WNIEBOWZIĘCIE NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY 2016

WNIEBOWZIĘCIE NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY               15 sierpnia 2016

1. Kantyk Maryi, który słyszeliśmy dziś w Ewangelii, jest uwielbieniem Pana Boga za dzieła dokonane w Jej życiu. Włączmy się w ten hymn i dziękujmy Panu Bogu, że wyniósł do chwały nieba swoją Matkę z duszą i ciałem, wskazując nam jednocześnie cel, do którego wszyscy zmierzamy. Niech pragnienie nieba i wiecznego zjednoczenia z Panem nigdy w nas nie gaśnie.

2. Dzisiejsza uroczystość nosi w polskiej tradycji piękną nazwę – święto Matki Bożej Zielnej. Na zakończenie dzisiejszych Mszy Świętych błogosławimy przyniesione zioła, owoce, warzywa i kwiaty. Dziękujemy dobremu Bogu za bogactwo deszczu i słońca, za podjęty trud przez polskiego ogrodnika i rolnika, za tegoroczne plony. Módlmy się także, by te owoce były sprawiedliwie dzielone, aby nikomu nie brakowało codziennego chleba, a ciężka praca w polu była godziwie wynagradzana.

3. W dzisiejszą uroczystość wspominamy 96. rocznicę Bitwy Warszawskiej z 1920 roku zwanej „Cudem nad Wisłą” i przeżywamy święto Wojska Polskiego. W naszych modlitwach pamiętajmy zarówno o polskich żołnierzach pełniących pokojowe misje w różnych zakątkach świata, jak i o całej naszej umiłowanej Ojczyźnie.

4. Jutro w naszej parafii uroczystość odpustowa Św. Rocha. Starajmy się do tych uroczystości dobrze przygotować. Niech przygotowaniem będzie ten Apel Jasnogórski odprawiony jeszcze dziś o godz. 20.30. Starajmy się skorzystać w tym czasie ze spowiedzi, aby w tych uroczystościach uczestniczyć z czystym sercem i sumieniem i aby przyjąć w tym dniu komunię Św. Msze Św. o godz. 9.00. suma odpustowa o 11.30. i o godz. 16.00. Serdecznie zapraszam wszystkich parafian i gości. W sposób szczególny zapraszam całą asystę procesyjną. Panie do niesienia feretronów, panów do chorągwi i baldachimu, oraz młodzież i dzieci do niesienia różańca i poduszeczek, a dziewczęta do sypania kwiatków. Druhów strażaków w strojach galowych, poczty sztandarowe. Ofiary składane na tacę dziś i jutro oraz jutro za ołtarzem w czasie odpustu przeznaczone będą na nowe żyrandole w naszym kościele. Koszt wszystkich zawieszonych żyrandoli to około 60000 zł + 3500 to cena nowych żarówek ledowych w tych żyrandolach. Kazania odpustowe będzie głosił ks. Bp. Tadeusz Bronakowski – w ramach liturgicznej wizytacji naszej parafii. Powitanie ks. Bp. Na Mszy Św. o godz. 9.00. a pożegnanie na Mszy Św. o godz. 16.00.

5. Dożynki, czyli dziękczynienie za zbiory, ogólnopolskie pod hasłem: "Do Matki Miłosierdzia", odbędą się na Jasnej Górze w dniach 3 - 4 września 2016 r. Diecezjalne dziękczynienie za plony odbędzie się w dniu 11 września 2016 r. o godz. 12.00 w kościele pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Kobylinie. Dożynki Powiatowe 28 sierpnia 2016 r. w Broku Msza św. w Kościele o godz. 12.00. i dalsza część uroczystości w ośrodku „Binduga” w Broku

6. Prasa Katolicka wyłożona na stoliku przy wyjściu z kościoła. Ofiarę za prasę wrzucamy do skarbony.

7. Miłym gościom, przybyłym do naszej parafii na wypoczynek, życzymy, aby poznawanie piękna naszego krajobrazu i zwyczajów ludowych związanych z dzisiejszą uroczystością przybliżało ich do Boga i Matki Najświętszej i zapraszamy na jutro do kościoła na odpust parafialny Św. Rocha i spotkanie z ks. Bp. Tadeuszem Bronakowskim w ramach wizytacji naszej parafii. Powróćmy do naszych domów ze słowami hymnu uwielbienia Maryi. Zanieśmy radość z uczestnictwa we Mszy Świętej do naszych rodzin i sąsiadów, radość, że spotkaliśmy się z żywym i prawdziwym Bogiem, który pragnie nas nieustannie obdarzać swoimi darami i błogosławieństwem.