DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2016

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                 25 września 2016

1. Dobiega końca wrzesień. Ofiary składane dziś na tacę, tak jak w każdą ostatnią niedzielę miesiąca są przeznaczone na zapłatę za zrobione żyrandole do naszego kościoła.

2. W czwartek przypada święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

3. Najbliższa sobota będzie pierwszą sobotą października – miesiąca różańcowej modlitwy. W tym miesiącu będziemy spotykać się w dni powszednie po Mszy Św. o godz. 16.30. a w niedziele po każdej Mszy Św. będziemy odmawiać po 2 tajemnice Różańcowe. Wiernych, którzy nie będą mogli brać w nich udziału, zachęcamy do odmawiania modlitwy różańcowej w swoich domach. Na różaniec do kościoła w sposób szczególny zapraszamy młodzież i dzieci. Za uczestnictwo w różańcu będą okolicznościowe nagrody. W sobotę ze względu na śluby i pierwszą sobotę Msza Św. i Różaniec o godz. 20.00.

4. Prasa Katolicka wyłożona na stoliku przy wyjściu z kościoła. Ofiarę za prasę wrzucamy do skarbony.

5. W tym tygodniu Pan Kościelny wyruszy na coroczną zbiórkę po tzw. wykupie. W poniedziałek: od godz. 14.00. Pęchratka Mała wtorek: od 8.30. Kowalówka, Jasienica Parcele i Jasienica Zawodzie, w środę: Króle Duże, i Jasienica Podsmolesze, w czwartek od godz. 14.00. Króle Małe w piątek Jasienica Podchmielewie i Chmielewo w sobotę od godz. 11.00. Dąbrowa

6. Odpowiadając na apel Ojca Świętego Franciszka i solidaryzując się z ofiarami trzęsienia ziemi we Włoszech, zgodnie z zachętą Księdza Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, pragniemy okazać chrześcijańskie wsparcie ofiarom kataklizmu, włączając się w ogólnopolską zbiórkę na rzecz ofiar trzęsienia ziemi, które w ostatnim czasie nawiedziło Włochy. W związku z powyższym prosimy Księży Proboszczów o przeprowadzenie zbiórki do puszek po każdej Mszy Świętej w niedzielę 25 września 2016 r. Wszystkich proszę o modlitwę w intencji poszkodowanych i ludzi niosących im pomoc. Zgodnie z tą prośbą, również u nas dziś przy wyjściu z kościoła będą stali ministranci i będą zbierać ofiary na ten szczytny cel. Za ofiary składamy serdeczne bóg zapłać.

7. Wspólnota Domowego Kościoła Parafii pw. WNMP w Ostrowi Mazowieckiej serdecznie zaprasza wszystkie małżeństwa na Randki Małżeńskie. Informacje na plakacie w gablocie parafialnej.

8. W tym tygodniu zmarła + Halina Morawska z Nieskórza, lat 88. Pogrzeb dziś o godz. 13.00.

Nab. Żał. od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci 24.10. godz. 7.30.

Od syna Andrzeja z żoną i rodziną 03.01.godz. 7.00.

od córki Grażyny z mężem i rodziną 07.01. godz. 7.30.

od koleżanek z pracy synowej Bogusi 15.01. godz. 16.00.

od K. R. z Nieskórza do którego zmarła należała 03.02. godz. 7.00.

od r. Jabłonków 04.02. godz. 7.00.

od zięcia Krzysztofa z rodziną 22.01.godz. 16.00.

od r. Morawskich 10.01.godz. 7.00.

od r. Pielachów i Krupów z Kalinowa Nowego 17.01. godz. 7.00.

9. Intencje Mszalne na nadchodzący tydzień.

godzina 07.00. + Teodozję Baszko od chrześniaczki Krystyny z rodziną.

godzina 07.00.  + Adama Wardaszkę – Msza Św. Gregoriańska

godzina 07.30. + Helenę i Edwarda Suchcickich.

godzina 07.30. Nab. Żał. od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci + Genowefy Dłuskiej.

godzina 07.00. + Teodozję Baszko od r. Starszyków i Daniłowskich.

godzina 07.00. + Henryka Keslera

godzina 07.00.  + Adama Wardaszkę – Msza Św. Gregoriańska

godzina 07.00. + Reginę i Wacława Najgrodzkich i za rodziców z obojga stron.

godzina 07.00.  + Adama Wardaszkę – Msza Św. Gregoriańska

godzina 07.00.  + Stanisława w 30 r. śm. i Genowefę Siejków.

godzina 07.00.  + Adama Wardaszkę – Msza Św. Gregoriańska – zakończenie

godzina 07.00. + Kazimierza Rybińskiego w 16 r. śm. – rezerwacja

godzina 07.00.  + Józefa Grodeckiego w 33 r. śm. i za rodziców z obojga stron.

godzina 16.00. Ślub Waracka Monika i Grzelewski Radosław.

godzina 17.00. Ślub Anna Krupa i Daniel Krupa.

godzina 20.00.Msza Św. wynagradzająca N.S.J. za grzechy nasze i całego świata oraz o dzieło intronizacji   Serca Pana Jezusa w naszej ojczyźnie i w intencji wszystkich naszych parafian. Nabożeństwo pierwszsobotnie i Różaniec.

godzina 9.00. + Zdzisława Morawskiego w 8 r. śm. – rezerwacja

godzina 11.30.  + Władysławę Piekut – Msza Św. Gregoriańska – początek

godzina 11.30.  O zdrowie, błog. Boże i potrzebne łaski dla Andrzeja i Haliny Tylów z okazji 25 r. zawarcia Sakramentu Małżeństwa.

godzina 17.00. + Stanisława Litwę w 2 r. śm.

godzina 17.00.  + Henryka Skoniecznego i za rodziców z obojga stron.