PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 2017

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                          5 marca 2017

1. Kończą się właśnie trwające od Środy Popielcowej kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

2. Włączmy się w głębokie przeżycie tego czasu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową. Tej drugiej będzie sprzyjał udział w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki w naszym kościele o godz. 16.30. celebrujemy nabożeństwo drogi krzyżowej, a w niedziele po sumie gorzkie żale. Do licznego udziału w tych nabożeństwach zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post.

3. Przypominam, że w każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego oraz za udział w drodze krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie gorzkich żali można uzyskać odpust zupełny.

4. W środę, 8 marca, obchodzimy Dzień Kobiet. Pamiętajmy w modlitwach o wszystkich kobietach, zwłaszcza o najbardziej utrudzonych matkach rodzin wielodzietnych, o samotnych pannach i wdowach, o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Wszak kobiety odgrywają szczególną rolę w świecie, w Kościele i w rodzinie. Polecajmy ich trud i życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.

5. W przyszłą – drugą niedzielę Wielkiego Postu, tradycyjnie do puszek przed kościołem złożymy ofiary na dzieło pomocy Ad Gentes, będzie to bowiem dzień modlitw w intencji misji i misjonarzy. Natomiast ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby WSD w Łomży.

6. Prasa katolicka wyłożona na stoliku przy wyjściu z kościoła. Ofiarę za prasę wrzucamy do skarbony. Bóg zapłać.

7. Jak zapewne już niektórzy wiedzą pan Sebastian Matys nasz parafianin rezygnuje z funkcji organisty w naszej parafii. Składamy Mu serdeczne Bóg zapłać za wieloletnią posługę w naszej parafii i życzymy sukcesów i na tej drodze kariery muzycznej i w życiu prywatnym. Teraz w parafii będziemy mieli Panią Organistką Joannę Klimek z Ostrowi Mazowieckiej. Jej też życzymy Bożego Błogosławieństwa na tej nowej dla niej drodze posługi jako organistki.

8. Przypominam że dziś Mszą Św. o godz. 15.00 rozpoczyna się w Parafii Chrystusa Dobrego Pasterza w Ostrowii Mazowieckiej kurs przedmałżeński.

9. W tym tygodniu zmarli:

+ Kazimiera Rafalik lat 95 z Nieskórza. Nab. Żałobne od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci 03.04. godz. 7.20.   Msza Św. od córki Ireny z rodziną 07.04. po Drodze Krzyżowej o godz. 16.30. i od córki Elżbiety z rodziną 31.05. godz. 17.00. od Haliny, Barbary i Anny 05.10. godz. 16.30. od siostry Zofii Han z rodziną 20.06. godz. 7.00. od zarządu i pracowników Gminnej Spółdzielni w Ostrów Maz. 13.06. godz. 17.00.   od r. Sadowskich 14.06. godz. 17.00. od synowej Grażyny z rodziną 16.06. godz. 17.00.   od wnuczka Marka z dziećmi 16.06. godz. 17.00.

+ Stanisław Dębek lat 76 z Jasienicy. Pogrzeb jutro o godz. 11.00. Nab. Żałobne od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci 04.04. godz. 7.20.   Msza Św. od żony Teresy i córek z rodzinami 14.06. godz. 17.00. od r. Kaczorowskich 12.06. godz. 17.00. Od r. Piotrowskich 13.06. godz. 17.00. /x3 wieczny odpoczynek

Intencje Mszalne w tym tygodniu

godzina 7.00. + Helenę Oczechowską od siostry Antoniny z rodziną – Msza Św. Gregoriańska

godzina 7.00. + c. r. Różańskich.

godzina 7.20. + Romana i Elżbietę Prabuckich i za rodziców z obojga stron.

godzina 7.20. O zdrowie, błog. Boże , potrzebne łaski i szczęśliwy przebieg operacji dla Marzeny.

godzina 7.00. + Helenę Oczechowską od r. Jastrzębskich – Msza Św. Gregoriańska

godzina 7.00. Nab. Żał. + Jadwigę Niedzielską od K. R. z Nieskórza do którego zmarła należała.

godzina 7.25. + Jana Rzamek, Czesławę, Stanisława i Tadeusza Rzamków, + Rozalię Bandarzy. – rezerwacja

godzina 7.00. + Helenę Oczechowską od chrześniaczki Elżbiety – Msza Św. Gregoriańska

godzina 7.00. Nab. Żał. + Stanisława Tyla w 2 r. śm.

godzina 7.00. + Helenę Oczechowską od Aliny Tyl z rodziną - Msza Św. Gregoriańska

godzina 7.00. za zmarłe członkinie K. R. z Kalinowa Starego i za zmarłych z rodzin członkiń tego K. R.

godzina 7.20. Nab. Żał. + Mariannę w 13 r. śm. i Henryka Gierów.

godzina 7.00. + Helenę Oczechowską od bratowej Stanisławy Oczechowskiej z rodziną. – Msza Św. Gregoriańska

godzina 7.00. Nab. Żał. + Rozalię, Ksawerego i Eugeniusza Hanów, + Władysława Piotrowskiego.

godzina 16.30. – Droga Krzyżowa

godzina 17.00. Nab. Żał. + Janinę Łuniewską od r. Siwków.

godzina 17.00. + Stanisława Sławińskiego od r. Mikołąjczyków

godzina 7.00. + Helenę Oczechowską od wnuczka Marcina Pawła Litwa z rodziną – Msza Św. Gregoriańska

godzina 7.00. + Stanisława Samsela z Chmielewa + Krystynę Sokołowską z okazji imienin od bratowej Grażyny z rodziną.

godzina 7.20. Nab. Żał. od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci +Stanisławy Zawadzkiej.

godzina 9.00. + Helenę Oczechowską od wnuczka Tomasza Litwy z rodziną – Msza Św. Gregoriańska

godzina 11.30. + Czesława i Kazimierza Najgrodzkich.

godzina 11.30. + Mariana Więcławik od syna Zdzisława z rodziną.

godzina 16.00. + Apolonię Terciak w 2 r. śm.

godzina 16.00. + Mieczysława Litwę w 2 r. śm.