ksiądz i od godz. 14.00. Kalinowo Parcel  –1 ksiądz  Czwartek 09.01. Od 9.00. Kalinowo Stare – 1 ksiądz i od godz.15.15.  Jasienica ul. Kościelna 1 ksiądz. Piątek 10.01. od godz. 9.00.  Kalinowo Nowe i    Morgi – 2 księży Sobota 11.01. od godz. 9.00.  Kalinowo Podgucie – 1 ksiądz i Króle Małe  - 1 ksiądz.  Ofiary składane z racji kolędy na kościół przeznaczone są na zapłatę za kostkę polbrukową wokół naszego kościoła.
    Zmarł + Ks. Tadeusz Romanowski – wieloletni proboszcz w Jasienicy. Przeżył 89 lat. Z naszej parafii odszedł na zasłużoną emeryturę do Łomży. Mieszkał w Domu Wspólnoty Kapłańskiej. Pogrzeb odbył się wczoraj w Łomży. Z naszej parafii praktycznie z każdej wioski byli reprezentanci na pogrzebie. Od całej naszej parafii był ofiarowany wieniec z żywych kwiatów. W naszych modlitwach pamiętajmy o zmarłym kapłanie. Jako proboszcz pragnę podziękować wszystkim sołtysom i tym wszystkim, którzy uczestniczyli w tym pogrzebie. /x3 wieczny odpoczynek

Nabożeństwa żałobne i Msze Święte w tym tygodniu:
godzina 09.00. + Genowefę Bialuk z okazji imienin.
godzina 09.00. + Mariana Mazura w 1 r. śm. Stanisława, Czesławę i Mariana Sokołowskich
godzina 11.30. + Stanisława, Wacława, Mieczysława i Jadwigę Radomskich i ich rodziców.
godzina 11.30. + Mieczysława Romanika – Msza Św. Gregoriańska
godzina 17.00. + Annę w 2 r. śm. i Wacława Żachów, za rodziców: Franciszka i Anielę Żach, Zofię i Adama Tyl.
godzina 17.00. + ks. Kan. Tadeusza Romanowskiego – od kapłanów pracujących w tej parafii i od pracowników parafii i od tych parafian, którzy w sobotę uczestniczyli w jego pogrzebie.
godzina 07.00.  + Bronisławę Subda + z c. r. Subdów.
godzina 07.00. + Mieczysława Romanika – Msza Św. Gregoriańska
godzina 07.00.  Nab. Żał. od uczestników pogrzebu w miesiąc od pogrzebu + Sylwestra Piędziak
godzina 07.00. + Mieczysława Romanika – Msza Św. Gregoriańska
godzina 07.00. Nab. Żał + Stanisława Bulak w 1 r. śm. za rodziców, i brata Mieczysława Bulak
godzina 07.00.  Nab. Żał + Mieczysława Litwę w 7 r. śm.
godzina 07.00. + Mieczysława Romanika – Msza Św. Gregoriańska
godzina 07.00.  Nab. Żał + Józefa w 2 r. śm. Jadwigę i Jana Mikołajczyków.
godzina 07.00. + Mieczysława Romanika – Msza Św. Gregoriańska
godzina 9.00. +  Franciszka i Józefę Żukowskich.
godzina 9.00. O zdrowie, błog. Boże, potrzebne łaski i opiekę M. B. dla członkiń K. R. nr. 1 z Króli Dużych i ich rodzin , za zmarłe członkinie i za zmarłych z ich rodzin.
godzina 11.30. + Jana i Wiktorię Urbaniak
godzina 11.30. + Mieczysława Romanika – Msza Św. Gregoriańska
godzina 16.00.  +Stanisława Socika i jego rodziców: Józefa i Franciszkę.
godzina 16.00.  O zdrowie, błog. Boże, potrzebne łaski i opiekę M. B. dla Anny Sobieraj z okazji 18 r. urodzin.