DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2016

DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU           18 września 2016

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy w naszej Ojczyźnie Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ogarniamy modlitwą dziennikarzy, reporterów i wszystkich pracujących w różnego rodzaju mediach, by stawali się przekazicielami prawdy i trwałych, nieprzemijających wartości.

2. Rozpoczynamy także dzisiaj kwartalne dni modlitwy za dzieci, młodzież i wychowawców oraz VI Tydzień Wychowania. Pamiętając, że dzieci i młodzież to przyszłość Kościoła i narodu i że wszyscy jesteśmy zobowiązani do troski o młode pokolenie. W tym tygodniu, w codziennej modlitwie pamiętajmy o dzieciach i młodzieży, ich rodzicach, nauczycielach, katechetach i wychowawcach.

3. Bóg zapłać mieszkańcom Chmielewa za reprezentowanie naszej parafii na dożynkach diecezjalnych w Kobylinie Borzymach.

4. Prasa Katolicka wyłożona na stoliku przy wyjściu z kościoła. Ofiarę za prasę wrzucamy do skarbony.

5. Parafia Wniebowzięcia N.M.P w Ostrowi Mazowieckiej organizuje skrócony kurs przedmałżeński. Rozpocznie się on w niedzielę 18 września Mszą św. o godz. 18.00. Zachęcamy młodych, którzy takiego kursu jeszcze nie ukończyli do jego odbycia.

6. Przypominam, że spotkania dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. w każdą niedzielę po Mszy Św. o godz. 9.00. w zakrystii.

7. Za tydzień ostatnia niedziela miesiąca. Ofiary składane na tacę tradycyjnie już przeznaczone będą na zakup żyrandoli do naszego kościoła.

8. Wspólnota Domowego Kościoła Parafii pw. WNMP w Ostrowi Mazowieckiej serdecznie zaprasza wszystkie małżeństwa na Randki Małżeńskie. Jest to cykl siedmiu spotkań przebiegających w wyjątkowej atmosferze. W trakcie każdej Randki będzie krótki wykład, przerywany ćwiczeniami w parach. Poruszane tematy ściśle są związane z małżonkami, np. sztuka komunikacji, rozwiązywanie konfliktów, moc przebaczenia. Warto dodać, że podczas kursu nie ma pracy w grupach, nie trzeba dzielić się z innymi własnymi przeżyciami! Rozmowy toczą się wyłącznie pomiędzy małżonkami. Cykl siedmiu Randek Małżeńskich rozpocznie się 9 października, tj. w niedzielę, o godzinie 18:30 na małej sali gimnastycznej w Liceum Ogólnokształcącym w im. Mikołaja Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej. Koszt takiego kursu to jedynie 70 zł za parę. Cena zawiera materiały, które małżonkowie otrzymują na pierwszym spotkaniu oraz słodki poczęstunek, kawę, herbatę. Zapisywać się można do dnia 2 października pod numerami telefonów wskazanymi na plakacie wywieszonym w gablocie parafialnej. Zapraszamy serdecznie.

9. W tym tygodniu zmarła + Heleną Oczechowska z Króli Dużych lat 78. Pogrzeb dziś o godz. 13.00. Nab. Żał. od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci 17.10. godz. 7.30. W marcu 2017r. będzie odprawiona Msza Św. Gregoriańska

1.III. godz. 9.00 – od męża Józefa

23.III. godz. 7.00 – od rodziny

24.III. godz. 7.00 – od rodziny

25.III. godz. 7.00 – od rodziny

26.III. godz. 11.30 – od K. R. Nr. 2 z Króli Dużych do którego zmarła należała.

27.III. godz. 7.00 – od rodziny

28.III. godz. 7.00 – od rodziny

29.III. godz. 7.00 – od rodziny

30.III. godz. 7.00 – od rodziny

10. Intencje Mszalne na nadchodzący tydzień.

godzina 07.00. Nab. Żał. + Stefana Sobola w 4 r. śm.

godzina 07.00.  + Adama Wardaszkę – Msza Św. Gregoriańska

godzina 07.00. + Wacława i Janinę Hubertów + Piotra i Leokadię Pskietów.

godzina 7.00.  + Adama Wardaszkę – Msza Św. Gregoriańska

godzina 07.30.  Nab. Żał. + Leokadię i Ignacego Łuniewskich, i za rodziców z obojga stron.

godzina 07.00. + Teodozję Baszko od sąsiadów Hanów.

godzina 07.00.  + Adama Wardaszkę – Msza Św. Gregoriańska

godzina 07.00. + Kazimierza Rukat od r. Grabowskich.

godzina 07.00.  + Kazimierza Rukat od siostry Jadwigi z rodziną

godzina 07.00.  + Adama Wardaszkę – Msza Św. Gregoriańska

godzina 07.30.  + Halinę i jej rodziców i krewnych, + Kazimierza i jego rodziców i krewnych

godzina 07.30.  Nab. Żał. od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci + Jana Kowalczyk

godzina 07.00. Nab. Żał. + Franciszka w 15 r. + Michała i i Helenę Żebrowskich + z c. r. Żebrowskich, + Stanisławę Szulborską, Leokadię, Piotra, i Stanisława Pskietów.

godzina 07.00.  + Adama Wardaszkę – Msza Św. Gregoriańska

godzina 07.30. Nab. Żał. od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci + Marianny Brzózka

godzina 07.30.  + Edwarda Siwka i jego rodziców + Mariana Jabłonkę.

godzina 16.00. Ślub Rafalak Tomasz i Rafalak z d. Kulesza Sylwia

godzina 17.00. Ślub Parafiańczyk Milena i Suski Robert

godzina 9.00. + Franciszka Litwę od wnuczki Wiolety z rodziną.

godzina 9.00. + Jana Kosobudzkiego od Jadwigi Jastrzębskiej i Haliny Morawskiej.

godzina 11.30.  + Irenę, Mieczysława i Romualda Kańkowskich.

godzina 11.30.  w intencji wiadomej Panu Bogu.

godzina 17.00.  + Adama Wardaszkę – Msza Św. Gregoriańska

godzina 17.00.  + Helenę, Władysława, Stanisława, Jana i Czesława Subdów.