TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2017

TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU        22 stycznia 2017
          1. W całym Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie na każdy dzień.
          2. W czwartek, 26 stycznia, będziemy obchodzić Dzień Islamu. Dziś słowo „islam” często budzi niepokój, a nawet wywołuje wrogość. Mimo wszystkich trudnych doświadczeń, którymi naznaczona jest nasza współczesność, prośmy tego dnia o światło Ducha Świętego, abyśmy potrafili patrzeć na siebie z miłością i zrozumieniem, przez pamięć o naszym wspólnym ojcu wiary – Abrahamie

3. W naszej parafii będzie prowadzona zbiórka elektrośmieci: stare pralki, lodówki, sprzęt gospodarstwa domowego i RTV – wszystko co działało na prąd. Dochód ze zbiórki przeznaczony jest na cele misyjne. Sprzęt można przywozić na plac przed plebanią do 09.02. do godz. 13.30.
          4. Prasa katolicka wyłożona jest na stoliku przy wyjściu z kościoła. Ofiarę za prasę wrzucamy do skarbony. Przyszła niedziela to ostatnia niedziela miesiąca. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na obróbki blacharskie na parkanie cmentarza grzebalnego. Do tej pory na ten cel zebrano 10325 , a wydano 16.700 zł.
         5. Zakończyliśmy duszpasterskie odwiedziny kolędowe rodzin naszej parafii. Jeżeli w jakimś domu nie było kolędy, a domownicy chcą spotkać się z księdzem i poprosić o to Boże błogosławieństwo dla domu to proszę zgłosić się do kancelarii parafialnej i ustalić termin takiej wizyty duszpasterskiej. Drodzy Parafianie, za Waszą życzliwość, za wszystkie spotkania, rozmowy pragniemy Wam wszystkim podziękować. Serdeczne „Bóg zapłać” za złożone ofiary, które przeznaczyliście na kolędę 35180 zł, a na kościół 35680. zł . Ubolewam nad tym, że niektórzy nasi parafianie nie chcieli się spotkać z duszpasterzami i po prostu z kolędy uciekli, lub schowali się przed księdzem. Najczęściej przyczyną takiego zachowania jest pijaństwo lub całkowity brak praktyk religijnych. Rozmowy dotyczyły najczęściej sprawy naszego cmentarza grzebalnego, problemów, które przeżywają poszczególne rodziny, różnych spraw życia rodzinnego i parafialnego, spraw duchowych i praktyk religijnych rodziny.   Nasza parafia w tej chwili liczy 719 rodzin; 2824 osoby. 28 domostw nie przyjęło  księdza po kolędzie. Najczęściej są to osoby chore psychicznie, nadużywające alkoholu lub rodziny nie spełniające żadnych praktyk religijnych/wierzący nie praktykujący/ albo osoby nie należące do Kościoła Rzymskokatolickiego.  W parafii jest 4 osoby innej narodowości i 7 osób innego wyznania, 37 związków niesakramentalnych. Około 10 konkubinatów wyniosła się z naszej parafii. Większość konkubinatów to związki bez przeszkód i mogli by zawrzeć Sakrament Małżeństwa w kościele, ale tego nie chcą. Przypominamy, że pary żyjące w takich związkach nie mogą uzyskać rozgrzeszenia.
         6. Intencje Mszalne w tym tygodniu
godzina 7.00. + Mariana Stańczuka – Msza Św. Gregoriańska
godzina 7.00. + Czesławę Świerżyńską od Wnuczka Stanisława z rodziną.
godzina 7.30. + Jacka w 1 r. śm. i Janinę w 8 r. śm. Rafalików, + Wiktorię Piotrowską w 12 r. śm. i jej rodziców.
godzina 7.30.  Nab. Żał. od uczestników pogrzebu w miesiąc od  śmierci Mieczysława Godlewskiego.
godzina 7.00. + Mariana Stańczuka – Msza Św. Gregoriańska
godzina 7.00. + Czesławę Świerżyńską od Haliny Więcław z rodziną.
godzina 7.00. + Mariana Stańczuka – Msza Św. Gregoriańska
godzina 7.00. + Czesławę Świerżyńską od córki Jadwigi z mężem.

godzina 7.00. + Mariana Stańczuka – Msza Św. Gregoriańska
godzina 7.00. + Halinę Morawską od bratowej Wandy Krupa.
godzina 7.00. + Mariana Stańczuka – Msza Św. Gregoriańska
godzina 7.00. + Stanisława Kaczorowskiego w 5 r. śm. i za jego rodziców.
godzina 7.30. O zdrowie, błog. Boże i potrzebne łaski dla Pauliny Kędzierskiej z okazji urodzin
godzina 7.00.  + Mariana Stańczuka – Msza Św. Gregoriańska
godzina 7.00.  + Adama Jastrzębskiego od r. Grodeckich z Nieskórza.
godzina 7.30. + Jadwigę Niedzielską od męża i córek z rodzinami.
godzina 7.30.  Nab. Żał. + Józefa w 5 r. śm. i Jadwigę w 22 r. śm i Jana Mikołajczyków.
Niedziela – IV zwykła
godzina 9.00.  + Mariana Stańczuka – Msza Św. Gregoriańska
 godzina 9.00.   + Mariannę w 30 r. śm. i Antoniego Jastrzębskich, + Stanisławę i Mieczysława Rzamków, + z c. r. Rzamków
godzina 11.30.  + Genowefę Dłuską od K. R. z Dąbrowy, do którego zmarła należała.
godzina 11.30.  O zdrowie, błog. Boże i potrzebne łaski dla Jadwigi Krasińskiej z okazji urodzin.
godzina 16.00. + Annę w 5 r. śm. i Wacława Żachów, i ich rodziców, Franciszka i Anielę Żach, Zofię i Adama Tyl.
godzina 16.00. + Stanisława Socik i jego rodziców.
          7. W tym tygodniu zmarła + Teresa Krupa ze Smolech lat 87  Nab. Żał. od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci 16.02. godz. 7.30.   Od syna Zygmunta z rodziną 20.04. godz. 7.00.    Od córki Elżbiety z rodziną 31.05. godz. 17.00.   Od pracowników Urzędu Gminy i GOPSU w Zarębach Kościelnych, gdzie pracuje synowa zmarłej Marianna 01.05. godz.17.00.   Od r. Jabłonków 21.04.godz. 7.00.   Od r. Różańskich 25.04. godz. 7.00.