DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2017

DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU     24 września 2017
          1. Dzisiaj przypada ostatnia niedziela września. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na remont parkanu naszego cmentarza grzebalnego. Za ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
          2. W piątek, 29 września, święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała, a 2 października, wspomnienie św. Aniołów Stróżów. Może nie zawsze pamiętamy, że Bóg troszczy się o każdego z nas, posyłając swoich Aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają. Anioły są namacalnym przejawem obecności Pana Boga w świecie, Jego głosem. Wszędzie, gdzie spotykamy dobroć, miłość, jedność i pokój, tam też są obecne Anioły. Archaniołowie cieszą się wyjątkową bliskością Pana Boga, dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei.

3. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy celebrowali o godz. 16.30.  Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach.
         4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili Dzień Misyjny Sióstr Zakonnych. W naszych modlitwach pamiętajmy też o studentach, wszak z początkiem października rozpoczyna się nowy rok akademicki.
          5. Prasa Katolicka wyłożona na stoliku przy wyjściu z kościoła. Ofiarę za prasę wrzucamy do skarbony.
          6. Pan Witold nasz kościelny składa serdeczne Bóg zapłać za życzliwe przyjmowanie go w swoich domach i za ofiary złożone w czasie zbiórki. Kto był nieobecny w czasie zbiórki, a chciałby jakoś wynagrodzić Panu Kościelnemu za posługę w naszej parafii może ofiarę złożyć mu w zakrystii.
          7. . Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Marcin Perkowski kawaler zamieszkały w parafii Rosochate Kościelne i Paulina Wardaszka, panna zamieszkała w parafii naszej zapowiedź 2. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami proszony jest o zgłoszenie tego faktu w Kancelarii parafialnej.
          8. W naszej parafii chcemy w okresie Bożego Narodzenia wystawić spektakl pt. „Początek”. Szukamy chętnych aktorów.

9. Intencje Mszalne w tym tygodniu:
godzina 7.00.  + Franciszka i Helenę Malców i za + z c. r. Malców.
godzina 7.00.  + Zofię w 6 r. śm. i Stefana Pecurów + Grażynę Malinowską
godzina 7.25.  Nab. Żał. od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci + Bolesława Han.
godzina 7.00.  + Tadeusz Wardaszka – Msza Św. Gregoriańska
godzina 7.00.  + Jadwigę, Mieczysława i Stanisława Knajpów i ich rodziców.
godzina 7.25.  Nab. Żał. od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci + Tadeusza Tymińskiego.
godzina 7.00.  + Tadeusz Wardaszka – Msza Św. Gregoriańska
godzina 7.00.  + Wacławę i Stanisława Szwarców i ich rodziców+ Krystynę Jaskółowską. godzina 7.25.  + Wacława z okazji imienin i Reginę Najgrodzkich, + Mieczysława i Jadwigę Żach, i za rodziców z obojga stron, + Danielę i Stanisława Legackich.
godzina 7.25.  Nab. Żał. od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci + Joanny Wyszomierskiej.
godzina 7.00.  Nab. Żał. + Stanisława i Stefanię Mikołajczyk – rezerwacja
godzina 7.25.  Nab. Żał. od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci + Wandy Zając
godzina 7.00.  + Tadeusz Wardaszka – Msza Św. Gregoriańska
godzina 7.00.  + Ryszarda Malec od r. Urbaniak z Daniłowa Parceli.
godzina 7.25.  + Jadwigę i Kazimierza Suskich.
godzina 7.25.  O Szczęśliwe rozwiązanie dla Olgi i o błogosławieństwo Boże dla jej męża Kamila, córki Lenki i przyszłego dziecka
godzina 17.00. Ślub: Han Justyna i Wesołkowski Artur
godzina 9.00.  + Wacława i Mariannę Sówków, Waleriana i Stanisławę Szymańskich,
godzina 9.00.  O zdrowie, błog. Boże i potrzebne łaski dla Kazimierza i Jadwigi Kępistych z okazji 50 r. zawarcia Sakramentu Małżeństwa.
godzina 9.00.  + Wiesław Najgrodzki – Msza Św. Gregoriańska – poza parafią
godzina 11.30. + Zofię Dębek – Msza Św. Gregoriańska
godzina 11.30. Msza Św. wynagradzająca N.S.J. i Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i całego świata oraz o rozwój dzieła intronizacji  Serca Pana Jezusa w naszej ojczyźnie
godzina 17.00.  O zdrowie, błog. Boże i potrzebne łaski dla Marty i Marcina Laskowskich z okazji 15 r. zawarcia Sakramentu Małżeństwa j o błogosławieństwo Boże dla całej ich rodziny.
godzina 17.00.  + Zygmunta w 11 r. śm. i Janinę Bednarczyków – rezerwacja