JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA 2016

JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA                                    20 listopada 2016

1. Dzisiejsza uroczystość, ustanowiona przed ponad 90 laty encykliką papieża Piusa XI Quas primas, stanowi zwieńczenie roku liturgicznego. Dzisiaj kończy się Rok Święty Miłosierdzia. Był to szczególny czas łaski. Duchowo łączymy się z Ojcem Świętym oraz osobiście i wspólnotowo dziękujemy za wszelkie łaski, jakich Pan Bóg udzielił Kościołowi i każdemu z nas. Papież Franciszek zamknie Drzwi Święte Bazyliki św. Piotra w Rzymie, w Katedrze Łomżyńskiej zamknięcie Bramy Miłosierdzia nastąpiło wczoraj podczas uroczystej Mszy św. o godzinie 12.00, sprawowanej przez Biskupa Łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego. Zamknięcie Bram Miłosierdzia w Kościołach Stacyjnych Diecezji Łomżyńskiej oraz zakończenie Roku Miłosierdzia we wszystkich parafiach odbywa się dziś na każdej Mszy Świętej odmówimy Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.

2. Z racji przypadającego w dniu 22 listopada wspomnienia św. Cecylii, patronki muzyki sakralnej i śpiewu kościelnego, kierujemy wyrazy uznania i wdzięczności pod adresem: p. organisty, chóru parafialnego, zespołu „Kwiaty Polskie” z Chmielewa, a także wszystkich którzy służą Panu Bogu i naszej parafii, przez śpiew. Mile będą widziani nowi kandydaci do chóru parafialnego i scholi dziecięco młodzieżowej. W przekonaniu, że dla Pana Boga warto się poświęcić, zapraszamy wszystkich posiadających odpowiednie predyspozycje. Dziś poświęcenie opłatków na stół wigilijny. Pan organista w tym tygodniu będzie roznosił opłatki. Pamiętajmy, że składając ofiarę panu organiście wynagradzamy mu jego całoroczną pracę w naszej parafii. Dobrze wiemy, że kościół bez śpiewu i organisty jest cichy i smutny. W tym tygodniu pan Sebastian będzie w następujących wioskach: w poniedziałek od godz. 11.00. – Jasienica Parcele i Kowalówka, we wtorek od godz. 9.00. – Króle Małe i Pęchratka Mała, w Środę od godz. 9.00. –Króle Duże, w czwartek od godz. 9.00. – Kalinowo Nowe, Morgi i Podgucie, w piątek od godz. 9.00. – Kalinowo Stare, Kalinowo Parcele i Smolechy. W następnym tygodniu w poniedziałek od godz. 11.00. – Chmielewo, we wtorek od godz. 9.00. – Nieskórz od p. Rafalik do Wszołkowskiej, dawny PGR i od dawnego PGR-u do Rukatów w środę od godz. 9.00. –Nieskórz Nitkowiec, Murowanka i Jasienica ul. Pawła Jasienicy i ul. Kościelna w czwartek od godz. 9.00. – Jasienica Zawodzie, Podsmolesze, Gaisko, w piątek od godz. 9.00. – Żachy Pawły i Daniłowo Parcele, w sobotę od godz. 9.00. Dąbrowa i Chmielewo Morgi i Kawał, Jasienica Podchmielewie.

3. Prasa Katolicka wyłożona na stoliku przy wyjściu z kościoła. Ofiarę za prasę wrzucamy do skarbony. U ministrantów przy wyjściu z kościoła są do nabycia kalendarze nasze parafialne ze zdjęciem naszego kościoła i informacjami o naszej parafii po 3 zł. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na nowe pomniki dla ks. Józefa Wądołowskiego i sióstr zakonnych pochowanych na naszym cmentarzu parafialnym.

4. Trwa miesiąc listopad i związana z nim modlitwa za naszych bliskich zmarłych. Czytane są już nowe zdrowaśki. Proszę słuchać uważnie i ewentualnie zgłaszać jakieś błędy. Wypominki w naszym kościele odprawiane są w każdą niedzielę przed każdą Mszą Świętą.

5. Kolejny rok liturgiczny dobiega końca. Za tydzień, pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczniemy następny. Hasłem tego roku będą słowa z nakazu misyjnego Chrystusa: „Idźcie i głoście”. Będziemy więc wezwani do świadczenia o Panu Jezusie i przemieniania tego świata na bardziej Boży. Jest to również ostatnia niedziela miesiąca listopada. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na obróbki blacharskie na parkanie naszego cmentarza grzebalnego.

6. Intencje Mszalne na nadchodzący tydzień.

godzina 7.00. +
Romana i Józefę Pasztaleńców.

godzina 7.00. Nab. Żał. + Lucynę Piotrak w 20 r. śm. i za jej rodziców: Wacława i Sabinę Jastrzębskich.

godzina 7.00.   + Eugeniusza i Annę Baranków – Msza Św. Gregoriańska – poza parafią

godzina 7.00. + Wiesława Najgrodzkiego od siostry Danieli

godzina 7.00. + Eugeniusza i Annę Baranków – Msza Św. Gregoriańska

godzina 7.00. + Wandę Gwardiak od syna Andrzeja z rodziną.

godzina 7.00. + Eugeniusza i Annę Baranków – Msza Św. Gregoriańska

godzina 7.00. + Eugeniusza i Annę Baranków – początek Mszy Św. Gregoriańskiej.

godzina 7.00. Nab. Żał. + Bronisława w 13 r. śm. + Stanisławę Grodzkich i za rodziców z obojga stron.

godzina 7.00. + Eugeniusza i Annę Baranków – Msza Św. Gregoriańska

godzina 7.00. + Wandę Gwardiak od córki Teresy z rodziną.

godzina 7.00. + Wiesława Najgrodzkiego od sąsiadów.

godzina 7.00. + Eugeniusza i Annę Baranków – Msza Św. Gregoriańska – poza parafią

godzina 7.30. O zdrowie, błog. Boże i potrzebne łaski dla Sylwii Morawskiejz okazji 18 r. urodzin.

godzina 9.00. + Andrzeja Żacha i jego rodziców, Zygmunta Wardaszkę, Elżbietę Witkowską.

godzina 9.00. + Zdzisława Mórawskiego z okazji imienin i za rodziców z obojga stron.

godzina 11.30.   +Jadwigę i Jana Krupów i ich rodziców.

godzina 11.30. + Mariana w 26 r. śm. i Helenę Subdów.

godzina 16.00. + Eugeniusza i Annę Baranków – Msza Św. Gregoriańska

godzina 16.00. + Cecylię Krasuską w 5 r. śm. i z okazji imienin.

W tym tygodniu zmarła + Niedzielska Jadwiga lat 84 z Nieskórza. Nab. Żał. od uczestników pogrzebu w miesiąc od pogrzebu 14.12.2016r. godz. 7.30. od K. R. z Nieskórza do którego zmarła należała 07.03.2017r. godz. 7.00. Msze Św. od męża i córek z rodzinami 28.01. godz. 7.30.  od r. Baranków 13.03. godz. 7.00. od koleżanek Genowefy i Lucyny 23.03. godz. 7.00.