TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU    15 grudnia 2013
1. Przeżywamy dziś już trzecią niedzielę Adwentu zwaną „Gaudete”, co z jęz. łacińskiego oznacza: „radujcie się”; jest to początek antyfony na wejście przeznaczonej na dzisiejszą niedzielę. Jesteśmy zatem zaproszeni do szczególnej radości z powodu zbliżającego się spotkania z Tym, który przychodzi nas wyzwolić z niewoli grzechu. Niech nasza radość wypływa przede wszystkim z duchowego przygotowania na to spotkanie, które dopiero potem wyraża się również zewnętrznie w pragnieniu obdarowywania innych. Niech nasze podarunki będą wyrazem wewnętrznej radości, a nie tylko tradycją, której trzeba za wszelką cenę uczynić zadość. Kończymy dziś rekolekcje adwentowe w naszej parafii. Składam serdeczne Bóg zapłać ks. Krzysztofowi Kościeleckiemu za przeprowadzenie tych duchowych ćwiczeń i za głoszenie nam Słowa Bożego. Zgodnie z tradycją ofiary składane na tacę przeznaczone są dla księdza rekolekcjonisty.
2. Właśnie po to, by lepiej przygotować się do przeżywania tej wielkie tajemnicy naszego odkupienia, jaką jest narodzenie Bożego Syna w ludzkim ciele, zapraszamy jeszcze do udziału w codziennych Mszach Św. roratnich, które są celebrowane w naszym kościele codziennie o godz. 7.00. a o 6.40. – Godzinki o Niepolalanym Poczęciu NMP.

3. Dzisiaj rozpoczynamy też Kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Nie lekceważmy współczesnych zagrożeń i zorganizowanych ataków wrogów rodziny. Jest ona przecież pierwszym, podstawowym i naturalnym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary. Trosce o trudną codzienność naszych rodzin niech towarzyszy modlitwa, także ta wspólnotowa domowego Kościoła.
4. Przypominamy również o przystąpieniu do sakramentu pojednania, nie odkładając go na ostatnią chwilę. Zwłaszcza jeśli ciążą nam jakieś trudne, od lat nie załatwione sprawy, jeśli wydaje się nam, że nasze grzechy nie mogą być przebaczone; tym bardziej przyjdźmy teraz, w tym czasie do konfesjonału, by spotkać się z miłosiernym Bogiem, który na nas czeka. Gdy nie ma kolejek, łatwiej jest poświęcić więcej czasu pojedynczemu penitentowi i kapłan ma więcej możliwości spokojnego wysłuchania i podania właściwych wskazówek. Nie zapominajmy o tym. Spowiadamy codziennie od godz. 6.40. a w niedzielę 30 min. Przed Mszą Św. i w czasie Mszy Św.
5. A od jutra zachęcamy do odprawienia specjalnej nowenny do Dzieciątka Jezus, która zakończy się 24 grudnia. W ten sposób wyprośmy sobie czyste serce, głęboką wiarę i radość spotkania z Bogiem Wcielonym. On jest już blisko!
6. Od wtorku, 17 grudnia, rozpoczniemy bardziej bezpośrednie przygotowanie do świętowania uroczystości Narodzenia Pańskiego. W tej drugiej części Adwentu liturgia kieruje nasz wzrok na wydarzenia zapowiadające narodzenie Chrystusa, by w ten sposób skupić naszą uwagę nie tylko na tym, co się już wydarzyło, ale też na tym, co ma się wydarzyć w naszym życiu. Boże Narodzenie to nie tylko świętowanie historycznego przyjścia Chrystusa, lecz przede wszystkim nasze osobiste spotkanie z Tym, który właśnie dla nas stał się człowiekiem.
7. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu w  kopertach na ołtarz i lektorium w wysokości 1270 zł. /41220/. I za ofiary złożone do puszek jako pomoc dla katolików na Wschodzie w wysokości 1074 zł.
8. Prasa katolicka wyłożona jest na stoliku przy wyjściu z kościoła. Ofiarę za prasę wrzucamy do skarbony. Są do nabycia świece „Caritas” na stół wigilijny w cenie 13 zł. Oraz kalendarze ścienne po 3 zł i kalendarze rolników po 25 zł.

Nabożeństwa żałobne i Msze Święte w tym tygodniu:
godzina 07.00.  +  Kazimierza Litwę w 17 r. śm. + Zofię, Krystynę i za rodziców z obojga stron.
godzina 07.00. + Mieczysława, Witolda, Tadeusza, + z c. r. Krupów i Morawskich – od całej rodziny
godzina 07.00. + Ryszard Górski od uczestników pogrzebu – poza parafią
godzina 07.00. + Kazimierę w 4 r. śm. i Antoniego Wardaszków.
godzina 07.00.  .  Nab. Żał. + Jana Malec w 3 r. śm.
godzina 07.00. + Ryszard Górski od uczestników pogrzebu – poza parafią
godzina 07.00. + Jadwigę Matejkowską
godzina 07.00. . + Stanisława Samsela i za rodziców z obojga stron.
godzina 07.00.  + Puścianów i Frączyków
godzina 07.00. Nab. Żał. za zmarłych z K. R. z Króli Dużych i o błog. Boże dla członkiń K. R. z Króli Dużych i ich rodzin.
godzina 07.00.  Nab. Żał. + Grzegorza w 14 r. śm. i Helenę Litwów i za rodziców z obojga stron.
godzina 07.00. .  Nab. Żał  od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci + Haliny Jasionek.
godzina 07.00.  +  Ryszarda Tyl i za rodziców z obojga stron.
godzina 07.00. Nab. Żał  + Stanisława Litwę i za rodziców z obojga stron.
godzina 9.00. +  Janinę Żach od synowej z rodziną
godzina 9.00. + Janinę Tymińską od córki Jadwigi z rodziną
godzina 11.30. + Grzegorza Dębka
godzina 11.30. O zdrowie, błog. Boże i potrzebne łaski dla uczestników Nab. Majowego w Nieskórzu przy krzyżu u p. Wojszów.
godzina 16.00.  + Józefa Brzózkę, Helenę i Jana Wardaszka, Helenę i Franciszka Hanów.
W tym tygodniu zmarł + Ryszard Górski lat 66 z Kowalówki Nab. Żał od uczestników pogrzebu w miesiąc od pogrzebu 15.01. godz. 7.00.  Od r. Bauerów 16.01. godz. 7.00.  Od siostry Krystyny z rodziną w 2 m. od śmierci 10.02.godz. 7.00.   Od siostry Teresy z rodziną w 3 m. od śmierci 10.03.godz. 7.00.   Od brata Kazimierza z rodziną w 4 m. od śmierci 10.04.godz. 7.00.  Nab. Żał. od córki Bogusławy z mężem i dziećmi w 5 m. od śmierci 10.05.godz. 7.00.  Nab. Żał. od r. Żachów z Kalinowa Nowego w 6 m. od śmierci 07.06. godz. 7.00.   Od OSP Kowalówka w 7 m. od śmierci 10.07. godz. 7.00  Od K. R. z Kowalówki w 8 m. od śmierci 10.08. godz. 9.00.   Od rodziny Skoniecznych w 9 m. od śmierci 13.09.  godz. 7.00.   Od r. Wilanowskich w 10m. od śmierci 10.10. godz. 7.00.  Od wspólnoty Intronizacji Serca Pana Jezusa w 11m. od śmierci 10.11. godz. 7.00.  Od żony Barbary z synami w 1 r. śm.  10.12. o godz. 7.00.