TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU 2016

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU                        11 grudnia 2016
         1. Dobiegamy połowy Adwentu. Pod koniec tygodnia od soboty 17 grudnia, wkroczymy w okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Zastanówmy się, jak przeżywamy ten święty czas? Może to właściwy moment na korektę naszego postępowania, na pojednanie się z Panem Bogiem i bliźnimi przez szczerą spowiedź. Kościół przychodzi nam z pomocą jako szafarz Bożego miłosierdzia oraz przez piękno i bogactwo adwentowej liturgii. Pamiętajmy, że nasza życiowa droga wiedzie ku ostatecznemu spotkaniu z Panem Bogiem, Sędzią Sprawiedliwym. Wykorzystajmy ten czas na szczególne pogłębienie więzi z domownikami oraz z naszą wspólnotą parafialną, gdzie umacniamy naszą przyjaźń z Panem Bogiem, aby dalej ukazywać ją innym. Zapraszamy w dalszym ciągu na roraty codziennie o godz. 7.00. Spowiadamy codziennie 15 min przed Mszą Św. a w niedziele 30 min. przed Mszą Świętą.
          2. Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu św. Pawła do Filipian: „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”. Dlatego też w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się różowe szaty. W naszej parafii kończymy dziś rekolekcje adwentowe. Składamy serdeczne Bóg zapłać Ks. Sławomirowi Bartnickiemu za przeprowadzenie tych  rekolekcji. Ofiary złożone dziś na tacę są wyrazem naszego podziękowania ks. Sławomirowi za trud włożony w przygotowanie i przeprowadzenie tych rekolekcji.

3. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritasu. Miejmy wrażliwe i otwarte serca. Wielu chciałoby usunąć z nich Pana Jezusa, a święta ograniczyć do rozrywki i stołu. Nie pozwólmy na to i swoją postawą ukazujmy prawdziwy sens tajemnicy Bożego wcielenia.
          4. Przed świętami Narodzenia Pańskiego zazwyczaj myślimy o świątecznych prezentach. Zwyczaj ten ma swoje religijne uzasadnienie. Może wyrażać wszelkie dobro, jakie Jezus Chrystus przyniósł całej ludzkości. Nie zapominajmy przy tej okazji o dzieciach, którym może od lat nikt nie daje świątecznych upominków. Zechciejmy je dostrzec wokół siebie i poszerzyć swoje serca.Radość tych dzieci będzie dla nas najlepszą zapłatą.
          5. Dzisiaj rozpoczynamy też kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Nie lekceważmy współczesnych zagrożeń i zorganizowanych ataków wrogów rodziny. Jest ona przecież pierwszym, podstawowym i naturalnym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary. Trosce o trudną codzienność naszych rodzin niech towarzyszy modlitwa, także ta wspólnotowa domowego Kościoła.
          6. We wtorek, 13 grudnia, przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce (1981 r.). Pamiętajmy o tych, którzy w tym czasie cierpieli, a nawet oddali życie i polecajmy w naszych modlitwach obecnie rządzących, aby dzięki ich mądrości nasza Ojczyzna napełniała się pokojem i dostatkiem.
          7. Od piątku, 16 grudnia, zachęcam do odprawienia specjalnej nowenny do Dzieciątka Jezus, która zakończy się 24 grudnia.
          8. Prasa Katolicka wyłożona na stoliku przy wyjściu z kościoła. Ofiarę za prasę wrzucamy do skarbony. Są jeszcze do nabycia świece Caritas – rozprowadza je Pan Kościelny przy wyjściu z kościoła. Cena 15 zł.
          9. Odwiedziny chorych przed świętami w czwartek 15 grudnia: Kalinowo Parcel, Kalinowo. Króle Duże, Króle Małe, Pęchratka Mała, Kowalówka, Jasienica Parcel, w piątek 16 grudnia: Smolechy, Nieskórz, Daniłowo Parcel, Żachy Pawły, Chmielewo i Dąbrowa i Jasienica . Proszę zgłaszać chorych w tym tygodniu w kancelarii i w zakrystii.

10. Ofiary składane na tacę za tydzień będą przeznaczone na ogrzewanie naszego kościoła.

11. Intencje Mszalne w tym tygodniu
godzina 7.00. Nab. Żał. + Celinę w 6 r. śm. I Stanisława Nowaków.
godzina 7.30. Nab. Żał. + Wandę Gwardiak od K. R. z Króli Małych do którego zmarła należała.
godzina 7.00. + Feliksa, Bronisławę, Bolesława i Henryka Wódkiewiczów, + Stanisławę Stefańską.
godzina 7.00. + Helenę i Tadeusza w 8 r. śm.
godzina 7.00. +Halinę Kozłowską w 7 m. od śmierci od wnuczka Rafała.
godzina 7.00.  Nab. Żał. od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci + Jadwigi Niedzielskiej.
godzina 7.00.  + Stanisława Staniaszka w 10 r. śm.
godzina 7.30.  + Czesławę i Józefa Żachów i ich synów: Henryka i Ireneusza oraz Tadeusza Żachów.
godzina 7.30.  O zdrowie, błog. Boże i potrzebne łaski dla Jakuba Białego z okazji 10 r. urodzin i dla całej jego rodziny.
godzina 7.00.  + Kazimierza Litwę w 20 r. śm. + Zofię, Krystynę i Stanisława Litwów, i za rodziców z obojga stron,
godzina 7.00. + Mieczysława Krupę w 18 r. śm.
godzina 7.00.  Nab. Żał. + Jana Malec w 5 r. śm.
godzina 7.00.  + Gabrielę Gumkowską z okazji imienin i za jej zmarłych dziadków od Teresy z córkami.
godzina 9.00. + Pawła Pergół w 3 r. śm.
godzina 9.00. + Pawła i Mariana Więcławów, + Marię Baranowską i Władysława Jastrzęba.

godzina 11.30. + Stanisławę Rzamek w 4 r. śm. + Mieczysława, Mariannę i Antoniego.
godzina 11.30.  + Józefa Konrad w 35 r. śm. + Scholastykę Konrad i za rodziców z obojga stron,
godzina 16.00.  za parafian
godzina 16.00.  + Bogdana Bielskiego w 2 r. śm od żony i dzieci.