DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2016

DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                           14 sierpnia 2016

1. Jutro będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia NMP, w polskiej tradycji nazwaną Świętej Matki Bożej Zielnej. Jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte w tym dniu tak jak w każdą niedzielę o godz. 9.00. 11.30. 17.00. O godz. 20.30. Apel Jasnogórski w ramach naszego przygotowania do odpustu parafialnego. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na zakup żyrandoli do naszej świątyni. Na zakończenie Mszy Świętych pobłogosławimy przyniesione zioła, owoce, warzywa i kwiaty. Jutrzejsza uroczystość to także rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tzw. Cud nad Wisłą i święto Wojska Polskiego. W naszych modlitwach pamiętajmy o polskich żołnierzach pełniących pokojowe misje w różnych zakątkach świata.

2. We wtorek uroczystość odpustowa Św. Rocha w naszej parafii. Starajmy się do tych uroczystości dobrze przygotować. Niech przygotowaniem będą te Apele Jasnogórskie odprawiane codziennie o godz. 20.30. Starajmy się skorzystać w tym czasie ze spowiedzi, aby w tych uroczystościach uczestniczyć z czystym sercem i sumieniem i aby przyjąć w tym dniu komunię Św. Msze Św. o godz. 9.00. suma odpustowa o 11.30. i o godz. 16.00. Serdecznie zapraszam wszystkich parafian i gości. W sposób szczególny zapraszam całą asystę procesyjną. Panie do niesienia feretronów, panów do chorągwi i baldachimu, oraz młodzież i dzieci do niesienia różańca i poduszeczek, a dziewczęta do sypania kwiatków, Druhów strażaków w strojach galowych, poczty sztandarowe. Ofiary składane na tacę i za ołtarzem w czasie odpustu przeznaczone będą na zakup żyrandoli do naszej świątyni. Kazania odpustowe będzie głosił ks. Bp. Tadeusz Bronakowski – w ramach liturgicznej wizytacji naszej parafii. Serdecznie zapraszamy.

3. Prasa Katolicka wyłożona na stoliku przy wyjściu z kościoła. Ofiarę za prasę wrzucamy do skarbony.

4. Sakrament Małżeństwa Mają zamiar zawrzeć: Piotr Wojciechowski, kaw zam. w parafii Sadowne i Ewelina Romanik, panna zamieszkała w parafii naszej zap. 2; Łukasz Damian Czmoch, kaw zam. w parafii Siennica i Anna Skarzyńska, panna zamieszkała w parafii naszej zap. 2; Tomasz Kępisty, kaw, zam. w parafii naszej i Justyna Kempista, panna, zam. w par. Wniebowzięcia NMP w Ostrów Maz. zap. 2. Goca Jarosław, kaw, zam. w parafii naszej i Dorota Kietlińska, panna, zam. w par. Zaręby Kościelne zap. 1. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami proszony jest o zgłoszenie tego faktu w kancelarii parafialnej.

5. Intencje Mszalne w tym tygodniu.

Poniedziałek – Uroczystość Wniebowzięcia NMP

godzina 09.00. + Wacława w 7 r. śm. i Annę Żachów, Zofię i Adama Tylów, Anielę i Franciszka Żachów.

godzina 09.00. za + z c. r. Najgrodzkich z Nieskórza i c. r. Sobieskich z Dąbrowy.

godzina 11.30. + Władysławę Piekut w 1 r. śm.

godzina 11.30. + Pawła Pargół     chrzest

godzina 17.00. + Mariannę Zawojek w 11 miesiąc od śmierci.

godzina 17.00. + Bartka Kuleszą w 6 r. śm.

godzina 17.00.  + Jana Kosobudzkiego – Msza Św. Gregoriańska – poza parafią

godzina 20.30. – Apel Jasnogórski

Wtorek – uroczystość odpustowa Św. Rocha

godzina 09.00. + Aleksandra i Helenę Mikołajczyk + Grzegorza Dębka

godzina 09.00. O zdrowie, błog. Boże, potrzebne łaski i opiekę M. B. w r. Nagórków i za zmarłych z z r. Nagórków i Rostkowskich.

godzina 11.30. za parafian i miłych gości.

godzina 11.30. + Andrzeja, Krzysztofa i Romualda Krakówków.

godzina 11.30. + Aleksandra, Genowefę i Reginę Pecurów.

godzina 16.00. + Franciszka Zawadzkiego w 15 r. śm.

godzina 16.00. + Edwarda w 7 r. śm. i Wandę Gwardiaków, i ich zmarłych rodziców, za zmarłych z r. Mórawskich i Gwardiaków.

godzina 16.00.  + Jana Kosobudzkiego – Msza Św. Gregoriańska – poza parafią

godzina 07.00. + Annę w 22 r. śm. + Józefa i Włodzimierza Zakrzewskich, + Bronisławę i Henryka Zarębów.

godzina 07.00. + Antoninę i Franciszka Żebrowskich, Ireneusza i Krzysztofa Jabłonków.

godzina 07.00.  + Jana Kosobudzkiego – Msza Św. Gregoriańska – poza parafią

godzina 07.00. + Stanisławę i Władysława Piotraków i + Ryszarda Górskiego.

godzina 07.00.  + Jana Kosobudzkiego – Msza Św. Gregoriańska – poza parafią

godzina 07.00. Nab. Żał. + Janinę Bednarczyk w 1 r. śm. + Zygmunta Bednarczyka w 10 r. śm.

godzina 07.00.  + Jana Kosobudzkiego – Msza Św. Gregoriańska – poza parafią

godzina 07.00. + Jana Sławińskiego, + Jana i Helenę Wardaszków, + Józefa Brzózkę – od r. Wardaszków.

godzina 07.00.  + Jana Kosobudzkiego – Msza Św. Gregoriańska – poza parafią

godzina 07.30. Nab. Żał. od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci + Zofii Dębek

godzina 18.00.  Ślub Adam Podbielskii Karolina Jamiołkowska.

godzina 9.00. + Antoniego w 29 r. śm. i Zofię Nowaków, Marię i Krzysztofa Bojanowskich.

godzina 9.00. + Zofię Pecuraw 5 r. śm. + Stefana Pecurę za + z c. r. Gałązków – poza parafią.

godzina 11.30.  + Mariana Stańczuka w 1 r. śm.

godzina 11.30.  O zdrowie, błog. Boże, potrzebne łaski i opiekę M. B. dla Stanisława Borowego z okazji 60 r. urodzin. - Poza parafią

godzina 17.00.  Marię Skonieczną z okazji imienin.

godzina 17.00.  + Jana Kosobudzkiego – Msza Św. Gregoriańska – poza parafią