WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH 2016

WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH                                                                                                       1 listopada 2016

1 Dziś obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych i rozpoczęcie Tygodnia Modlitw za Zmarłych. Porządek Mszy Świętej jak w niedziele – o 9.00. 11.30. – po niej procesja na cmentarz i po cmentarzu, oraz Różaniec za zmarłych i o 16.00. Ofiary składane na tacę w kościele są przeznaczone na obróbki blacharskie na parkanie cmentarza grzebalnego, a ofiary składane na tacę na cmentarzu są przeznaczone na Msze Święte w intencji zmarłych. Dziś na cmentarzu prowadzona jest kwesta do puszek na wymianę pomnika na grobie + Ks. Józefa Wądołowskiego i sióstr zakonnych pochowanych na naszym cmentarzu parafialnym. Za ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

2. Jutro, w środę, 2 listopada, przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. To szczególny dzień modlitwy za tych, którzy nas poprzedzili w drodze do wieczności, a w sposób szczególny za tych, którzy przez proces oczyszczenia w czyśćcowym ogniu oczekują wiecznego zjednoczenia z Panem Jezusem. Na mocy specjalnego papieskiego przywileju każdy kapłan może sprawować trzy Msze Święte pod specjalnymi warunkami, dlatego też w naszym kościele będzie następujący porządek Mszy Świętych o 9.00. 11.30. po niej procesja na cmentarz i po cmentarzu, oraz Różaniec za zmarłych i o 17.00. Ofiary składane na tacę na cmentarzu i w kościele w tym dniu są przeznaczone na Msze Święte w intencji zmarłych, które będą odprawiane codziennie o godzinie 17.00 w czasie oktawy Wszystkich Świętych. W czasie tych nabożeństw będziemy modlić się koronką za zmarłych i będzie można składać ofiary do skarbony wystawionej przy paschale z imionami naszych zmarłych na tzw. „Zdrowaśki jednorazowe”. Te karteczki są wyłożone już dziś na stoliku przy ołtarzu. We Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny po procesji na cmentarzu poświęcenie nowych pomników. Jeśli ktoś chce poświęcić pomnik, to zgłasza się po procesji do księży przy bramie głównej cmentarza. Za poświęcenie pomnika składamy dobrowolną ofiarę kapłanowi.

3. Na wypominki roczne można zgłaszać już dziś i w Dzień Zaduszny przy bocznym ołtarzu przed i po każdej Mszy Świętej. Składamy ofiarę 40 zł od duszy. Zgłaszamy na którą godzinę mają być czytane nasze zdrowaśki. Starajmy się pomagać naszym zmarłym przez te nasze wspólne całoroczne modlitwy. Na podzwonne składamy ofiarę panu kościelnemu przy dzwonnicy dziś i jutro w Dzień Zaduszny. Jeżeli ktoś postawił w tym roku nowy pomnik, a nie uregulował jeszcze opłat cmentarnych składanych z tej okazji, to prosimy aby uczynił to w najbliższym czasie.

4. Od dziś do 8 listopada każdorazowo odwiedzając cmentarz i odmawiając modlitwę za zmarłych, możemy uzyskać dla nich odpust zupełny, czyli darowanie doczesnej kary za grzechy odpuszczone już co do winy. Dla zyskania odpustu należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, wzbudzić akt wyzbycia się jakiegokolwiek przywiązania do grzechu oraz pomodlić się w intencjach papieskich. Nie zaniedbujmy tej pobożnej praktyki – dzięki niej możemy pomóc tym, którzy nas poprzedzili w drodze do domu Ojca.

5. Przypominam, że opiekunowie grobów do których nikt do tej pory nie zgłosił się jako dysponent przychodzą z tymi karteczkami, które pojawiły się na grobach do kancelarii parafialnej w celu ustalenia dysponenta grobu i ewentualnie kto w tym grobie jest pochowany. Proszę o poważne potraktowanie tej sprawy. Śmieci /plastiki i szkło/ zanosimy do śmietnika betonowego, a liście, trawę, ziemię, kwiaty doniczkowe i cięte /śmieci organiczne/ wyrzucamy na pryzmę między parkanem a śmietnikiem. Nie wrzucamy tam toreb czy worków plastikowych. . Nie zostawiamy śmieci przy alejkach, na innych grobach i nie wyrzucamy ich za parkan. Jaki jest porządek na cmentarzu i wokół niego, to świadczy tylko o nas, o naszej kulturze, lub jej braku.

6. W tym tygodniu przypadają: pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

w piątek po wspólnej modlitwie za zmarłych – nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa; spowiedź pierwszopiątkowa od godz.6.45. i od 16.30. w sobotę modlitwa za zmarłych przed wieczorną Mszą Świętą stanowić będzie w tym miesiącu nasze pierwszosobotnie nabożeństwo.

7. Odwiedziny chorych w czwartek Kalinowo, Króle Duże, Króle Małe, Pęchratka Mała, Kowalówka, Jasienica Parcele, Jasienica Zawodzie, a w piątek Nieskórz, Smolechy, Daniłowo Parcel, Żachy Pawły, Chmielewo, Dąbrowa, Jasienica Podchmielewie.

8. Prasa Katolicka wyłożona na stoliku przy wyjściu z kościoła. Ofiarę za prasę wrzucamy do skarbony. U ministrantów przy wyjściu z kościoła są do nabycia kalendarze nasze parafialne ze zdjęciem naszego kościoła i informacjami o naszej parafii po 4 zł, oraz kalendarze wydane przez WSD w Łomży – po 5 zł.

9. Ofiary składane na tacę w najbliższą niedzielę będą przeznaczone na potrzeby WSD w Łomży.