NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 2017

NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO  16.04. 2017
ŻYCZENIA BISKUPA ŁOMŻYŃSKIEGO NA WIELKANOC 2017
         Umiłowani Bracia i Siostry, Nasz Pan Jezus Chrystus w Świętą Noc Zmartwychwstania skruszył więzy śmierci i jako Zwycięzca wyszedł z otchłani. Dopiero teraz, gdy znamy doświadczenie Jego męki, śmierci i zmartwychwstania, lepiej słyszymy słowa, które wypowiadał, jaśniej rozumiemy znaki, których dokonywał oraz pełniej odkrywamy znaczenie Chleba, który nam zostawił. Umocnieni Jego obecnością patrzymy z ufnością w przyszłość i odczytujemy naszą powinność wspierania i budowania porozumienia między narodami, które zapewni wszystkim kontynentom sprawiedliwość i chleb, wolność i pokój. Wraz z Księżmi Biskupami życzę Wam - Umiłowani Diecezjanie - abyście w swoim sercu doświadczyli spotkania ze Zmartwychwstałym, bowiem tylko w ten sposób Święta Wielkanocne staną się dla każdego z nas radosnym czasem oraz dodadzą nam siły i odwagi, by w pełni żyć i świadczyć o wielkiej miłości Boga względem nas.
+ Janusz Stepnowski  Wasz Biskup
          Jako proboszcz parafii wraz z Ks. Markiem, podpisujemy się pod tymi życzeniami ks. Bp. Ze swej strony życzymy naszym parafianom i miłym gościom aby w naszym codziennym życiu miłość ostatecznie zwyciężała śmierć! Zatem przyobleczmy nasze życie w zwycięską miłością Ojca i jej doświadczajmy. Niech to będzie najlepsze wielkanocne życzenie: aby każdy z nas doświadczył i przyjął tę zwycięską Miłość Boga Ojca. A ogarnięci Bożą Miłością, dzielmy się tym darem z naszymi braćmi. Wszystkim parafianom, miłym gościom, Ks. Markowi, Pani Organistce. Panu Kościelnemu, ministrantom, asyście procesyjnej, chórowi, Zespołowi Kwiaty Polskie z Chmielewa, Druhom i druhnom strażakom, MDP, Kółkom Różańcowym, Wspólnocie Intronizacji Serca Pana Jezusa i wszystkim grupom i wspólnotom działającym na terenie naszej parafii  życzę, aby te święta były pełne radości ze Zmartwychwstania Chrystusa.  Szczęść Boże.

1. Miłość ostatecznie zwycięża śmierć. Przyobleczmy nasze życie w zwycięską miłość Zbawiciela i jej doświadczajmy. Grzech i jego owoc, to znaczy śmierć, nie jest już w stanie zagrodzić nam drogi do domu Ojca. Przez Jezusa w Duchu Świętym mamy na zawsze otwarty dostęp do Ojca pełnego miłosierdzia. Niech to będzie najlepsze wielkanocne życzenie: aby każdy z nas doświadczył i przyjął tę zwycięską miłość Boga Ojca. Ogarnięci Bożą miłością dzielmy się tym darem z naszymi braćmi. Potrzeba bowiem tej miłości w każdym wymiarze naszego życia, zwłaszcza społecznym i narodowym. Współczesność ciągle  domaga się od nas świadectwa, że rzeczywiście tylko na Chrystusie i Jego zwycięstwie nad wszelkim złem, na głoszonej przez Niego prawdzie, sprawiedliwości i miłości można budować lepszą przyszłość.
          2. Dziś Msze Święte jeszcze o godz. 10.00. i o 12.00. Ofiary składane dziś na tacę są  przeznaczone na wymianę tynków na parkanie naszego cmentarza grzebalnego. Jutro drugi dzień świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Pamiętajmy, że nasza radość i cała przedświąteczna krzątanina miały swój cel przede wszystkim w wydarzeniach męki, śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa. Zadbajmy o nasz udział w świątecznej Mszy Świętej. Będziemy je sprawować o godz. 9.00. 10.30. i o 12.00. Pieśni na Mszy Św. o godz. 9.00. będzie śpiewał zespół  Kwiaty Polskie z Chmielewa. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na KUL i nauczanie katolickie.  Zachęcam także, o ile to możliwe, do uczestnictwa we Mszach Świętych przez całą oktawę Wielkanocy.
         3. Dzieci, które otrzymały skarbonki „Caritas” na jałmużnę wielkopostną przynoszą je do kościoła w Święta Wielkanocne i w Niedzielę Miłosierdzia Bożego.
         4. W ramach świątecznego popołudniowego wypoczynku, może przechadzki czy przejażdżki, pamiętajmy także o chwili modlitwy przy grobach naszych najbliższych, którzy przez chrzest zostali włączeni w Chrystusa i teraz oczekują na pełny udział w Jego zmartwychwstaniu.
         5. W przyszłą niedzielę – drugą niedzielę Wielkanocy, czyli niedzielę Miłosierdzia Bożego, rozpocznie się Tydzień Miłosierdzia.
         6. Prasa Katolicka wyłożona jest na stoliku przy wyjściu z kościoła. Ofiarę za prasę wrzucamy do skarbony.
         7.  Pragnę podziękować wszystkim za przygotowanie naszego parafialnego kościoła do przeżywania tych najważniejszych świąt chrześcijańskich: za jego posprzątanie, przygotowanie dekoracji i liturgii na czas Triduum Paschalnego oraz za czynny i żywy udział w liturgiach minionych dni. Niech Wam wszystkim dobry Bóg wynagrodzi obfitością swojej łaski. Pragnę złożyć serdeczne Bóg zapłać tym wszystkim parafianom i gościom za czynny udział w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia. Panu Kościelnemu, i Ks. Markowi za zrobienie Ciemnicy i Grabu Pańskiego, Pani Dorocie za dekoracje kwiatowe na prezbiterium.  Druhom Strażakom, MDP za straż przy Grobie Pańskim, całej asyście procesyjnej i wam wszystkim za czynny udział w tej procesji rezurekcyjnej i obwieszczanie światu, że Pan rzeczywiście Zmartwychwstał.