PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU 2017r

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU                     3 grudnia 2017
          1. Dzisiaj rozpoczynamy adwentowe oczekiwanie na przyjście Zbawiciela w podwójnym charakterze. Przygotowujemy się do świąt Bożego Narodzenia, ale równocześnie przypominamy sobie o konieczności czuwania, bo Chrystus przyjdzie powtórnie w chwale, jak to sam zapowiedział.
          2. Wraz z Adwentem rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. W Kościele w Polsce podejmujemy dwuletnią tematykę związaną z sakramentem bierzmowania pod ogólnym hasłem: „Duch, który umacnia miłość...”. Będzie to naturalna kontynuacja zakończonego cyklu związanego z sakramentem chrztu. W pierwszym, dziś rozpoczynającym się, roku będzie towarzyszyć nam hasło: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”, a symbolami będą olej krzyżma oraz namaszczenie i nałożenie rąk.

3. Udział we Mszach Świętych roratnych ku czci Maryi Niepokalanej w dni powszednie o godz. 7.00. niech będzie naszą odpowiedzią na zachętę do ciągłego czuwania. O godz. 6.40. rozpoczynamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Na godzinki i Roraty zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie dzieci ze świecami i lampionami.
          4. Jutro, we wspomnienie św. Barbary, otaczamy modlitwą bezrobotnych i poszukujących pracy, a w środę wspominamy św. Mikołaja. Pamiętamy o tych, którzy obdarują nas upominkami.
          5. W piątek czcimy Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny. Zapalona świeca roratna symbolizuje Niepokalaną. Msze Święte o godz. 7.00. 10.00. i 17.00. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Chociaż jest to dzień pracy, zachęcamy do licznego udziału we Mszach Świętych.
          6. W przyszłą niedzielę będziemy modlić się i zbierać ofiary do puszek przed kościołem na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
          7. Odwiedziny chorych w grudniu 11 poniedziałek: Kalinowo Parcel, Kalinowo i Króle Duże; 12 wtorek: Jasienica, Kowalówka, Króle Małe, Pęchratka Mała, Chmielewo i Dąbrowa;  13 środa: Smolechy, Nieskórz, Daniłowo Parcele i Żachy Pawły. Kto ma osoby chore i starsze, które nie są w stanie przybyć do kościoła, to proszę już ja zgłaszać. Nie róbmy tego w ostatnim momencie.
          8. Prasa katolicka wyłożona na stoliku przy wyjściu z kościoła. Ofiarę za prasę wrzucamy do skarbony.
          9. Nasza pani organistka zakończyła już roznoszenie poświęconych opłatków na stół wigilijny. Składa serdeczne bóg zapłać za serdeczne przyjmowanie jej w domach i za złożone ofiary. Jeżeli ktoś był nieobecny w czasie, kiedy pani Joanna roznosiła opłatki zgłasza się do niej  bezpośrednio na chórze lub w zakrystii.
          10. Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii `15,16 i 17 grudnia. Przeprowadzi je Rektor WSD w Łomży ks. dr. Jarosław Kotowski. Serdecznie zapraszamy szczególnie do spowiedzi.
          11. Od dziś rozprowadzamy świece „Caritas” na stół wigilijny w cenie 15 zł.
          12. Intencje Mszalne na nadchodzący tydzień.
godzina 7.00.  + Tadeusza Malec od Krystyny i Henryka Różańskich.
godzina 7.00.  + Irenę i Tadeusza Piotraków i Elżbietę Broszkiewicz.
godzina 7.00.  + Kazimierza i Józefę Wardaszków.  z rodziną.
godzina 7.00. + Stanisława Najgrodzkiego od  chrześniaka Tadeusza z rodziną

godzina 7.00.  + Zbigniewa Pasztaleniec od chrześniaka Mateusza.
godzina 7.00.  + Zbigniewa Pasztaleniec od trenera i kolegów z drużyny syna Kacpra.

godzina 7.00.  + Stanisława Najgrodzkiego od  r. Jamiołkowskich.
godzina 7.00.  Nab. Żał. + Sławomira Frączyka
        Piątek Niepokalane Poczęcie NMP
godzina 7.00.  + Stanisława Najgrodzkiego od  r. Kozików.
godzina 7.00.  + Stanisława Najgrodzkiego od  r. Nowackich.
godzina 10.00.  + Annę, Czesława i Apolinarego Nowackich,
godzina 17.00. + Zbigniewa Pasztaleniec od K. R. z Kalinowa Nowego, do którego należą mama i babcia zmarłego.
godzina 7.00.  + Jana i Zofię Zakrzewskich i za ich rodziców.
godzina 7.00.  + Stefana i Leokadię Kaczmarczyków.
godzina 7.30.  Nab. Żał. + Jolantę Tyl i za + z c. r. Krasińskich.
godzina 7.30.  + Sławomira Ćwiklińskiego od r. Kozłowskich.
godzina 9.00.  + Ryszarda Górskiego w 4 r. śm.
godzina 9.00.  + Mariannę Dębek w miesiąc od pogrzebu od uczestników pogrzebu.
godzina 11.30.   + Ignacego i Zofię Wilanowskich, , + z c. r. Królów i Skupiewskich.
godzina 11.30. + Stanisławę Rzamek w 5 r. śm. + Mieczysława, Mariannę i Antoniego Jastrzębskich, + z c. r. Jastrzębskich.
godzina 16.00.  + Mieczysława Zęgotę od. R. Krukiel.
godzina 16.00.  O zdrowie, błog. Boże, potrzebne łaski i opiekę M. B. dla Bartłomieja Brzostka z okazji 18 r. urodzin.

W tym tygodniu odeszli do wieczności:
          + Henryka Rajchembach lat 71 z Chmielewa.
Nab. Żał. od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci 23.12. godz. 7.25.
od córki Anny z rodziną 04.08 godz. 7.00.
od bratowej Wandy 03.08 godz. 7.00.
od K. R. z Chmielewa do którego należy córka zmarłej Anna 06.08. godz. 20.00.
od sąsiada Stanisława 07.08. godz. 20.00.
od r. Jamiołkowskich 09.08. godz. 20.00.
od stowarzyszenia „Nad Wągrodą”  do którego należy córka zmarłej Anna 10.08. godz. 20.00.

od r. Kempistych i Narewskich 04.09. godz. 7.00.
od siostry Lucyny z rodziną 27.08. godz. 7.00.
od współpracowników córki Teresy 28.08. godz. 7.00.
od współpracowników córki Małgorzaty  13.08. godz. 20.00.
od r. Podbielskich 30.08. godz. 7.00.

+ Marta Różańska lat 34 z Kowalówki.
Nab. Żał. od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci 29.12. godz. 7.25.
od Eugeniusza Han 03.09. godz. 7.00.
od r. Nadanych i Zakrzewskich 06.09. godz. 7.00.
od sąsiadów z Kowalówki 17.12.2017r. g. 9.00.
od Andrzeja Pieńkowskiego z rodziną 07.09. godz. 17.00.
 od siostry Teresy 08.09. godz. 7.00.