SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2016

SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                   17 lipca 2016

1. Jakże ważne jest w naszym życiu rozpoznawanie przychodzącego Boga. Prośmy Pana, byśmy z Jego obecności i bliskości czerpali siłę do codziennego działania, by On nam udzielał potrzebnych darów. Niech Pan Bóg towarzyszy swoją łaską rozpoczynającym się już w tę środę, 20 lipca XXXI Światowym Dniom Młodzieży. Niech będą one umocnieniem wiary tych, którzy będą w nich uczestniczyć, oraz tych, którzy będą ich przyjmować.

2. W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych pobłogosławimy mechaniczne pojazdy i ich użytkowników z racji przypadającego 25 lipca wspomnienia Św. Krzysztofa, patrona kierowców. Ofiary złożone do puszek przy poświęceniu pojazdów będą przeznaczone na środki lokomocji dla misjonarzy. Bóg zapłać.

3. Na początku minionego tygodnia modliliśmy się w intencji Europy. Pod koniec tego tygodnia ponownie wzbudzimy tę intencję, obchodząc święto kolejnego patrona Starego Kontynentu, Świętej Brygidy Szwedzkiej. Zapraszamy do udziału w Eucharystii o godz. 7.00.

4. Prasa Katolicka wyłożona na stoliku przy wyjściu z kościoła. Ofiarę za prasę wrzucamy do skarbony.

5. Dziś w naszej parafii prowadzona jest zbiórka do puszek przed kościołem jako pomoc materialna dla naszej parafianki Kingi Ibek. Zbiórka przeznaczona jest na zakup urządzenia ratującego życie Kingi. Jego koszt to 85000 zł. Ministerstwo odmówiło pomocy w sfinansowaniu urządzenia. Rodzina zmuszona jest zakupić je z własnych środków. Starajmy się wesprzeć ich swoją ofiarą. Są również sprzedawane różnego rodzaju przylepki do samochodów z wizerunkiem Św. Krzysztofa i modlitwą kierowców. Dochód ze sprzedaży również przeznaczony jest dla Kingi.

6. Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Daniel Krupa, kaw. zam. w parafii Zaręby Kościelne i Anna Krupa, panna zam. w par. tut. zap. 2. Radosław Żach, kaw. zam. w parafii tut. i Aneta Leszczyńska, panna zam. w par. Andrzejewo tut. zap. 2. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami proszony jest o zgłoszenie tego faktu w kancelarii parafialnej.

7. W sprawach kancelaryjnych zgłaszamy się do ks. wikariusza w godzinach rannych, wejście od szczytu budynku plebanii.

8. Jest organizowana pielgrzymka autokarowa do Lichenia w dniach 19-20 sierpnia. W programie zwiedzanie Sanktuarium w Licheniu z przewodnikiem i udział w Rekolekcjach z o. John Bashobora. Zapisy u p. Doroty Krasińskiej. Nr. Telefonu i i dodatkowe informacje na ogłoszeniu w gablocie przed kościołem.

9. Stowarzyszenie „Nad Wągrodą” w Chmielewie zaprasza dzieci w wieku 6-16 lat na półkolonie w Chmielewiew terminie od 8 do 22 sierpnia. Zajęcia będą odbywać się od godz. 10.00. do 16.00. Przynajmniej 1 rodzic ubezpieczony w KRUS. Wpłata własna 50 zł. Zapisy do 22 lipca pod numerem telefonu 600 558 434. Pozostałe informacje na ogłoszeniu w gablocie przed kościołem.

10. Intencje Mszalne w tym tygodniu.

godzina 7.00. + Zofię Litwa w 12 r. śm. Kazimierza, Krystynę, i Stanisława Litwów i za rodziców z obojga stron.

godzina 7.00 + Stanisława Kietlińskiego w 1 r. śmierci. W 1 r. śm.

godzina 7.00. + Czesława Jastrzębskiego i za rodziców z obojga stron + Witolda i Krzysztofa Jastrzębskich.

godzina 7.00. + Krystynę Skupiewską , Józefa Szwarc, + z c. r. Więcławików i Szwarców.

godzina 7.00. Nab. Żał. + Witolda Tyla w 11 r. śm.

godzina 7.00. + Czesławę i Jana Szwarców.

godzina 7.30. Nab. Żał. od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci Mieczysława Grzybek.

godzina 7.00. Nab. Żał. + Genowefę Malinowską w 5 r. śm. i Adama Malinowskiego.

godzina 7.30. Nab. Żał. od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci + Wandy Gwardiak.

godzina 9.00. + Mirosławę z okazji imienin + Mieczysława, Mariannę, i Władysława Litwów.

godzina 9.00. O zdrowie, błog. Boże i potrzebne łaski dla Zofii Dębek z okazji 90 r. urodzin. /Poza parafią/

godzina 11.30.  + Jana Sławińskiego od syna Adama z rodziną.

godzina 17.00.  + Helenę w 5 r. śm. + Mieczysława i Bolesława Grodeckich + Roberta Nowaka

11. W tym tygodniu zmarł + Stanisław Jan Kańkowski z Nieskórza lat 68; Nab. Żał. od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci 12.08.godz. 20.00.; Od r. Łuniewskich z Jasienicy 08.12.godz. 17.00. Od przyjaciół z Troszyna 04.12.2016r. godz. 11.30. Od rodziny Krupów 07.12.godz. 7.00. Od rodziny Wszołkowskich 09.12.2016r. godz. 17.00.