PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU 2016

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU                                                       27 listopada 2016

1. Dziś rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Przeżyjemy go pod hasłem: „Idźcie i głoście”. Jak Apostołów, tak każdego z nas Pan Jezus posyła, abyśmy świadczyli, że tylko w Panu Bogu pełnym miłości i miłosierdzia człowiek może osiągnąć prawdziwe szczęście. Jednocześnie dzisiejszą niedzielą wchodzimy w liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Ten czas warto dobrze wykorzystać dla odkrycia w sobie apostolskiego powołania. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego niesienia dobrej nowiny o przyjściu Odkupiciela. Wpatrujmy się w Maryję podążającą do swej krewnej Elżbiety i starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Panu Bogu i ludziom.

2. Przepisy liturgiczne pozwalają, aby w dni powszednie Adwentu celebrować jedną Mszę wotywną o Najświętszej Maryi Pannie, tak zwaną Mszę roratną. Do licznego udziału w roratach, sprawowanych w naszym kościele codziennie o godz. 7.00. zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych. W ten sposób, w blasku światła lampionów roratnych i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych, choćby przez zakup świec Caritasu, które są już do nabycia u Pana Kościelnego przy wyjściu z kościoła. Cena małej świecy 5 zł, a dużej 15 zł. Można u niego również nabyć kalendarze nasze parafialne ze zdjęciem naszego kościoła i informacjami o naszej parafii po 3 zł. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na nowe pomniki dla ks. Józefa Wądołowskiego i sióstr zakonnych pochowanych na naszym cmentarzu parafialnym.

3. W rozpoczynającym się tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej o godz. 6.45 i 16.30. W pierwszą sobotę Msze Św. o godz. 7.00. i o 20.00. z adoracją Najświętszego Sakramentu i Apelem Jasnogórskim. Odwiedziny chorych 15,16 i 17 grudnia

4. Pan organista w tym tygodniu będzie roznosił opłatki. Pamiętajmy, że składając ofiarę panu organiście wynagradzamy mu jego całoroczną pracę w naszej parafii. Dobrze wiemy, że kościół bez śpiewu i organisty jest cichy i smutny. W tym tygodniu pan Sebastian będzie w następujących wioskach: w poniedziałek od godz. 11.00. – Jasienica Parcele i Kowalówka, we wtorek od godz. 9.00. – Króle Małe i Pęchratka Mała, w Środę od godz. 9.00. –Króle Duże, w czwartek od godz. 9.00. – Kalinowo Nowe, Morgi i Podgucie, w piątek od godz. 9.00. – Kalinowo Stare, Kalinowo Parcele i Smolechy. W następnym tygodniu w poniedziałek od godz. 11.00. – Chmielewo, we wtorek od godz. 9.00. – Nieskórz od p. Rafalik do Wszołkowskich, dawny PGR i od dawnego PGR-u do Rukatów w środę od godz. 9.00. –Nieskórz Nitkowiec, Murowanka i Jasienica ul. Pawła Jasienicy i ul. Kościelna w czwartek od godz. 9.00. – Jasienica Zawodzie, Podsmolesze, Gaisko, w piątek od godz. 9.00. – Żachy Pawły i Daniłowo Parcele, w sobotę od godz. 9.00. Dąbrowa i Chmielewo Morgi i Kawał, Jasienica Podchmielewie.

5. Prasa Katolicka wyłożona na stoliku przy wyjściu z kościoła. Ofiarę za prasę wrzucamy do skarbony.

6. Dziś jest ostatnia niedziela miesiąca. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na obróbki blacharskie na parkanie cmentarza grzebalnego.

7. Intencje Mszalne na nadchodzący tydzień.

godzina 7.00. Nab. Żał. + Janinę i Kazimierza Różańskich, Halinę Rostek, Danutę Maleńką.

godzina 7.00.   + Eugeniusza i Annę Baranków – Msza Św. Gregoriańska

godzina 7.00. + Wiesława Najgrodzkiego od r. Godlewskich i Dąbkowskich.

godzina 7.00. + Eugeniusza i Annę Baranków – Msza Św. Gregoriańska

godzina 7.00. + Wandę Gwardiak od Elżbiety z rodziną.

godzina 7.00. + Wiesława Najgrodzkiego od Moniki

Piątek – I Piątek miesiąca

godzina 7.00. + Eugeniusza i Annę Baranków – Msza Św. Gregoriańska

godzina 7.00. + Zofię Dębek od Eugeniusza z rodziną.

godzina 17.00. + Wandę Gwardiak od cioci Jadwigi.

godzina 17.00. Wynagradzająca za grzechy popełnione w rodzinie.

Sobota – I Sobota miesiąca

godzina 7.00. + Wandę Gwardiak od wnucząt: Małgorzaty, Sylwii i Daniela.

godzina 7.00. + Iren ę i Tadeusza Piotraków.

godzina 20.00. + Artura i Jana Narewskich.

godzina 20.00. Msza Św. wynagradzająca N.S.J. za grzechy nasze i całego świata oraz o dzieło intronizacji   Serca Pana Jezusa w naszej ojczyźnie i w intencji wszystkich naszych parafian.

godzina 9.00. + Ks. Jana Sztarszyk pochodzącego z naszej parafii intencja od rodziny.

godzina 11.30. + Józefa w 1 r. śm. i Jadwigę w 4 r. śm. Bauerów, za + z c. r. Bauerów i Symonów.

godzina 11.30. + Stanisława Jana Kańkowskiego od przyjaciół z Troszyna

godzina 16.00. + Stanisława Jabłonkę w 10 r. śm. i za + z c. r. Jabłonków.