PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2017

PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU    16 lipca 2017
         1. Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych. Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Panem Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu. Temu właśnie służy każda niedzielna Eucharystia. Nie rezygnujmy z tego najcenniejszego spotkania z Panem Jezusem, tak łatwo tłumacząc to wakacjami, oddaleniem świątyni, czy pracą w gospodarstwie. Wierzyć w Chrystusa – to znaczy być Jego świadkiem wobec bliźnich i świata. Obliguje nas do tego sam Zbawiciel: „Idźcie i głoście”!
          2. W najbliższą niedzielę po każdej Mszy Św. poświęcenie pojazdów ze względu na Św. Krzysztofa – patrona kierowców. Ofiary składane przy poświęceniu pojazdów będą przeznaczone na zakup pojazdów dla misjonarzy.

3. W czas wakacji w Polsce wpisuje się ruch pielgrzymkowy. Cały nasz kraj opleciony jest sanktuariami i miejscami pielgrzymkowymi.   Warto zastanowić się, czy nie podjąć takiej formy w ożywieniu osobistego życia religijnego. Ziemia jest pewnym i ważnym etapem jego wędrówki. Pamiętajmy jednak, że nasza ostateczna ojczyzna jest w niebie.
         4. W naszych modlitwach pamiętajmy o tych z naszych rodzin i z naszej wspólnoty parafialnej, którzy wyjechali w różne zakątki świata, zwłaszcza o dzieciach i młodzieży. Niech po dobrym wypoczynku i bez uszczerbku na duchu szczęśliwie powrócą do domu.
         5. Prasa Katolicka wyłożona na stoliku przy wyjściu z kościoła. Ofiarę za prasę wrzucamy do skarbony.
         6. Sakrament małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby:  Lizuraj Łukasz, kaw zam. w parafii Zaręby Kościelne i Joanna Han, panna zam. w parafii naszej zap. 2. Kto by wiedział  o przeszkodach …
        7. Dziś ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby WSD w Łomży. Bóg zapłać.
        8. Intencje Mszalne w tym tygodniu
godzina 7.00.  + Adama Tyszkę –  Msza Św. Gregoriańska – poza parafią
godzina 7.00.  + Mariannę Jastrzębską.
godzina 7.25. Nab. Żał. od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci + Bronisławy Kowalczyk.
godzina 7.00.  + Janinę Łuniewską od synowej Janiny i wnuczki Anny
godzina 7.25.  Nab. Żał. od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci + Stanisława Najgrodzkiego.
godzina 7.00. Nab. Żał. + Czesława Kacparzaka
godzina 7.00.  + Adama Tyszkę –  Msza Św. Gregoriańska – poza parafią
godzina 7.00.  Nab. Żał. + Henryka w 22 r. śm. i Mariannę Gierów.
godzina 7.00. + Adama Tyszkę –  Msza Św. Gregoriańska – poza parafią
godzina 7.00. Nab. Żał. + Witolda Tyla w 12 r. śm.
godzina 7.25. Nab. Żał. od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci + Bogumiła Antoniaka
godzina 7.00.   + Adama Tyszkę –  Msza Św. Gregoriańska – poza parafią
godzina 7.00.  Nab. Żał. + Józefa i Jadwigę Piotraków i za rodziców z obojga stron.
godzina 7.25.  O zdrowie, błog. Boże, opiekę M. B. i potrzebne łaski dla Wiesława Murawskiego z okazji 50 r. urodzin z podziękowaniem za przeżyte lata.
godzina 9.00. + Stanisława Sokołowskiego.
godzina 9.00. + Barbarę Subda i Jana Wardaszkę. – poza parafią
godzina 11.30.  + Wacława w 37 r. śm. i za + z c. r. Filipowiczów, + Aleksandrę i Jana, i za + z c. r. Ostrowskich. – poza parafią
godzina 11.30.  O zdrowie, błog. Boże, opiekę M. B. i potrzebne łaski dla Jarosława i Doroty Zakrzewskich z okazji 25 r. zawarcia Sakramentu Małżeństwa.
godzina 17.00. + Helenę, Mieczysława i Bolesława Grodeckich.
godzina 17.00. + Adama Tyszkę –  Msza Św. Gregoriańska