SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2016

SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                   24 lipca 2016

1. Od minionej środy trwają XXXI Światowe Dni Młodzieży, których hasłem są słowa jednego z ewangelijnych błogosławieństw: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt 5,7). We wtorek, 26 lipca nastąpi ich oficjalne otwarcie w Krakowie, a od czwartku przewodzić im będzie Ojciec Święty. Otaczajmy modlitwą to wydarzenie, by dla wszystkich stało się ono umocnieniem w wierze, nadziei i miłości. Zapraszamy do oglądania tych modlitewnych spotkań za pomocą telewizji.

2. Dzisiaj ofiary składane na tacę zgodnie z zaleceniem naszego Ks. Bp. i Episkopatu Polski są przeznaczone jako pomoc dla poszkodowanych trzęsieniem ziemi w Ekwadorze. Komunikat na ten temat był czytany tydzień temu. Natomiast po Mszach Świętych błogosławimy kierowców i ich pojazdy z okazji przypadającego jutro wspomnienia Świętego Krzysztofa. Ofiary złożone do puszek przy poświęceniu pojazdów będą przeznaczone na środki lokomocji dla misjonarzy. Za wszystkie ofiary składamy Bóg zapłać.

3. Jutro przypada święto Świętego Jakuba Apostoła. Zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy Świętych o godz. 7.00. W sposób szczególny będziemy modlić się w intencji kierowców, podróżujących i pielgrzymów, którym patronuje Apostoł, wraz ze wspominanym także w tym dniu Św. Krzysztofem.

4. We wtorek, 26 lipca, w liturgiczne wspomnienie dziadków Pana Jezusa, Świętych Anny i Joachima. Niech to będzie to specjalny dzień modlitwy i wdzięczności za nasze babcie i dziadków.

5. Prasa Katolicka wyłożona na stoliku przy wyjściu z kościoła. Ofiarę za prasę wrzucamy do skarbony.

6. W sprawach kancelaryjnych zgłaszamy się do ks. wikariusza w godzinach rannych, wejście od szczytu budynku plebanii.

7. Jest organizowana pielgrzymka autokarowa do Lichenia w dniach 19-20 sierpnia. W programie zwiedzanie Sanktuarium w Licheniu z przewodnikiem i udział w Rekolekcjach z o. John Bashobora. Zapisy u p. Doroty Krasińskiej. Nr. Telefonu i i dodatkowe informacje na ogłoszeniu w gablocie przed kościołem.

8. Stowarzyszenie „Nad Wągrodą” w Chmielewie zaprasza dzieci w wieku 6-16 lat na półkolonie w Chmielewiew terminie od 8 do 22 sierpnia. Zajęcia będą odbywać się od godz. 10.00. do 16.00. Przynajmniej 1 rodzic ubezpieczony w KRUS. Wpłata własna 50 zł. Zapisy do 22 lipca pod numerem telefonu 600 558 434. Pozostałe informacje na ogłoszeniu w gablocie przed kościołem.

9. Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Mateusz Szerściennikow, kaw. zam. w parafii Brok i Wioleta Rybakiewicz, panna zam. w par. tut. zap. 1.    Krajza Karol, kaw. zam. w parafii tut. i Anita Kun, panna zam. w par. Zaręby Kościelne zap. 1. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami proszony jest o zgłoszenie tego faktu w kancelarii parafialnej.

10. Ofiary składane na tacę za tydzień – ostatnia niedziela miesiąca lipca – będą przeznaczone na zakup żyrandoli do naszej Świątyni.

11. Jak co roku 1.08. do naszej parafii przybędzie grupa niebieska PPŁ na Jasną Górę. Mieszkańców Dąbrowy proszę o gościnne przyjęcie pielgrzymów. Jeżeli ktoś z naszych parafian chciałby zapisać się na pielgrzymkę można to uczynić w Kancelarii parafialnej lub w zakrystii/mamy już znaczki, legitymacje i śpiewniki. Jak co roku od 1 do 15 sierpnia Msza Św. w naszej parafii będzie odprawiana o godz. 20. 30. I będzie połączona z Apelem Jasnogórskim. Można też zapisywać się do Grupy Białej.

12. W imieniu chorej Kingi Ibek składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu do puszek na zakup urządzenia ratującego życie Kingi.

13. Intencje Mszalne w tym tygodniu.

godzina 7.00. + Eugeniusza i Genowefę Brzostek i za rodziców z obojga stron.

godzina 7.00 Nab. Żał. + Henryka w 21 r. śm. i Mariannę Gierów.

godzina 7.00. Nab. Żał. + Adama Gołaszewskiego w 30 r. śm. i jego rodziców, + Zofię Rafalak.

godzina 7.00. + Weronikę Jastrzębską w 4 r. śm.

godzina 7.00. O zdrowie, błog. Boże, potrzebne łaski i opiekę M. B. dla Mateusza Tyla z okazji 18 r. urodzin i całej jego rodziny, z podziękowaniem za przeżyte lata.

godzina 7.00. Nab. Żał. + Felicję i Franciszka Subdów + Jana Rafalika

godzina 17.00. Ślub Brzozowska Wioleta i Wąsowski Krzysztof.

godzina 9.00. + Władysława Oczechowskiego i za rodziców z obojga stron.

godzina 11.30.  O zdrowie, błog. Boże, potrzebne łaski i opiekę M. B. dla Danuty i Adama Jabłonków z okazji 25 r. zawarcia Sakramentu Małżeństwa z podziękowaniem za przeżyte lata.

godzina 17.00.  + Stanisława Kempisty i Kazimierza Ziemaka oraz ich rodziców.

14. W tym tygodniu zmarła + Zofia Dębek z Jasienicy lat 90.                                                                                                   Msza Św. z okazji 90r. urodzin dziś 24.07.godz. 9.00.                                                                                                                     Nabożeństwo Żałobne od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci 20.08.2016r. godz. 7.30.                                                             Od chrześniaka Krzysztofa z rodziną 04.11.2016r. godz. 17.00.                                                                                                        Od Eugeniusza z rodziną 02.12.2016r. godz. 7.00.                                                                                                                          Od r. Krupów z Kalinowa Nowego 9.12.godz. 17.00                                                                                                                      Od Andrzeja Piotraka z rodziną 24.12.godz. godz. 7.00.                                                                                                                 Od r. Subdów i Kędziorów 8.12.godz. 7.00.                                                                                                                                Od r. Nowaków 14.12.godz. 7.00.