DZIESIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2016

DZIESIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                     5 czerwca 2016
          1. Składam serdeczne Bóg zapłać siostrom z Szumowa i ich podopiecznym za to piękne przedstawienie teatralne w czasie Mszy Św. Jak było ogłaszane tydzień temu, ofiary składane do puszek przy wyjściu z kościoła są przeznaczone na rozbudowę Domu Terapii Zajęciowej dla Niepełnosprawnych w Szumowie. Starajmy się wesprzeć siostry naszą ofiarą pieniężną.
          2. „Wielki prorok powstał wśród nas i Bóg łaskawie nawiedził lud swój” – tak komentowano fakt wskrzeszenia młodzieńca z Nain czy inne cuda dokonywane przez Pana Jezusa. Dziś również Pan Jezus chce przychodzić do nas ze swoją uzdrawiającą mocą i łaską. Czyni to przede wszystkim przez sakramenty, zwłaszcza w Eucharystii, kiedy staje się dla nas pokarmem na życie wieczne. Pozwólmy Panu Bogu działać w nas i przez nas. Korzystajmy z Jego darów jak najowocniej i jak najczęściej. Dlatego zachęcamy do udziału we Mszach Świętych również w dni powszednie. Sprawujemy je o godz. 7.00.

3. Rozpoczęliśmy czerwiec poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Każdego dnia po Mszy Św.  o godz. 7.00. wspólnie odmawiamy litanię do Bożego Serca. Zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach.
          4. Prasa Katolicka wyłożona na stoliku przy wyjściu z kościoła. Ofiarę za prasę wrzucamy do skarbony.
          5. Poświęcenia pól za tydzień w Pęchratce Małej o godz. 13.00. Msza Św. i procesja we wsi.
          6. Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Bartosz Wszółkowski, kaw. zam w par. tut. i Magdalena Zawisza, panna zam. w parafii Nawrócenia Św. Pawła w Małkini. Zap. 2.  Paweł Rukat kaw. zam w par. tut. i Natalia Stodulska, panna zam. w parafii Lubotyń zap. 1. Krzysztof Knajp, kaw, zam. w parafii tutejszej i Anna Szulborska, panna zam. w parafii Andrzejewo. Zap. 1 Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami proszony jest o zgłoszenie tego faktu w kancelarii parafialnej.
          7. Chłopców, którzy w tym roku przystąpili do I Komunii Św. zapraszamy do służ by ministranckiej.
          8. W tym tygodniu zmarli:  + Stefan Piotrak lat 67 zam. W Ostrów Maz, pochodzący z naszej parafii.
Nab. Żałobne od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci 27.06 godz. 7.00.
Od córek z rodzinami za + Teresę i Stefana Piotraków w rocznicę ich ślubu 10.09. godz. 7.30. Od brata Wacława z rodziną 19.10. godz. 7.30;
Od r. Borkowskich z Kalinowa 20.10. godz. 7.00.
Od. R. Piotraków i Suchcickich za + Teresę i Stefana Piotraków 25.10. godz. 16.30.
Od córek z rodzinami za + Teresę i Stefana Piotraków 5.11. godz. 17.00.
Od Spółki Wodnej w Jasienicy 21.10. godz. 7.00.
Od r. Jastrzębskich 25.10.godz. 16.30.
Od r. Kuleszów 26.10. godz. 7.00.
Od r. Świderskich  27.10. godz. 7.00.
Od Zofii i Jana z rodziną 27.10. godz. 7.00.
Od siostry Zofii z rodziną 28.10. godz. 7.00.
+ Irena Piekut z Nieskórza ostatnio zamieszkała  u wnuczki w Smolechach lat 87
Nab. Żałobne od uczestników pogrzebu w miesiąc od pogrzebu 04.07. godz. 7.30.
Od wnuczki Lidii z mężem 25.10. godz. 7.00.
Od wnuczka Mariusza z rodziną 7.11. godz. 17.00.

8. Intencje Mszalne w tym tygodniu.
godzina 7.00. + Aleksandra i Bronisławę Subdów.
godzina 7.00. +  Władysława Oczrchowskiego od siostry Zofii.
godzina 7.30. + Zofię Jastrzębską w 14 r. śm. + Czesława Godlewskiego.
godzina 7.30. Nab. Żał. od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci + Zofii Warackiej.
godzina 7.00.  Nab. Żał. + Edwarda i Jadwigę Tylów i ich dzieci: Eugeniusza, Romana, Tomasza i Irenę Tylów.
godzina 7.00.  Nab. Żał. + Stanisława Brzózkę w 2 r. śm.
godzina 7.00.  + Stanisława Brzózkę w 2 r. śm. od córki Elżbiety z mężem i dziećmi. – poza parafią
 godzina 7.30.  + Edwarda Algrzyma za + z c. r. Algrzymów i Rawów.
godzina 7.00. Nab. Żał. + Stanisława i Stanisławę Kosewskich, + Jana i Weronikę Bauer
godzina 7.00. + Apolonię Grygier od Jadwigi Bulak i r. Subdów zamiast kwiatów – poza parafią
godzina 7.00. + Wiesława Malec i jego rodziców za + z c. r. Rawów.
godzina 7.30. + Eugeniusza Tyla w 37 r. śm. i jego rodziców.
godzina 7.00. Nab. Żał. + Ryszarda Tyla w 4 r. śm.
godzina 7.00. + Kazimierza, Stanisławę i Olesia Kacprzaków.
godzina 7.30. Helenę i Czesława Wardaszków, Annę i Franciszka Krupów, + Józefa Subdę, za + z c. r. Wardaszków, Krupów i Subdów.
godzina 7.30. O zdrowie, błog. Boże, potrzebne łaski i opiekę Matki Boskiej dla Heleny z okazji urodzin.
godzina 9.00. O zdrowie, błog. Boże, potrzebne łaski i opiekę Matki Boskiej dla Gabrieli Stańczuk z okazji 80 r. Urodzin.
godzina 9.00. + Ks. Tadeusza Hyrę od Chóru Parafialnego i zespołu „Kwiaty Polskie” z Chmielewa
godzina 11.30. + Adama Wardaszkę od r. Godlewskich i Dąbkowskich.
godzina 13.00.  Poświęcenie pól w Pęchratce Małej
godzina 17.00. + Jerzego Jabłonkę i jego rodziców+ Bronisławę i Władysława.
godzina 17.00. + Mieczysława Mikołajczyka od koleżanek z pracy córki Marzeny.