CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2016

CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                3 lipca 2016

1. Ewangelia opowiada o posłaniu 72 uczniów, którzy mają nieść pokój, dobro, radość i miłość. Dziś to my jesteśmy posyłani, aby przypominać światu, że trzeba nieustannie budować i troszczyć się o królestwo Boże. Zbliżają się dni, w czasie których z orędziem Bożego królestwa do naszej Ojczyzny przybędą młodzi z całego świata. Chciejmy to spotkanie, można powiedzieć, te wielkie rekolekcje dla młodych i dla wszystkich Polaków, otoczyć naszą modlitwą.

2. Wakacyjne miesiące to także czas wytężonej pracy na polach. Wypraszajmy u Pana Boga dar sprzyjającej pogody na czas żniw oraz obfite plony. Niech wakacyjny wypoczynek będzie dla wszystkich czasem bezpiecznym, pogodnym i radosnym. Nie zapominajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii.

3. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na potrzeby WSD w Łomży.

4. Prasa Katolicka wyłożona na stoliku przy wyjściu z kościoła. Ofiarę za prasę wrzucamy do skarbony.

5. Chłopców, którzy w tym roku przystąpili do I Komunii Św. zapraszamy do służ by ministranckiej.

6. Odwiedziny chorych w poniedziałek od godz. 8.30. Jasienica, Kalinowo, Króle Duże, Króle Małe, Pęchratka Mała, Chmielewo i Dąbrowa. We wtorek Smolechy, Nieskórz, Daniłowo Parcel, Żachy Pawły.

7. W miesiącach wakacyjnych w parafii będzie tylko 1 ksiądz. Kto będzie chciał skorzystać z Sakramentu Pokuty zapraszamy codziennie 15 min. przed Mszą ŚW. a w niedziele i święta 30 min. przed Mszą Świętą.

8. Bóg zapłać tym wszystkim osobom i delegacjom, które składały mi życzenia z okazji imienin i 25-lecia kapłaństwa.

9. Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Rafał Bartłomiej Bobrowski, kaw. zam w parafii tutejszej i Karolina Dębkowska, panna zam. w par. NSJ w Małkini zap. 1; Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami proszony jest o zgłoszenie tego faktu w kancelarii parafialnej.

10. Bóg zapłać za ofiary złożone z okazji poświęcenia pól.

Smolechy 350;                         Kowalówka 200;                  Daniłowo Parcele 230;            Żachy Pawły 190;            Bardychowo 70;

Jasienica 560;                          Króle Duże 375;                  Kalinowo Parcele 190;             Kalinowo 775;                 Dąbrowa 200;

Jasienica Parcel 90;                  Nieskórz 300                       Chmielewo 350;                     Pęchratka Mała 130;         Króle Małe 220

12. W tym tygodniu zmarła: + Wanda Gwardiak lat 72 z Króli Małych

Nab. Żał. od uczestników pogrzebu 23.07.godz. 7.30.

Od syna Andrzeja z rodziną 23.11.godz. 7.00.

Od córki Teresy z rodziną 25.11.godz. 7.00.

Od Wnucząt: Małgorzaty, Sylwii i Daniela 03.12. godz. 7.00.

Od Elżbiety z rodziną 30.11.godz. 7.00.

Od cioci Jadwigi 02.12.godz. 17.00.

Od K. R. z Króli Małych, do którego zmarła należała 9.12. godz. 11.30.

Od r. Schifferów 05.12.godz. 7.00.

Od r. Brzózków 06.12 godz. 7.00.

Od bratowej z rodziną 09.12. godz. 11.30.

13. Intencje Mszalne w tym tygodniu.

godzina 7.00. + Stanisława Litwę

godzina 7.00. Nab. Żał. od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci + Ireny Piekut

godzina 7.00 + Mieczysława Kosobudzkiego w 18 r. śm. + Jadwigę, Jacka, i Jana Kosobudzkich.

godzina 7.00. Nab. Żał. + Helenę i Teofila Romaników.

godzina 7.00. Nab. Żał. + Jana Rafalik w 6 r. śm.

godzina 7.00. + Jadwigę, Mieczysława, Stanisława i ich rodziców.

godzina 7.00. + Tadeusza w 1 r. śm. i Jadwigę Spiżewskich i za rodziców.

godzina 7.00. + Antoniego, Mariannę, i Jana Hubartów.

godzina 7.00. + Tadeusza Wardaszkę 9r. śm. /poza parafią/

godzina 17.00. Ślub: Litwa Małgorzata i Predel Przemysław

godzina 9.00. O zdrowie, błog. Boże, opiekę Matki Bożej i potrzebne łaski dla Emilii Dołkowskiej z okazji 18 r. urodzin.

godzina 11.30. + Henryka Romanik w 1 r. śm.

godzina 11.30.  + Ks. Aleksandra Brzozowskiego w 12 r. śm.

godzina 17.00. + Ks. Antoniego Leśniewskiego, ks. Bolesława Braczko, Ks. Adama Grodzkiego, Ks. Czesława Roszkowskiego, Ks. Aleksandra Brzozowskiego, Ks. Tadeusza Romanowskiego.     Ks. Tadeusza Hyrę

godzina 17.00. za parafian