CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY 2017

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY                7 maja 2017
          1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Rozpoczynają się też kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy. Szczególnie będziemy prosić o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej. Być może nasi młodzi parafianie w swych sercach słyszą głos Bożego wołania: „Pójdź za Mną”! Pielęgnujmy te Boże podszepty, wspierajmy je modlitwą, delikatną radą, a nade wszystko nie stawajmy na przeszkodzie, jeśli syn czy córka podejmą decyzję o poświęceniu swego życia dla Pana Boga i bliźnich.
          2. W najbliższy poniedziałek, 8 maja, przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W sobotę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską i 100 rocznicę objawień w Fatimie. W niedzielę po Mszy Św. o godz. 11.30.  z racji tej rocznicy odprawimy procesję wokół kościoła z figurą Fatimską.

3. Komunia rocznicowa w naszej parafii 4.06. o godz. 11.30. W najbliższą środę o godz. 16.00. Spotkanie uczniów i rodziców klas IV w kościele. Będzie rozdanie tekstów i pierwsza próba. Pierwsza komunia w naszej parafii 11.06. godz. 11.00.
          4. W naszym kościele codziennie gromadzimy się na nabożeństwie majowym o godz. 17.00. Spotkania Scholi parafialnej w maju we wtorki o godz. 16.00. – przed majowym.
          5. Dziś przy wyjściu z kościoła będą stali ministranci i będą zbierać ofiary do puszek jako pomoc dla Syrii. Bóg zapłać.
          6.  Prasa Katolicka wyłożona jest na stoliku przy wyjściu z kościoła. Ofiarę za prasę wrzucamy do skarbony.  Jeżeli ktoś ma w domu habit do I Komunii Świętej proszony jest o przyniesienie go do kościoła.
          7. Poświęcenia pól dziś: Smolechy godz. 9.00. Msza Św. procesja o godz. 10.00. i     Króle Małe - godz. 13.00. Msza Św. i procesja we wsi.   Za tydzień Jasienica godz. 17.00. Msza Św. i procesja o godz. 16.00. i Króle Duże godz. 13.00. Msza Św. i procesja we wsi.
          8. Sakrament małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Marcin Nowacki, kaw. z par. tutejszej i Renata Iwona Dzierżyńska, panna z par. pw.       M. B. Królowej Polskich Męczenników w Warszawie zap. 1. Kto by wiedział …

9. Intencje Mszalne w tym tygodniu
godzina 7.00. + Stanisława Brzózkę z okazji imienin.
godzina 7.00. + Stanisława Samsela z okazji imienin Irena Samsel
godzina 7.25.  + Mieczysława Jastrzębskiego – Msza Św. Gregoriańska.
godzina 17.00. + Mieczysława, Teresę Przemysława, Stanisława, Helenę Dzierków, Natalię i Szczepana Uścińskich.
 godzina 07.00. + Stanisława Nowaka z okazji imienin +Celinę Nowak
godzina 07.00. + Stanisława Żyłkę z okazji imienin – rezerwacja
godzina 17.00. + Mieczysława Jastrzębskiego – Msza Św. Gregoriańska.
 godzina 17.00.  Dziękczynna za przeżyte lata z prośbą o zdrowie, błog. Boże i potrzebne łaski dla Stanisławy Malec z okazji 90 rocznicy urodzin.
 godzina 7.00. + Stanisławę Sławińską z okazji imienin
godzina  7.00.  Nab. Żał. + Jana Stanisława Kańkowskiego, i za + z c. r. Kańkowskich
godzina 17.00. + Mieczysława Jastrzębskiego –  Msza Św. Gregoriańska
godzina 17.00. + Krystynę Sokołowska w 5 m. od śm. od przyjaciół córki Urszuli.
godzina 7.00.  + Euzebiusza Subdę od brata Eugeniusza z rodziną.
godzina 7.00. + Bogdana Jachacy od Szwagra Andrzeja z rodziną.
godzina 17.00. + Mieczysława Jastrzębskiego – Msza Św. Gregoriańska.
godzina 17.00. + Mieczysława Zęgotę od syna Jana z żoną i dziećmi.
godzina 07.00. + Ryszarda Żebrowskiego od r. Borkowskich.
godzina 07.00. + Stanisławę Zawadzką od syna Jana z rodziną.
godzina 17.00. + Mieczysława Jastrzębskiego –  Msza Św. Gregoriańska
godzina 17.00. + Stanisława Wszółkowskiego w 4 r. śm. i za + z c. r. Wszółkowskich.
 godzina 07.00. + Zofię Nowak z okazji imienin.
godzina 07.00. + Zofię Waracką w 1 r. śm. i z okazji imienin.
godzina 17.00. + Mieczysława Jastrzębskiego –  Msza Św. Gregoriańska
godzina 17.00. + Stanisława w 4 r. śm. i Mieczysława Bulaków i ich rodziców.
Godzina 9.00. + Zofię Litwa w 7 r. śm. + Stanisława i Czesława Litwów.
godzina 11.30. + Zofię Jastrzębską z okazji imienin
godzina 11.30.  + Mieczysława Jastrzębskiego –  Msza Św. Gregoriańska
Godzina 13.00. O zdrowie, błog. Boże i potrzebne łaski dla mieszkańców wioski Króle Duże   z racji Poświęcenia pól – procesja i Msza Św. w wiosce.
godzina 17.00.  Dziękczynna za przeżyte lata z prośbą o zdrowie, błog. Boże i potrzebne łaski dla Zofii Romanik z okazji 70 rocznicy urodzin.
Godzina 17.00. O zdrowie, błog. Boże i potrzebne łaski dla mieszkańców wioski Jasienica z racji Poświęcenia pól. – procesja we wsi o godz. 16.00.