DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2017

DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU        25 czerwca 2017
          1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłość Pana Boga i bliźniego. Dziś ostatnia niedziela miesiąca czerwca. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na wymianę tynków na parkanie cmentarza grzebalnego. Natomiast ofiary składane ao puszek przy wyjściu z kościoła są przeznaczone na KUL i nauczanie katolickie w naszej diecezji. Za ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
          2. We wtorek, 27 czerwca, czcimy Matkę Bożą Nieustającej Pomocy. Natomiast w czwartek 29 czerwca uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. W naszym kościele Msze Święte będą sprawowane o godz. 9.00. 11.30. i o 17.00. Serdecznie zapraszamy. Zbierana w tym dniu taca jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej. W sobotę I sobota miesiąca lipca. Msze Św. o godz. 7.00. i o 20.00. połączona z procesją Fatimska dookoła kościoła. Serdecznie zapraszamy ze świecami.

3. W piątek zakończyliśmy rok szkolny i katechetyczny. Jeszcze przed wakacyjnym wyjazdem warto skorzystać z sakramentu pokuty. W naszym kościele okazja do spowiedzi św. codziennie od godz. 6.45. W miesiące wakacyjne w parafii będzie tylko jeden ksiądz. W niedzielę do spowiedzi przychodzimy pół godziny przed Mszą Świętą. Wszystkim wyjeżdżającym życzę, aby wakacje, urlop był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i duchowego wzrostu.
          4. Prasa Katolicka wyłożona na stoliku przy wyjściu z kościoła. Ofiarę za prasę wrzucamy do skarbony.
          5. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone z okazji poświęcenia pól:  Nieskórz -   320 zł; Żachy Pawły – 230 zł; Bardychowo -  80;  Króle Małe – 230;  Smolechy – 330;  Króle Duże – 460; Jasienica – 590; Daniłowo Parcele – 210; Kalinowo  Parcele – 210 Kalinowo – 855; Jasienica Parcel -  80; Dąbrowa   - 240; Chmielewo – 400;  Kowalówka  - 210;  Pęchratka Mała- 170.
          6. Sakrament małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby:  Gardziejewski Robert, kaw zam. w parafii pw. Św. Kazimierza Królewicza w Białej Podlaskiej i Sylwia Agnieszka Krupa, panna zam. w parafii naszej zap. 2. Kto by wiedział  o przeszkodach …
          7. W tym tygodniu zmarł + Bogumił Antoniak z Pęchratki Małej lat 66. Nabożeństwo żałobne od uczestników pogrzebu 21.07. godz. 7.30. od r. Różańskich 07.07. godz. 17.00. Od r. Romanik 04.08. godz. 7.00.  od wioli i Sławka Nagórków 29.11.godz. 7.00.  od Gosi i Pawła Grabowskich 11.12. godz. 7.00. od pracowników oddziału ginekologiczno-położniczego Szpitala w Ostrów Maz. 29.12. godz. 7,00 / x 3 wieczny odpoczynek.

8. Intencje Mszalne w tym tygodniu
godzina 7.00.  + Jana Han z okazji imienin i za rodziców z obojga stron.
godzina 7.00. + Mariana Więcławika – Msza Św. Gregoriańska.
godzina 7.25.  + Pawła Subdę i + Jana Wardaszkę.
godzina 7.25. + Jana Malec, Jana i Czesławę Rzamków z okazji imienin.
godzina 7.00. + Mariana Więcławika –  Msza Św. Gregoriańska
godzina 7.00.  + Józefa Zakrzewskiego w 22 r. śm. + Annę i Włodzimierza Zakrzewskich, i za + z c. r. Zarębów.
godzina 7.25.  + Grzegorza Piotraka, w 18 r. śm.
godzina 7.25. + Jana Stanisława, Jana i Andrzeja Janiszewskich.
godzina 7.00. + Mariana Więcławika –  Msza Św. Gregoriańska
godzina 7.00. Nab. Żał. + Józefa Tatko w 5 r. śm.
godzina 7.30. O zdrowie, błog. Boże, opiekę M. B. i potrzebne łaski dla Wojciecha Siwek
     Czwartek – Św. Apostołów Piotra i Pawła
godzina 9.00. + Mariana Więcławika –  Msza Św. Gregoriańska
godzina 9.00.  O zdrowie, błog. Boże, opiekę M. B. i potrzebne łaski dla Lucyny Murawskiej z okazji imienin
godzina 11.30.  + Piotra Dawidczyk z okazji imienin.
Godzina 11.30.  O zdrowie, błog. Boże, opiekę M. B. i potrzebne łaski dla Karoliny Zakrzewskiej z okazji 18 r. urodzin.
godzina 17.00. + Pawła i Mariana Więcławów, i za + z c. r. Więcławów.
godzina 17.00.  + Janinę w 3 r. śm. i Bolesława Brzózków.
godzina 7.00. + Mariana Więcławika –  Zakończenie Mszy Św. Gregoriańskiej
godzina 7.00. + Pawła Pergół z okazji imienin.
godzina 7.25. + Franciszka i Antoninę Żebrowskich, Ireneusza i Krzysztofa Jabłonków.
godzina 7.25. + Zofię i Mariana Dębek
godzina 7.00.   + Adama Tyszkę –  Początek Mszy Św. Gregoriańskiej
godzina 7.00. + Józefa, Krystynę i Zofię i za + z c. r. Flak, Leokadię i Stefana Kaczmarczyków.
godzina 20.00. + Henryka Romanika w 1 r. śm.
godzina 20.00. + Halinę Kozłowską z okazji imienin – od męża.
godzina 9.00. O zdrowie, błog. Boże, opiekę M. B. i potrzebne łaski dla Marka Pasztaleniec z okazji urodzin z podziękowaniem za przeżyte lata.
godzina 9.00.  Msza Św. wynagradzająca N.S.J. i Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i całego świata oraz o rozwój dzieła intronizacji  Serca Pana Jezusa w naszej ojczyźnie
godzina 11.30.  + Witolda Jastrzębskiego w 7 r. śm.
Godzina 11.30.  O zdrowie, błog. Boże, opiekę M. B. i potrzebne łaski dla Haliny Tyl z okazji imienin od członkiń K. R. z Kowalówki
Chrzest Żebrowski Miłosz
godzina 17.00. + Adama Tyszkę –  Msza Św. Gregoriańska
godzina 17.00. + Szymona Wszółkowskiego w 5 r. śm. i za + z c. r. Wszółkowskich.