CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU

CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU    22 grudnia 2013
          1. Przeżywamy dziś czwartą, ostatnią niedzielę Adwentu. Na tych, którzy jeszcze nie zdążyli skorzystać z sakramentu pojednania, kapłani będą oczekiwać w konfesjonałach jutro i pojutrze od godz. 6.40.  We wtorek  ostatnia Msza św. roratnia o godz. 7.00. Nie zapominajmy o osobistym spotkaniu z Chrystusem w naszej modlitwie, w Jego słowie, a o ile mamy taką możliwość, również w Komunii św. Uczmy takiej postawy nasze dzieci. Niech one widzą nas klękających do modlitwy. Nie narzucajmy im tego, czego sami nie czynimy, lecz klękajmy razem, wyjaśniając dzieciom, dlaczego to czynimy, dlaczego jest to ważne w naszym życiu.
          2. We wtorek wigilia Bożego Narodzenia zasiądziemy do świątecznego stołu. Postarajmy się nadać temu spotkaniu religijny charakter. Najpierw zapalmy świecę, mówiąc przy tym „Światło Chrystusa”. Wszyscy domownicy niech odpowiedzą: „Bogu niech będą dzięki”. Następnie odczytajmy Ewangelię o Narodzeniu Pańskim, po czym złóżmy sobie nawzajem życzenia, łamiąc się przy tym opłatkiem. Przeprośmy za wszystko, czym mogliśmy się wzajemnie zranić w ciągu mijającego roku. Modlitwa Ojcze nasz... niech poprzedzi spożycie wigilijnego posiłku. Zachowajmy także zwyczaj pozostawienia pustego miejsca przy wigilijnym stole, okazując w ten symboliczny sposób wrażliwość na los ludzi biednych, samotnych, skrzywdzonych i ciężko strapionych. Zrezygnujmy tego dnia z napojów alkoholowych – wszak o północy pójdziemy na Pasterkę powitać Nowonarodzonego. Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do Domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.  W tym duchu przyjdźmy na Pasterkę o północy do naszej parafialnej świątyni. Tak czynili nasi ojcowie i my chcemy być wierni tej tradycji. Radośnie i we wspólnocie uczcijmy przychodzącego Pana.

3. Pasterka w naszym kościele będzie o godz. 24.00. od godz. 23.15. odbędzie się w naszym kościele koncert kolęd. Nasi parafianie /i nie tylko/ na czele z panem organistą i chór parafialny stworzyli specjalny zespół, który wystąpi przed pasterką z kolędami. Koncert będzie powtórzony w II dzień świąt po Mszy Św. o godz. 9.00. Serdecznie zapraszamy. Pozostałe Msze św. w dzień Bożego Narodzenia będą o godz. 9.00. i o 11.30. Nie będzie Mszy Św. wieczornej. Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na konserwację obrazu Św. Rocha, który jest umieszczony w ołtarzu naszego kościoła. W dzień św. Szczepana, tradycyjnie drugi dzień Narodzenia Pańskiego, Msze św. o godz. 9.00. 11.30. i o 16.00. Taca przeznaczona na KUL i nauczanie katolickie w naszej diecezji.
          4.  Chrzty w I dzień Świąt Bożego Narodzenia na Mszy Św. o godz. 11.30. Przypominam o wcześniejszym sporządzeniu aktu chrztu.
          5. Prasa katolicka wyłożona jest na stoliku przy wyjściu z kościoła. Ofiarę za prasę wrzucamy do skarbony. Są do nabycia świece „Caritas” na stół wigilijny w cenie 13 zł. oraz kalendarze rolników po 25 zł.
          6. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu w  kopertach na ołtarz i lektorium w wysokości 850 zł. /42070/. Ofiary składane na tacę w następną niedzielę będą przeznaczone na schody na chór w naszym kościele. /ostatnia niedziela miesiąca.

Nabożeństwa żałobne i Msze Święte w tym tygodniu:
godzina 07.00.  +  Helen ę Brzostek w 1 r. śm. i za rodziców: Adama i Franciszkę Brzostków.
godzina 07.00. Nab. Żał. + Jadwigę i Stefana Brzózków.
godzina 07.00. + Hannę Godlewską
godzina 07.00. + Stanisława Sokołowskiego w 5 m. od śm.
             Środa – Uroczystość Narodzenia Pańskiego
godzina 24.00. za parafian
godzina 24.00. + Stanisławę Rzamek w 1 r. śm. + Mieczysława Rzamek
godzina 09.00. + Janinę Tymińską od wnuczki Renaty
godzina 09.00. + Cecylię w 11 r. śm. i Tadeusza Wojtczaków
godzina 11.30. + Ireneusza, Krzysztofa, Antoniego i Bronisławę Jabłonków.
godzina 11.30. +  z K. R. Nr 2 z Króli Dużych i ich rodzin.
             Czwartek – Św. Szczepana – pierwszego męczennika
godzina 09.00. + Mariana i Pawła Więcławów, Z c. r. Więcławów.
godzina 09.00. + rodziców: Wacława i Bronisławę Brzózka, Zbigniewa i Zdzisława Brzózków i Jadwigę Rukat.
godzina 11.30. + Janinę Tymińską od wnuczka Arkadiusza z żoną
godzina 11.30. +  Stanisława Dąbkowskiego w 9 r. śm.
godzina 16.00. O zdrowie, błog. Boże i potrzebne łaski dla Piotra i w c. r. Rukatów i Zarembów.
godzina 16.00. O zdrowie, błog. Boże i potrzebne łaski dla Jakuba i Tobiasza i w c. r. Kępistych.
godzina 07.00.  + Helenę Malec w 3 m. od pogrzebu od r. Najgrodzkich.
godzina 07.00. Nab. Żał  + Eugeniusza Rzamek w 3 r.  śm. + Romana
godzina 07.00.  Nab. Żał  +  Franciszka i Zofię Jastrzębskich
godzina 07.30. Nab. Żał  + Teodora i Mariannę Gutowskich, Janinę Tymińską.
godzina 9.00. +  Eugeniusza Kucharczyka z okazji imienin
godzina 9.00. +  Eugeniusza Jastrzębskiego – 11 r. śm. + Krzysztofa Jastrzębskiego, + z c. r. Jastrzębskich i Najgrodzkich.
godzina 11.30. + Msza Św. dziękczynna za przeżyte 80 lat z prośba o zdrowie, błog. Boże i opiekę Matki Bożej dla Teresy Pasztaleniec
godzina 11.30. + Jana Stańczuka w 10 r. śm. i Mariannę Stańczuk.
godzina 16.00.  + Kazimierza Hana od chrześniaczki Urszuli.
              W tym tygodniu zmarł Andrzej Mikołajczyk lat 52 z Nieskórza. Nab. Żał. od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci 16.01. o godz. 7.00./x3 wieczny odpoczynek