ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2017

ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                                                     26 lutego 2017

1. Dzisiaj rozpoczynamy 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Kościół wzywa nas do szczególnej indywidualnej i wspólnotowej modlitwy oraz do abstynencji, którą możemy ofiarować Panu Bogu jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa innych osób lub z prośbą o uwolnienie od tego nałogu bliskich czy znajomych.

2. Kończy się tegoroczny karnawał. W tym tygodniu, 1 marca, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Msze Święte tego dnia o godz. 9.00. 11.30. i 17.00. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. W Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości.

3. Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu włącznie trwać będą kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

4. W Środę Popielcową przypada również święto państwowe: Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W ten sposób przywołujemy zasługi wielu oddanych Polaków, skupionych w organizacjach i grupach niepodległościowych, którzy po zakończeniu II wojny światowej zdecydowali się na podjęcie nierównej walki o suwerenność i niepodległość naszej Ojczyzny.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Pierwszy piątek to dzień Komunii Świętej wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. Chrystusa Eucharystycznego możemy przyjąć tylko czystym sercem, dlatego w naszym kościele okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi św. od godz. 6.45. i wieczorem od godz. 16.15. W pierwszą sobotę prośmy Matkę Najświętszą o opiekę nad naszymi rodzinami. Nabożeństwa o godz. 7.00. i o 20.00.

6. W sobotę, 4 marca, w liturgii czcimy św. Kazimierza, polskiego królewicza, który swym bogobojnym życiem udowodnił, że władza wcale nie musi być okazją do nadużyć, korupcji ani rywalizacją w gromadzeniu doczesnego bogactwa.

7. W okresie Wielkiego Postu w każdy piątek o godz. 16.30. Droga Krzyżowa a w niedzielę po sumie Gorzkie Żale przy wystawionym Najświętszym Sakramencie.

8. Odwiedziny chorych w czwartek Jasienica, Smolechy, Nieskórz, Chmielewo, ŻAchy Pawły, Daniłowo, Dąbrowa, i w piątek Kalinowo Parcel, Kalinowo, Króle Duże, Pęchratka Mała, Króle Małe.

9. W następną niefdizelę Msza Św. o godz. 15.00. rozpocznie się w parafii Chrystusa Dobrego Pasterza/na Różańskiej/ Kurs Przedmałżeński.

10. W tym tygodniu zmarli: + Łuniewska Janina lat 94 z Jasienicy Parceli. Nabożeństwo Żałobne od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci 21.03.2017r. godz. 7.30.   Od r. Siwków 10.03.godz. 16.30. po Drodze Krzyżowej   Od synowej Janiny i wnuczki Ani 18.07. godz. 7.00.   Od wnuczki Małgorzaty z rodziną 11.08. godz. 20.00.   Od wnuczka Andrzeja z żoną i dziećmi 24.03. godz. 16.30. po Drodze Krzyżowej Od wnuczki Moniki z mężem i rodziną 31.03. godz. 16.30. po Drodze Krzyżowej, od r. Godlewskich i Dąbkowskich 07.04. godz. 16.30. po Drodze Krzyżowej, od r. Sobieskich 07.04. godz. 16.30. po Drodze Krzyżowej,

+ Eugeniusz Knajp lat 90 z Pęchratki Małej. Nabożeństwo Żałobne od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci 24.03.2017r. godz. 16.30. po Drodze Krzyżowej   Od żony Czesławy i syna Antoniego z rodziną 17.03. godz. 16.30. po Drodze Krzyżowej,                 od r. Malców 02.06.godz. 17.00

+ Sylwia Brzostek – żona Wójta Gminy Ostrów Mazowiecka. Pogrzeb jutro o godz. 11.00 wyprowadzenie ciała z domu pogrzebowego na ul. Kościuszki do kościoła Chrystusa Dobrego Pasterza/na Różańskiej/

11. Intencje Mszalne w tym tygodniu

godzina 7.00. + Reginę Zawadzką od całej rodziny – Msza Św. Gregoriańska

godzina 7.00. + Władysławę Kornacka w 3 r. śm.

godzina 7.30. Nab. Żał. + Mieczysława Krasińskiego w 4 r. śm.

godzina 7.00. + Reginę Zawadzką od całej rodziny – Msza Św. Gregoriańska

godzina 7.00. + Piotra i Helenę Siwek i za rodziców z obojga stron

Środa - popielec
godzina 9.00. + Helenę Oczechowską od męża Józefa – początek Mszy Św. Gregoriańska

godzina 11.30. + Reginę Zawadzką od córki Małgorzaty z rodziną –zakończenie Mszy Św. Gregoriańskiej

godzina 17.00. + Irenę w 3 r. śm. i Stefana Suskich

godzina 7.00. + Helenę Oczechowską od syna Andrzeja z rodziną. - Msza Św. Gregoriańska

godzina 7.00. + Helenę z okazji imienin i Juliana Kuleszów.

Piątek – I piątek miesiąca

godzina 7.00. + Kazimierza Jabłonkę i za rodziców z obojga stron.

godzina 7.00. + Kazimierza Murawskiego z okazji imienin i za jego rodziców: Józefa i Franciszkę.

godzina 16.30. – Droga Krzyżowa

godzina 17.00. + Helenę Oczechowską od córki Krystyny z mężem - Msza Św. Gregoriańsk

godzina 17.00. O zdrowie, błog. Boże i potrzebne łaski dla Heleny Reguły i Kazimierza Kulik z okazji imienin. – rezerwacja

godzina 7.00. + Helenę Oczechowską od córki Danieli z rodziną – Msza Św. Gregoriańska

godzina 7.00. + Kazimierza Zadrożnego z okazji imienin i za jego rodziców.

godzina 7.30. Nab. Żał. od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci + Euzebiusza Subda

godzina 20.00. + Helenę Jastrzębską w 2 r. śm. + Walentego i Ryszarda Jastrzębkich

godzina 20.00. Msza Św. wynagradzająca N.S.J. za grzechy nasze i całego świata oraz o dzieło intronizacji   Serca Pana Jezusa w naszej ojczyźnie i w intencji wszystkich parafian.

godzina 9.00. + Helenę i Wacława Litwów i ich rodziców: Jana i Aleksandrę, Kamilę i Stanisława .

godzina 11.30. + Mariana Jastrzębskiego w 11 r. śm. + Adama i Wiesława Jastrzębskich.

godzina 11.30. + Mariana Więcławik od syna Józefa z rodziną.

godzina 16.00. + Grzegorza Kalatę w 3 r. śm.

godzina 16.00. + Helenę Oczechowską od syna Janusza z rodziną - Msza Św. Gregoriańska