TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2016

TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                              13 listopada 2016

1. Liturgia Słowa dzisiejszej, przedostatniej, niedzieli roku liturgicznego przypomina nam o sprawiedliwym sądzie Bożym, który czeka każdą i każdego z nas. Pan Bóg oceni nasze życie: wynagrodzi dobro, a zło ukarze. W Ewangelii znajdziemy również zapowiedź prześladowań. Wierność Chrystusowi i Jego nauce spotka się z niezrozumieniem i wrogością nawet ze strony najbliższych, jednak obietnica wspaniałej nagrody winna nas motywować do prowadzenia życia prawdziwie chrześcijańskiego i bycia świadkiem tego, że Pan Bóg jest stale obecny wśród swojego ludu.

2. Biblijny autor przypomina, że modlitwa za zmarłych to myśl święta i pobożna. Dlatego zachęcamy wszystkich do modlitwy w intencji zmarłych. Na wypominki roczne można zgłaszać jeszcze przez cały listopad w kancelarii parafialnej i w zakrystii przed i po każdej Mszy Świętej. Składamy ofiarę 40 zł od duszy. Zgłaszamy na którą godzinę mają być czytane nasze zdrowaśki. . Od dziś są czytane nowe zdrowaśki. Proszę o dokładne wsłuchiwanie się i zgłaszanie ewentualnych błędów.

3. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. To święto Akcji Katolickiej i Wspólnot Dla Intronizacji Serca Pana Jezusa. Zgodnie z tym co słyszeliśmy w dzisiejszym liscie Episkopatu Polski po każdej Mszy Św. odmówimy Akt Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana. Do tej uroczystości pragniemy się przygotować modlitewnie odprawiając codziennie Nowennę po Mszy Św. o godz. 7.00. Serdecznie zapraszamy.

4. W przyszłą niedzielę zakończy się w Kościele jubileuszowy Rok Święty Miłosierdzia. Duchowo będziemy się łączyć z Ojcem Świętym oraz osobiście i wspólnotowo dziękować za wszelkie łaski, jakich Pan Bóg udzielił Kościołowi i każdemu z nas.

5.  Prasa Katolicka wyłożona na stoliku przy wyjściu z kościoła. Ofiarę za prasę wrzucamy do skarbony. U ministrantów przy wyjściu z kościoła są do nabycia kalendarze nasze parafialne ze zdjęciem naszego kościoła i informacjami o naszej parafii po 3 zł. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na nowe pomniki dla ks. Józefa Wądołowskiego i sióstr zakonnych pochowanych na naszym cmentarzu parafialnym.

6. Składam serdeczne Bóg zapłać tym wszystkim, którzy wzięli udział w Mszy Św. za Ojczyznę z okazji Święta Niepodległości. Szczególne podziękowania dla pocztów sztandarowych, druhów strażaków, MDP dzieciom i nauczycielkom ze S. P. w Jasienicy za okolicznościowy montaż słowno muzyczny.

7. Dziś ofiary składane do puszek przy wyjściu z kościoła przeznaczone są na kościół w potrzebie – jako pomoc dla chrześcijan prześladowanych za wiarę.

8. Intencje Mszalne na nadchodzący tydzień.

godzina 7.00. + Mieczysława w 10 r. śm. + Jadwigę i Zenona Krupów i za rodziców.

godzina 7.00. Nab. Żał. + Ireneusza, Krzysztofa, Bronisławę i Antoniego Jabłonków.

godzina 7.30.  + Eugeniusza i Annę Baranków – Msza Św. Gregoriańska

godzina 7.30.+ Halinę Kozłowską w 6 m. od śmierci od wnuczka Krzysztofa.

wtorek

godzina 7.00. Nab. Żał. + Wacława w 25 r. śm. i Reginę Najgrodzkich, i za rodziców z obojga stron.

godzina 7.00. + Eugeniusza i Annę Baranków – Msza Św. Gregoriańska

godzina 7.00. + Wiesława Najgrodzkiego od mamy i syna Mariusza.

godzina 7.00. Nab. Żał. + Kazimierza Zadrożnego i jego rodziców

godzina 7.30. Nab. Żał. + Halinę Jasionek w 3 r. + Jana Jasionek.

godzina 7.00. + Eugeniusza i Annę Baranków – Msza Św. Gregoriańska

godzina 7.00. + Kazimierza i Ryszarda Górskich.

godzina 7.00. + Martę Kulik z okazji imienin

godzina 7.00. O zdrowie, błog. Boże i potrzebne łaski dlaczłonkiń K. R. z Nieskórza i ich rodzin i za zmarłych z tych rodzin.

godzina 7.30. O zdrowie, błog. Boże i potrzebne łaski dlaKrystiana Dębek z okazji 18 r. urodzin.

godzina 7.30. + Eugeniusza i Annę Baranków – Msza Św. Gregoriańska

godzina 9.00. + Krzysztofa w 12 r. urodzin, Natalię, Jerzego, Ireneusza Ziemaków, Zofię, i Wacława Ościłowskich.

godzina 9.00. + Stanisławę Sławińską w 10 r. śm. + Antoniego i Wiktorię, Teresę, Anastazję, Marię i Sabinę.

godzina 11.30. +Stanisława w 4 r. śm. i Jana Siwków i za rodziców z obojga stron.

godzina 11.30. + Kazimierza w 9 r. śm. i Zofię w 1 r. śm. Krakówków.

godzina 16.00. + Eugeniusza i Annę Baranków – Msza Św. Gregoriańska

godzina 16.00. + Stanisława Bytof i jego rodziców, Cecylię i Tadeusza Wojtczak