PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2016

PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                                         10 lipca 2016

1. Dziś ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby WSD w Łomży. Bóg zapłać.

2. W poniedziałek przypada święto Świętego Benedykta, opata i patrona Europy, a w sobotę, 16 lipca przypada wspomnienie NMP z Góry Karmel.

3. Prasa Katolicka wyłożona na stoliku przy wyjściu z kościoła. Ofiarę za prasę wrzucamy do skarbony.

4. W niedzielę 17 lipca w naszej parafii będą sprzedawane różnego rodzaju przylepki do samochodów z wizerunkiem Św. Krzysztofa i modlitwą kierowców. Dochód ze sprzedaży, jak i zbiórka do puszek przed kościołem będzie przeznaczona jako pomoc materialna dla naszej parafianki Kingi Ibek. Zbiórka przeznaczona jest na zakup urządzenia ratującego życie Kingi. Jego koszt to 85000 zł. Ministerstwo odmówiło pomocy w sfinansowaniu urządzenia. Rodzina zmuszona jest zakupić je z własnych środków. Starajmy się wesprzeć ich swoją ofiarą.

5. W miesiącach wakacyjnych w parafii będzie tylko 1 ksiądz. Kto będzie chciał skorzystać z Sakramentu Pokuty zapraszamy codziennie 15 min. przed Mszą Św. a w niedziele i święta 30 min. przed Mszą Świętą.

6. Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Rafał Bartłomiej Bobrowski, kaw. zam. w parafii tutejszej i Karolina Dębkowska, panna zam. w par. NSJ w Małkini zap. 2; Falkowski Dariusz, kaw. zam. w parafii tutejszej i Garwarska Milena, panna zam. w par. Jelonki zap. 2; Daniel Krupa, kaw. zam. w parafii Zaręby Kościelne i Anna Krupa, panna zam. w par. tut. zap. 1. Radosław Żach, kaw. zam. w parafii tut. i Aneta Leszczyńska, panna zam. w par. Andrzejewo tut. zap. 1. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami proszony jest o zgłoszenie tego faktu w kancelarii parafialnej.

7. Pozdrawiamy korzystających z wakacji i urlopów, życząc pięknego i bezpiecznego wypoczynku. Rolnikom życzymy dobrej pogody i błogosławieństwa Bożego w pracach rolnych. Pozdrowienia i pamięć w modlitwie przysyła przeze mnie S. Marta Dębek, Benedektynka Sakramentka, pochodząca z naszej parafii, którą odwiedziłem w klasztorze w Warszawie.

8. Poświęcenie pojazdów z okazji Św. Krzysztofa 24 lipca po każdej Mszy Św. Ofiary złożone do puszek przy poświęceniu pojazdów będą przeznaczone na środki lokomocji dla misjonarzy. Bo zapłać.

9. Intencje Mszalne w tym tygodniu.

godzina 7.00. Nab. Żał. Józefa Symona, Jakuba i Helenę Symon, Mariannę i Franciszka Różańskich.

godzina 7.00 + Władysława Oczechowskiego od współpracowników wnuka Mariusza z firmy „POLMAR” w Kalinowie zamiast kwiatów.

godzina 7.00. + Stanisława i Danutę Wróbel, + Jana i Sabinę Subda.

godzina 7.30.   Nab. Żał. od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci Mieczysława Najgrodzkiego.

godzina 7.00. + Gabrielę Gumkowską od uczestników pogrzebu w 10 miesiąc od śmierci

godzina 7.00. + Halinę Kozłowską w 2 m. od śm. od wnuczki Katarzyny z rodziną /poza parafią/

godzina 7.00. + Mariannę Zawojek w 10 m. od śmierci.

godzina 7.00. Nab. Żał. + Wojciecha Delugę i za + z c. r. Zienkiewiczów.

godzina 7.00. + Mariannę Jastrzębską /poza parafią/

godzina 9.00. + Jadwigę Kępistą w 2 r. śm.

godzina 11.30. + Krystynę w 1 r. śm. i Floriana w 35 r. śm. Gierów.

godzina 17.00. + Barbarę Subda w 26 r. śm. + Jana Wardaszkę w 11 r. śm.