DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2016

DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                 21 sierpnia 2016

1. Składam serdeczne Bóg zapłać wszystkim parafianom i gościom za uczczenie Św. Rocha – patrona naszej parafii, Bóg zapłać za obecność i wspólną modlitwę. Serdecznie Bóg zapłać całej asyście procesyjnej, Paniom niosącym feretrony i chorągwie, panom niosącym chorągwie i baldachim, oraz młodzieży niosącej feretrony i poduszeczki, chłopcom niosącym różaniec, dziewczętom sypiącym kwiatki i niosącym poduszeczki, pocztom sztandarowym, Druhom strażakom, Młodzieżowej drużynie pożarniczej, ministrantom, panu kościelnemu, chórowi parafialnemu na czele z panem organistą Sebastianem. Wszystkim za wszystko Bóg zapłać. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w Uroczystość Wniebowzięcia N. M. P. i w odpust, które zostały przeznaczone na żyrandole do naszej parafii.

2. Zachęcamy do udziału we Mszach Świętych w tygodniu. Znajdźmy czasu, by przyjść na Eucharystię i karmić się Bożym słowem i Ciałem Pańskim. W tym tygodniu towarzyszy nam szczególne wstawiennictwo Maryi, naszej Matki i Królowej. Jutro, w poniedziałek, 22 sierpnia przypada wspomnienie NMP Królowej, w piątek, 26 sierpnia uroczystość NMP Częstochowskiej. W piątek, z racji uroczystości, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W środę, 24 sierpnia obchodzimy święto Świętego Bartłomieja, Apostoła.

3. We wtorek, w kolejną rocznicę podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow, obchodzimy ustanowiony przez Parlament Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. To dobra okazja, aby modlić się o pokój na świecie oraz za tych, którzy ucierpieli wskutek nazistowskiej
i komunistycznej ideologii oraz by ludzkość została zachowana od podobnych zagrożeń.

4. Prasa Katolicka wyłożona na stoliku przy wyjściu z kościoła. Ofiarę za prasę wrzucamy do skarbony.

5. Sakrament Małżeństwa Mają zamiar zawrzeć: Goca Jarosław, kaw, zam. w parafii naszej i Dorota Kietlińska, panna, zam. w par. Zaręby Kościelne zap. 2. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami proszony jest o zgłoszenie tego faktu w kancelarii parafialnej.

6. Dożynki, czyli dziękczynienie za zbiory, ogólnopolskie pod hasłem: "Do Matki Miłosierdzia", odbędą się na Jasnej Górze w dniach 3 - 4 września 2016 r. Diecezjalne dziękczynienie za plony odbędzie się w dniu 11 września 2016 r. o godz. 12.00 w kościele p w. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Kobylinie. Dożynki Powiatowe 28 sierpnia 2016 r. w Broku Msza św. w Kościele o godz. 12.00. i dalsza część uroczystości w ośrodku „Binduga” w Broku

7. Przypominam, że chrzty w miesiącu sierpniu w ostatnią niedzielę miesiąca na Mszy Św. o godz. 11.30. Proszę o wcześniejsze sporządzenie aktu chrztu.

8. Już wkrótce, bo 1 września rozpoczyna się nowy rok szkolny. W związku z tym serdecznie zachęcamy zarówno młodzież uczęszczającą do szkół średnich i gimnazjum, jak też dzieci ze szkół podstawowych, aby przygotowując się do rozpoczęcia nowego roku szkolnego postanowili rozpocząć go z Bogiem i przystąpili do spowiedzi i Komunii św. Do spowiedzi i Komunii św. zachęcamy również nauczycieli i rodziców. Spowiadamy codziennie 15 minut przed Mszą Św. a w niedzielę 20 minut przed Mszą Św. 1 września Mszą św. o godz. 8.00 rozpoczniemy nowy rok szkolny dla S. P. i Gimnazjum w Jasienicy. Natomiast o godz. 9.00. Msza Św. na rozpoczęcie roku szkolnego w S. P. w Kalinowie. Na te Msze Św. serdecznie zapraszamy zarówno uczniów, jak też dyrekcję, nauczycieli, wychowawców, pracowników szkół i rodziców.

9. Intencje Mszalne w tym tygodniu.

godzina 07.00. + Mariana, Franciszka i Krzysztofa Godlewskich.

godzina 7.00.  + Jana Kosobudzkiego – Msza Św. Gregoriańska – poza parafią

godzina 07.00. O zdrowie, błogosławieństwo Boże, potrzebne łaski i wypełnienie woli Bożej w życiu Anastazji Świerżewskiej – poza parafią

godzina 07.00. Nab. Żał. + Wacława Jastrzębskiego w 1 r. śm. + Sabinę Jastrzębską, + Lucynę Piotrak.

godzina 7.00.  + Jana Kosobudzkiego – Msza Św. Gregoriańska – poza parafią

godzina 07.00. O zdrowie, błog. Boże i potrzebne łaski w rodzinie Legackich.

godzina 07.00.  + Jana Kosobudzkiego – Msza Św. Gregoriańska – poza parafią

godzina 07.00. + Mieczysława Szwarc w 5 r. śm.

godzina 07.00.  + Jana Kosobudzkiego – Msza Św. Gregoriańska – poza parafią

godzina 07.00. + Kazimierę Żach w 24 r. śm.

godzina 07.00. + Edwarda Hana w 10 r. śm. Jadwigę, Mieczysława i Wacława

godzina 07.00.  + Jana Kosobudzkiego – Msza Św. Gregoriańska – poza parafią

godzina 9.00. + Waleriana i Stanisławę Szymańskich.

godzina 11.30.  O zdrowie, błog. Boże, potrzebne łaski i opiekę M. B. dla Eweliny i Radosława Malców z okazji 8 r. zawarcia Sakramentu Małżeństwa.

godzina 17.00.  + Bogdana Sawickieego w 5 r. śm. + Wiesława Mioduszewskiego, i Mieczysława Sawickiego.

godzina 17.00.  + Jana Kosobudzkiego – Msza Św. Gregoriańska – poza parafią